Žiarski hokejisti rozstrieľali Budapešť 1:9, hetrikom sa blysol Tatár

PHC Budapešť – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 1:9 (1:2, 0:4, 0:3)
Góly: 7.Fekecs (Stefánek, Kocsondi) 2. Tatár (Uram, Jakubík), 9. Dobrý (Tomaška, Stümpel), 22. Tatár (Uram, Jakubík) 27. Uram (Stümpel, Tomaška),  28. Jakubík (Pohanka), 33. Tatár (Uram, Jakubík), 41. Dobrý (Mihalík, Stümpel), 51. Mihálik (Molnár, Tomaška), 60. Petro (Jakubík, Uram)

PHC Budapešť: Bozso, Kocsondi, Modok, Fekecs, Szabó, Illyés, Hódi, Kukucska, Stefánek, Horváth, Dienes, Tóth, Szeredi, Pozsár, Pálfi

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Ševela (Gonda), Tomaška, Janovský, Goga, Mihalík, Petro, Stümpel, Srnka, Daniš, Tóth, Tatár, Molnár, Nádašdi, Dobrý, Káčer, Pohanka, Jakubík, Baran, Uram, Paška, Heckl

Do prvej tretiny vstúpili žiarski hokejisti lepšie, keď už v 2. minúte Uram nastrelil puk spoza brány, prihrávkou našiel Tatára, ktorý otvoril skóre stretnutia. Indiáni od začiatku tretiny dostávali súpera pod tlak a niekoľkokrát nebezpečne ohrozili bránu Szaboa. V 5. minúte mal ďalší gól na hokejke Jakubík, ktorý dokázal ujsť budapeštianskym obrancom, no jeho nájazd gólom neskončil. V 7. minúte po chybe v žiarskej obrane indiáni inkasovali. Stefánek našiel Fekecsa a ten strelou z ľavej strany vyrovnal na 1:1. Vzápätí sa o slovo opäť prihlásili indiáni. Dobrému sa podarilo dostať svoj tím opäť do vedenia, keď ukážkovo trafil pravý horný roh. Nebezpečnú akciu vymyslel v 14. minúte Jakubík, ktorý vyrazil do rýchleho protiútoku spolu s Uramom, no ten ani nadvakrát nedotlačil puk za Szaboa. Pozornosť budapeštianskeho brankára vyskúšal v 16. minúte Dobrý, keď na neho poslal prudkú delovku z pravej strany, no ten bol pozorný a puk vykril svojou lapačkou.

V úvode druhej tretiny si žiarski hokejisti vytvorili na súpera výrazný tlak a zatlačili ich do vlastného pásma. Najprv Uram trafil žrď a o minútu neskôr sa k puku dostal Tatár, ktorý druhým gólom zvýšil na 1:3. V 25. minúte daroval Hódi indiánom početnú výhodu a o minútu na to sa k nemu pridal aj Kukucska. Žiarski hokejisti početnú výhodu 5 na 3 okamžite využili. Uram to najskôr zobral na seba, nakorčuľoval si pred bránu a nikým nebránený zvýšil na 1:4. O minútu na to sa k puku dostal Jakubík, ktorý dostal presnú prihrávku od Pohanku a strelou zblízka zvýšil na 1:5. V 33. minúte Uram krížnou prihrávkou našiel Tatára a ten tretím gólom zvýšil na 1:6, čím uzavrel aj svoj hetrik. Indiáni boli v druhej tretine lepším tímom a nepúšťali súpera do gólových príležitostí. Do šatne tak odchádzali s 5-gólovým náskokom.

Posledná tretina začala početnou výhodou Žiaru, počas ktorej sa dokázal gólovo presadiť Dobrý už po 46. sekundách hry. Nakorčuľoval si z pravej strany a backhandom zvýšil už na 1:7. V úvode tretiny sa Budapešť dokázala dostať do väčších gólových príležitostí a Ševela musel niekoľkokrát zasiahnuť. Žiarski hokejisti si počas zápasu vytvorili dostatočný gólový rozdiel, no aj napriek tomu sa stále pokúšali gólmi potešiť viac ako tisíc fanúšikov v hľadisku. V 49. minúte opustil bránu Ševela a príležitosť dostal náhradný brankár Patrik Gonda. V 51. minúte víťazstvo žiarskych hokejistov ďalším gólom zvýraznil Mihalík, ktorý zvýšil na 1:8. V poslednej minúte zápasu definitívne spečatil skóre na 1:9 svojim prvým gólom v drese Žiaru Petro. Indiáni súpera doslova prevalcovali a pripísali si do tabuľky plný bodový zisk.