Olympic Ihráč – Horná Ves junior 1:9 (1:2)

Góly: Matuška – Mriška 3, Širáň, Mezei, Hovorič 2, Sekereš, Hric
Rozhodoval: Vozár, 50 divákov
Ihráč: Bitala, Kubík, Matuška, Krajčík, Trokšiar
Horná Ves: Mezei, Mriška, Širáň, Hovorič, Sekereš, Hric, A. Urgela

Od začiatku videli diváci vyrovnaný zápas, až prišiel historicky prvý gól obnovenej Zimnej ligy, ktorý strelil bombou Matuška. Mladí futsalisti z Hornej Vsi sa po tomto momente osmelili, hrali aktívne a zaslúžene do prestávky stav otočili. V druhom polčase to bola fiesta zo strany Hornej Vsi. Ihráč sa snažil vyrovnať a tým pádom zabúdal na defenzívu, čo rýchlonohí hráči Hornej Vsi využili na vysokú výhru 9:1.

Old Boys – Hyeny 0:4 (0:0)

Góly: Žabka, Kapšo, Grossmann, Schmidt
Old Boys: Mecele, B. Neuschl, T. Neuschl, Tichý, Kundrata, Filas
Hyeny: Lachký, Kapšo, Ďurica, Ondrejka, Grossmann, Chrien, Schmidt, Kvoriak, Horváth, Žabka

V druhom zápase sa hral vyrovnaný futsal a do kabín sa išlo za nerozhodného stavu 0:0. Po zmene strán otvorili skóre Hyeny, z čoho ťažili aj v ostatnom priebehu. Starí páni sa pokúšali o vyrovnanie, no paradoxne z protiútokov inkasovali ďalšie tri góly.

Belasí – Parížania 4:0 (1:0)

Góly: T. Moravčík 2, Kádaši, Bielik
Belasí: L. Moravčík, T. Moravčík, Kádaši, Bielik, Mánik, Šikula
Parížania: Šopoň, J. Weiss, Reichmann, Varhaňovský, Podmanický, Beníček, Straka, M. Weiss

Azda najvyrovnanejšie stretnutie sa hralo na záver prvého hracieho dňa. Na palubovke prevládala nad technikou bojovnosť. V kádri Belasých vynikal Tomáš Moravčík, ktorý potiahol svoje mužstvo k víťazstvo 4:0. Za svoj výkon sa nemusia hanbiť ani Parížania, no tento raz im šťastena v koncovke nepriala.

Aktuálna ligová tabuľka

HVIEZDA KOLA

Za najlepšieho hráča kola za organizátori rozhodli určiť Tomáša Moravčíka z tímu Belasých. Ten bol hlavným strojcom víťazstva svojho tímu v náročnom súboji proti Parížanom. Divákov bavil svojou technikou a výborným prehľadom v hre. Potvrdil to tiež krásnymi dvomi gólmi.

„Je to pre nás výborný štart do Zimnej ligy. Som rád, že som tímu mohol pomôcť. Pochváliť chcem všetkých spoluhráčov. Som veľmi rád, že sa opäť v Kremnici obnovila Zimná liga, pretože je to krásna tradícia,“ po víťaznom dueli povedal najlepší hráč kola.