1. kolo

Zimná halová liga Stará Kremnička 2018/19

CELEBRITY : FK SAMPONSKO 7:1 (2:0)

Góly a asistencie: F. Mezei 2+2, M. Mezei 2+1, A. Milčík 2+0, M. Mecele 0+4, J. Dovčík 1+0 – P. Bodor 1+0, R. Kúštik 0+1, rozhodca: M. Barboriak

Prvý zápas ako už tradične začal obhajca titulu CELEBRITY. Odpor im mal klásť nováčik z minulej sezóny FK SAMPONSKO, výborný tím, plný skvelých futbalistov. Zápas síce skončil jednoznačne, ale priebeh bol úlne iný. Celý zápas bol na ostrie noža. FK SAMPONSKO hrýzlo a Celebrity týmto hryzom odolávali s veľkou pompou. 1. polčas dreli obidva tímy a bolo to aj vidieť. Zápas ako remeň sa zlomil v 2. polčase, keď v priebehu pár minút obhajca pretavil svoje skúsenosti do želaného konca a zápas tak skončil pomerne jednoznačne 7:1. Ale, kto to videl, musí konštatovať, že to bol boj ako z filmu Synovia Veľkej Medvedice v hlavnej úlohe s Gojkom Mitičom. Na úvodný zápas, palec hore. Najsamlepší v tíme obhajcov bol zo 4 asistenciami, postavou síce robustný, rozumom však inde žijúci, skvelý chlapík do partie a výborný tanečník M. „Mekele“ Mecele. V tíme hostí to bol môj skvelý kamarát, s ktorým som v roku 1992 v tábore v Poľsku povystrájal nejednu loptošinu a výborný futbalista R. Kúštik.

SOLIČI : DIVIACI 2:5 (2:2)

Góly a asistencie: B. Mánik 2+0, P. Mudrončík 0+1 – T. Kollár 2+0, Marek Hric 0+1, J. Hric 0+1, J. Rafaelis 0+2, Matúš Hric 2+1, L. Hric 1+0, rozhodca: M. Barboriak

Tak k tomuto zápasu treba povedať len klobúk dole. Chlapci od soľných jazier hrali ako o život, výborne bránili a keď sa len trošku naskytla príležitosť tak okamžite vyrazili do smrtiacich útokov. A to v bránke domácich podával životný výkon chlap na svojom mieste, multižánrový a všetkými masťami mastený N. Dovčík, ten chlap hádam vie hrať všetko, hrať futbal, pinčes, basket, voliš, tenis, golf(z kuloárnych informácií vieme, že trénoval s T. Woodsom), americký futbal(bol draftovaný Clevlendom, ale dal im košom), ďalej by som mohol menovať, ale tie športy sa ani nedajú všetky napísať, čo tento chlapisko vie. No a samozrejme musím napísať aj o súperovi. Čo hráč, to klenot okresného futbalu v Žiarskom okrese, 4 ks Hricovci, 2 ks Rafaelisovci a 1 ks T. Kollár. Samozrejme vyhrali hostia, ale mali to veľmi, veľmi ťažké. Ďalší palec hore a zápas, ktorý ma bavil. Najlepšieho za domácich Soličov som už vychválil, ale ešte som dlžný najlepšieho hráča za hostí. A tým je Tomáš Kollár nováčik v tejto výbornej a okuľahodiacej súťaži, ktorý rozvlnil súperovu sieť 2krát.

NO NAME TEAM : MLADÉ PUŠKY 3:8 (0:1)

Góly a asistencie: D. Rajčan 0+1, M. Roško 1+0, S. Markovič 0+1, Z. Šarkózi 0+1, M. Petruš 2+0 – E. Škriniar 3+1, A. Barboriak 4+0, A. Kollár 1+2, rozhodca: M. Barboriak

3. zápas dnešného hracieho dňa obstarali 2 mužstvá, ktoré delia vo veku, v niektorých prípadoch aj 2 generácie. A tak to aj na ihrisku vyzeralo, bola to hra nie mačky, ale leva a nie s myšou ale so škrečkom Punťom, ktorý mi behá po dome a stále si nevie zvyknúť.

Mladé flinty búšili a geriatrický park sa bránil zubami-nechtami a musím konštatovať, že 1. polčas celkom úspešne, keď sa presadil len A. Kollár, keď svojou prízemnou strelou zahanbil až dvoch hráčov súpera , ktorým dal tzv. gajdy. 2. polčas si ale medveďobíku od Old Shatterhanda požičal A. Barboriak a bolo vymaľované, také strely dával vo svojej najväčšej sláve T. Henry. A to sa k nemu ešte pridal, hráč so smrtiacou ľavačkou, ktorý si pre zmenu požičal od spomenutého bieleho brata Winnetoua henriovku E. Škriniar a bolo vymaľované na druhú. Výborný výkon v drese domácich podala skala v bráne V. Číž, ktorý ešte veľa gólom v jeho sieti zabránil a v drese hosti musím vyzdvihnúť výkony už spomenutých capokanonierov, rýchlonohých a výbornou strelou sa prezentujúcich mladých borcov A. Barboriaka a E. Škriniara.

MIESIČI : TOPIČI 0:3 (0:0)

Góly a asistencie: S. Harach 0+1, D. Bahno 0+1, A. Domiňák 2+1, F. Gordulič 1+0, rozhodca: M. Barboriak

Ďalší výborný duel medzi dvoma vyrovnanými mužstvami. Každé mužstvo čakalo na chybu svojho súpera. V prvej polovici sa to nikomu nepodarilo a polčas tak skončil 0:0. V druhom dejstve pridali obidve mužstva na iniciatíve a každý mančaft chcel rozhodnúť o svojom víťazstve. Viac túžili po víťazstve chlapci, ktorí opravujú kúrenie po žiarskom okrese a musím uznať, že celkom zaslúžene. V drese domácich mal najväčšiu túžbu zvíťaziť M. Paller a v drese hostí ma svojim výkonom bavil strelec 2 gólov, so smrtiacou ľavačkou hrajúci A. Domiňák.