10. Fašiang Cup ovládla Horná Ves, hrdinom finále Neuschl

Uplynulý víkend šampiónov, ako nazvali organizátori jubilejný 10. ročník SITTA WOOD Fašiang Cupu 2019, priniesol množstvo kvalitných zápasov, exhibíciu starých pánov Hornej Vsi a Prievidze, ale aj premiérový turnaj futbalových nádejí.

Vyvrcholením bol veľký finálový deň, počas ktorého videli diváci v naplnenej športovej hale v Kremnici zápasy súperov z rôznych regiónov, dramatické súboje, ale aj historické víťazstvo futbalistov INTERu Horná Ves.

Bolo to ôsme finále počas desiatich rokov, ale ani raz neokúsili chuť víťazstva. Sedemkrát skončili druhí a konečne sa im to podarilo! Vo finálovom dueli sa stretli so skúseným tímom Kanianky, ktorá pôsobí vo futsalovej Open lige a aj oni dodali turnaju potrebnú kvalitu.

Zápas sa od úvodu nevyvíjal pre INTER vôbec dobre a až do posledných minút doťahovali tesný náskok súpera. Výraznou osobnosťou zápasu bol Bystrík Neuschl, ktorý nastúpil do finálových bojov v pozícii brankára.

Na pre neho netradičnom poste sa mu darilo veľmi dobre, ale neraz akoby pozabudol na svoj post a veľmi dobre podporoval útočnú snahu svojho tímu. Počas druhého polčasu dvakrát nebezpečne vystrelil z väčšej vzdialenosti, ale jeho pokusy skončili nad bránou Kanianky. „Bysťov“ veľký moment prišiel minútu a štvrť pred koncom zápasu, kedy po tretíkrát vyskúšal šťastie a exportným gólom do šibenice vyrovnal na 2:2, čím vrátil svoj tím do boja o cennú trofej.

Zápas putoval do divácky atraktívneho rozuzlenia v podobe pokutových kopov. Tam prišiel ďalší hviezdny moment Bystríka Neuschla. Horná Ves sa ujala vedenia a následnú penaltu netradičný gólman famózne zneškodnil, čím si vyslúžil nevídané ovácie publika. V ďalšom pokračovaní pridali Interisti ešte jeden gól a v ôsmom finále sa konečne dočkali vytúženej trofeje. Na palubovke, ale aj v hľadisku sa strhli obrovské ovácie, ktoré pripomínali oslavy majstrovského titulu.

Futbalistom Hornej Vsi gratulujeme k veľkému víťazstvu a cennej turnajovej trofeji. Sme veľmi radi, že sme mohli byť súčasťou tohto vydareného podujatia a mohli ste vďaka nášmu priamemu prenosu aj nadiaľku sledovať dramatické postupové boje.

Pozrite si rozhovory bezprostredne po ukončení jubilejného 10. ročníka SITTA WOOD Fašiang Cupu