2. kolo

Zimná halová liga Stará Kremnička 2018/19

TOPIČI : NO NAME TEAM 2:2 (1:0)

Góly a asistencie: D. Bahno 1+0, F. Gordulič 0+1, A. Domiňák 1+0, S. Harach 0+1 —- D. Rajčan 0+1, V.
Číž 1+1, M. Krištof 1+0, rozhodca: M. Barboriak

Prvý zápas hracieho dňa otvorili mladí kúrenári a chlapíci bez mena. Mladosť versus skúsenosť. A tak to aj vyzeralo. Mladí, behaví chlapci búšili do súpera o sto šesť a tí sa svojou skúsenosťou bránili ako a Bastile pri nájazdoch malého Napoleóna. V prvom dejstve sa Topiči ujali vedenia, keď sa presadil po krásnej nahrávke S. Haracha D. Bahno. Potom pohrozili aj hostia, keď sa ocitol sám voči domácemu gólmanovi S. Dovcovi D. Rajčan, ale nepochodil. Potom sa k slovu dostala aj posila v drese hostí,
kedysi rýchlonohý, dnes už len nohý M. Krištof, ale ten na 2 krát S. Dovca neprekonal. Potom ešte vystrčil rožky aj najlepší brankár v okrese V. Číž, ale jeho bomba nemala správny smer. Zákonite prišiel trest hneď v úvode 2. polčasu, keď sa svojou smrtiacou ľavačkou presadil A. Domiňák po prihrávke F. Gorduliča. Hostia však svoje zbrane nezložili a postupne začali podnikať smrtiace brejky. Po jednom takomto brejku sa po nádhernej nahrávke D. Rajčana presadil V. Číž a bolo to už len o gól. 5 minút pred koncom prišiel najkrajší moment zápasu, keď kolmicu od V. Číža poslal efektne pätičkou
za chrbát brankára Topičov M. Krištof a bolo 2:2. Potom ešte kúrenári priložili do kotla a snažili sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale chlapci s názvom skupiny Iča Timka tomuto náporu odolali a zaknihovali tak cenný bod. Najlepší v drese domácich bol agilný D. Bahno strelec otvárajúceho gólu a v drese hostí to bol pri svojej premiére ďalší môj kamarát z detstva a strelec prekrásneho vyrovnávajúceho gólu M. Krištof.

MLADÉ PUŠKY : SOLIČI 5:2 (2:0)

Góly a asistencie: T. Janšík 1+1, E. Škriniar 0+1, A. Kríž 0+2, A. Kollár 2+0, T. Imrich 1+0, A. Barboriak
1+1 —- D. Pálenčár 1+1, M. Pálenčár 1+0, P. Ďurčov 0+1, rozhodca: M. Barboriak

Mladé Old Shatterhandove pušky pokračujú vo víťaznom ťažení, keď zdolali aj v druhom kole pomerne hladko chlapcov od soľných jazier. Musím konštatovať, že zápas poznačilo aj zranenie hviezdy Severky z minulého kola, kapitána (ale nie Danka) a zakladateľa mančaftu N. Dovčíka, ktorý si natiahol sval a musel palubovku so slzami v očiach opustiť. Veľká škoda, všetci dúfame, že sa dá do poriadku čo najskôr a bude opäť všetkých baviť svojim futbalovým umením. 1. polčas to ešte bolo pomerne vyrovnané, keď sa šance striedali na oboch stranách, keď okrem gólov zaujali aj tutovky A. Barboriaka, ktorý svojou prudkou strelou takmer zlomil oceľovú konštrukciu bránky, následne T. Janšík trestuhodne nedal do odkrytej svätyne hostí a potom aj nová posila hostí M. Pálenčár opečiatkoval len tyčku domácich. A to ešte musím nepochybne spomenúť v drese hostí hrajúceho matuzalema, najstaršieho hráča v strednej Európe a priľahlých Ázijských krajinách, ktorý bol spolu s Ľ. Štúrom aj pri zrode slovenského jazyka, ako takého, s veľkým srdcom na ktorom má strojček, hrajúceho D. Zliechovského. Výkon tohto multitalentu z minulého tisícročia ozaj stojí za pozornosť.
Duško nie palec, ale obidve ruky hore. Super, len tak ďalej. 2. polčas Soliči zdramatizovali zápas, keď na rozdiel gólu upravil malý, kučeravý, jemný technik D. Pálenčár a keby vedel kopnúť do lopty aj ľavou nohou a nemal ju len na podopieranie mohol skórovať aj viackrát, keď jeho šanca na 3 krát doslova volalal po góle. Henriovky potom opäť odskočili súperovi na rozdiel 3 gólov a prakticky už bolo vymaľované. M. Pálenčár ešte skúsil zdramatizovať duel, ale Pušky A. Barboriakom následne spečatili zápas a zaslúžene vyhrali. V drese domácich hral prím strelec 2 gólov A. Kollár a v drese hostí patril medzi hráčov, ktorý si zaslúžia pozornosť okrem už spomenutého dinosaura z druhohôr D. Zliechovského aj jeho o 3 generácie mladší futbalový 9mm kaliber D. Pálenčár (len keby vedel kopať do tej lobdy aj tou svojou krivou ľavačkou).

FK SAMPONSKO : MIESIČI 0:1 (0:1)
Góly a asistencie: M. Paller 0+1, P. Abrahám 1+0, rozhodca: M. Barboriak

Zápas 2 rivalov aj z veľkého futbalu skončil tentoraz šťastnejšie pre kremničkárov. Ale bol to boj, to Vám poviem. Útoky na základňu Glória sa striedali na oboch stranách, ale obrany prevyšovali útoky a skóre sa nemenilo, až na jeden, jediný moment, keď prihrávku M. Pallera, ktorá mala oči pretavil na gól svojou slabšou pravou nohou P. „Trdelník“ Abrahám. V 1. polčase mali, ale viac čistých šancí chlapi z Lehoty. Tzv. špicákom sa chcel presadiť robustný R. Kúštik, ale brankár M. Paller bol na svojom mieste, následne pán redaktor z Prievidzkých novín I. Mriška zoči-voči brankárovi hostí
nepochodil a potom F. Biľ bombou opečiatkoval žrď hosťujúcej bránky. V 2. dejstve zaujala štipľavá strela „poslanca Fica“ nášho krajného beka J. Bugára a potom aj krásny dloubák cez celú telocvičňu M. Pallera, ktorý skončil na brvne domáceho tímu. Najlepší hráč v tíme domácich bol rýchlonohý P. Bodor a v drese hostí to bol náš výborný kamarát zo Srbska, hrajúci v drese Vojvodina Novy Sad, skvelý technik a výborný rečník Saša Markovič.

DIVIACI : CELEBRITY 3:4 (1:1)

Góly a asistencie: Matúš Hric 1+0, Marek Hric 1+1, P. Barboriak 1+1, T. Kollár 0+1 —- F. Mezei 1+1, V.
Širáň 3+0, R. Hric 0+1, rozhodca: M. Barboriak

Posledný zápas 2 hracieho dňa priniesol megašláger v podobe majstra a vicemajstra z minulej sezóny. Ako ho nazvať? Totálny futbal, Óda na radosť (9. symfónia od L. V. Beethovena), alebo Božská komédia od Danteho Alighieriho. Každopádne to bol zlatý klinec dňa a možno aj jeden z najlepších zápasov posledných ročníkov, kde naša a moja pamäť siaha. Hneď v úvode 1. polčasu z rohu našiel J. Hric Peťa Barboriaka a ten poslal loptu za chrbát zakladateľa Celebrít F. Mezeia. Potom sa po vypichnutí lopty rútil sám na Filipa ale ten ukázal, že má myšlienky bojovníka a šancu mu zmaril. Následne sa Marek Hric chcel blysnúť individuálnou akciou, ale Jackie Chan v bránke zasa zatiahol
oponu. V ďalších minútach sa v plnej kráse ukázala hádam najväčšia hviezda úradujúceho majstra hbitý panter V. Širáň, keď najskôr pálil do žrde, ale o pár minút sa ľavou nohou nemýlil a vymietol pavučinku v bránke Diviakov (Dano P. uč sa, ako sa kope ľavačkou). Potom si ešte po jednej šanci vypracovali aj domáci aj hostia, keď najprv J. Hric poslal loptu tesne vedľa pravej žrde hosťujúcej bránky a potom J. Haluška svojou obalovačkou tesne minul bránku domácich. 1. polčas skončil 1:1.
V 2. dejstve opäť poslal majstra do vedenia malý cisár V. Širáň, keď vymietol 3arlotinu pavučinku aj v druhej bránke. Na jeho zásah reagoval Marek Hric a bolo 2:2. Potom prišla tutovka Matúša Hrica, keď zasekol už aj zaseknuté, ale Fiťo opäť bravúrne. A aby nebolo tej chvály dosť, tak sa Flip zo včielky Maji vydal svojim výpadom aj do útoku a poslal majstra opäť do vedenia 3:2. Potom prišiel, ale najkrajší moment hádam aj celej histórie zimnej ligy, keď sa Matúš Hric poihral s obranou Celebrít, ako legendárny ZIZU, dvakrát svojou otočkou si z nich spravil štatistov, vybral si od nich po 1 eure za
kolotoč a pohodlne skóroval 3:3. A dráma pokračovala ďalej. Janči Hric skúšal pätičkou okabátiť Filipa ale minul, následne riešiteľ a autor najkrajšieho momentu sa chcel opäť blysnúť, ale jeho jedovatá bomba si nenašla cestu do bránky hostí. O víťazstve tak rozhodol svojim 3 gólom, tentokrát z bieleho bodu sa nemýliaci megaborec V. Širáň. Najlepší v tomto vynikajúcom zápase boli všetci, ale v drese domácich musím vyzdvihnúť M. „Zizua“ Hrica za nádherný moment, ktorý si zapamätám do konca
svojho pohnutého života a v drese hostí do bol už niekoľko krát spomínaný postavou malý, výkonom veľký, sympatický žurnalista a zhovorčivý maník V. Širáň, autor 3 gólov v tomto derby zápase.