3. kolo

Zimná halová liga Stará Kremnička 2018/19

CELEBRITY : MLADÉ PUŠKY 3:2 (1:1)

Góly a asistencie: F. Mezei 2+0, R. Hric 1+0, J. Dovčík 0+1 —– T. Janšík 1+0, A. Barboriak 1+0, E. Škriniar 0+1, T. Imrich 0+1, rozhodca: M. Barboriak

1. zápas tohto kola dvoch nezdolaných mužstiev začali lepšie chlapci, ktorí vedia strieľať a majú mušku, keď po nezištnej prihrávke T. Imricha hneď v 1. minúte skóroval pomedzi nohy bezmocného F. Mezeia T. Janšík 0:1. Filipa to samozrejme trošku vytočilo a v 3. minúte spravil tzv. výpad (ak ste niekto šermoval tak viete o čo ide), narazil si loptu s vychádzajúcou hviezdou J. Dovčíkom a prízemnou strelou odčinil svoju malú chybičku z úvodu 1:1.  V 5. minúte strieľal T. Janšík, ale zástupca richtára bol na svojom mieste. V 6. min. pre zmenu pohrozili domáci a to konkrétne neobrúsený klenot v ich drese J. Dovčík, ale E. Škriniar si zastal svoju robotu zametača a pokus zneškodnil. V 13. min. sa krásnou individuálnou akciou blysol T. Janšík, keď jeho bombu zastavile len tyč obhajcu titulu. 1. min pred koncom 1. polčasu sa mohol do vedenia dostať obhajca titulu, ale najskôr M. Mezei pálil do brankára hostí a z následnej dorážky J. Dovčík trafil brvno odkrytej svätyne hostí. 1. polčas skončil po tuhom boji 1:1

V 2. polčase, hneď v jeho úvode t.j. 16. min pálil capokanonier Kremničkárskeho áčka a výborný hlavičkár M. Mezei, jeho strelu E. Škriniar zachytil nechtiac len rukou a chlap s miliónom funkcií (ako to len robí????) F. Mezei ukázal, že technika futbalu nie je pre neho španielska telenovela resp. dedina. V 20. min. A. Barboriak buchol svojou pravačkou a zatriasla sa pravá spojnica úradujúceho majstra. V 24. min. sa ocitol sám zoči voči Filipovi T. Imrich ale loptu poslal tesne vedľa ľavej žrde. ½  minúty pred koncom zápasu sa po chybe hosťujúcej obrany k odrazenej lopte dostal R. Hric a ani nevie ako, stanovil stav zápasu na 3:1. 30 sekúnd pred koncom nahral krásne E. Škriniar A. Barboriakovi a bolo zrazu už len o gól. Následne bol vylúčený na 2. minúty M . Mezei a flinty dobíjali pár sekúnd domácu bránu, ale Filipo odolal a tak sa z víťazstva tešia obhajcovia. Ale match to bol výborný a som rád, že som bol jeho svedkom. Najlepší v drese domáci nemôže byť nikto iný ako chlap, ktorý vie robiť viac vecí ako Chuck Norris☺ F. Mezei, ktorý skóroval 2 krát. Ale, nie vážne, je to ozaj borec.  V drese hostí sa mne osobne páčil výkon ľavonohého rýchlika z TJ Lovča T. Imricha.

DIVIACI : FK SAMPONSKO 3:1 (2:0)

Góly a asistencie: Matúš Hric 2+1, J. Rafaelis 1+1 —– I. Mriška 1+0, R. Kúštik 0+1, rozhodca: M. Barboriak

Ďalší z vynikajúcich zápasov sa hral vo výbornom a priateľskom tempe. Prvý pohrozil v 2. min J. Hric, keď jeho špic tesne minul hosťujúcu bránku. Zato v 4. min. hviezda z minulého kola ukázala všetkým prítomným, že to nebola náhoda a krásnou individuálnou akciou poslal svoj tím Diviakov do vedenia 1:0. v 10. min. vymyslel prenádhernú akciu P. Barboriak, nahral Matúšovi Hricovi, ale ten sa tentokrát nepresadil a loptu prekopol nad bránku hostí. 30 sekúnd pred koncom sa do tutovky dostal ženáč v drese hostí a výborný žurnalista I. Mriška, ale jeho strela zasiahla len tyč domácej brány. A opäť sa ukázalo v plnej kráse pravidlo nedáš dostaneš, keď 1 sekundu pred prvou sirénou skóroval zas a opakovane Matúš Hric po nahrávke, ktorá mala oči od P. Barboriaka 2:0

V 20. min. sa ocitol v tutovke zasa I. Mriška, ale proti bola zas a opakovane konštrukcia brány domácich. V 23. min. mal gól na kopačke R. Kúštik, ale zasa zazvonila len tyč bránky domácich. V 24. min. najjagavejšia hviezda poslednej doby v našej lige Matúš Hric pekne nahral J. Rafaelisovi a ten sa nemýlil 3:0.  V 26. min. v tutovke zaváhal P. Barboriak, keď prestrelil prázdnu bránku hostí. V 29. min. sa v plnej kráse ukázala futbalovosť R. Kúštika, ktorý potiahol loptu až z vlastnej polovice, nezištne nahral I. Mriškovi a ten sa konečne nepomýlil a bolo 3:1. O pár sekúnd ale mohlo byť ešte veselšie na strane hostí, ale ani D. Karásek a po ňom ani najofenzívnejší hráč hosti I. Mriška nedokázali upratať loptu do domácej svätyne. Zápas tak skončil 3:1. Určiť najlepších je tentokrát úplne jednoduché: Za tím Diviakov jednoznačne autor 3 kanadských bodov a šaman Matúš Hric a za tím FK Samponsko je to super „Ivaňuška“ Mriška, ktorý sa presadil raz, ale mohol sa hádam aj 4-5 krát, ale aj do šancí sa dostať to je umenie. Nevadí Ivo ide sa ďalej.

SOLIČI : TOPIČI 1:8 (0:4)

Góly a asistencie: P. Mudrončík 1+0, M . Poliak 0+1 —– A. Domiňák 3+0, D. Bahno 1+3, F. Gordulič 2+1, S. Dovec 1+0, J. Beracko 1+0, Rozhodca: M. Barboriak

Chlapci od Plitvických jazier nezačali vôbec dobre a už v 3. min. prehrávali 0:2, keď sa presadili A. Domiňák a F. Gordulič.  V 8. min. bola pekná kombinácia Topičov, na konci ktorej bol F. Gordulič, ale N. Dovčík zatiahol oponu. V 9. min. mohol skorigovať M. Poliak, ale trestuhodne prepálil hosťujúcu prázdnu bránku. V 11. min. pre zmenu P. Mudrončík sám pred S. Dovcom zaváhal. V 13. min. ukázal skvelú kopaciu techniku  S. Dovec, keď takmer cez celú telocvičňu preloboval hráčov domácich a upravil skóre na 0:3. V 14. min. skúšal šťastie F. Gordulič, ale B. Mánik reflexívne vyrazil nohou. O minútu neskôr D. Bahno upravil už na 0:4.

V 18 min. J. Beracko vysunul kolmicou A. Domiňáka a Noro Dovčík malým Norom šancu majstrovsky zneškodnil. V 20 min. mal gól na nohe novic v drese domácich M. Ivanič, ale jeho dorážka po nahrávke M. Poliaka skončila len na žrdi hosťujúcej bránky. Hneď z protiútoku strieľal z prvej J. Beracko, N. Dovčík zasiahol rukou, ktorú videl len rozhodca a z bieleho bodu sa pomýlil S. Dovec.  V 22. min sa individuálne po vybojovaní lopty v útočnom pásme domácich presadil svojim druhým gólom A. Domiňák 0:5. V 23. min. sa konečne dočkali aj domáci, keď sa po nahrávke M. Poliaka presadil P. Mudrončík 1:5. V 26. min. svojim ofenzívnym ladením A. Domiňák vypichol loptu domácej obrane a zavŕšil tak svoj hattrick 1:6. V 29. min ešte D. Bahno našiel F. Gorduliča a bolo 1:7. v zápätí v 30. min opät s chuťou hrajúci D. Bahno našiel J. Beracka a ten bombou nedal N. Dovčíkovi šancu a bolo 1:8. Aj keď výsledok hovorí, že to bola spanilá jazda, nebolo to tak, domáci svoje šance trestuhodne zahodili a naopak hostia ich zasa pomerne hladko zúžitkovali a zaslúžene vyhrali.

Najlepší v drese domácich bol motor mužstva, neúnavný bojovník M. Poliak a v drese hosti to bol malý, čiperný autor 4 kanadských bodov D. Bahno