4. kolo

Zimná halová liga Stará Kremnička 2018/19

TOPIČI : CELEBRITY = 5:6 (2:3)

Góly a asistencie: S. Harach 2+0, M. Poničan 0+1, F. Gordulič 1+2, D. Bahno 0+1, J. Beracko 2+1 —– A. Milčík 2+1, M. Mecele 2+1, R. Hric 0+2, R. Pobežka 1+0, V. Širáň 1+1, rozhodca : M. Barboriak

Zápas prvých dvoch tímov tabuľky začal, ako inak oťukávaním. Každý jeden hráč hral zodpovedne a nechcel spraviť chybu. V 4. min. to už nevydržal F. Mezei a poslal na S. Dovca jedovatú strelu, ale tá skončila nad bránkou domácich. Hneď z protiútoku sa krásne uvoľnil J. Beracko, ešte krajšie našiel F. Gorduliča a ten nedal Filipovi ani najmenšiu šancu 1:0. v 5. min. mal gól na kopačke malý cisár V. Širáň, ale na mieste bol skvelý S. Dovec. V 6. min to už neplatilo, keď sa preštrikoval obranou domácich opäť V. Širáň pred bránou našiel super Adriána Milčíka a ten vyrovnal na 1:1. V 8min. skvele hrajúci M. Mecele našiel svojou nahrávkou R. Pobežku a ten sa nemýlil 1:2. Kúrenári sa nedali zahanbiť a v tej istej minúte D. Bahno našiel kolmicou J. Beracka a ten bombou stanovil na 2:2. V 11min. sa svojou ľavačkou pripomenul najlepší strelec domácich A. Domiňák, ale jeho strela skončila na brvne. V 13min. trestuhodne zahodil prihrávku J. Dovčíka R. Pobežka, keď sám pred bránkou pálil nad. 4 sekundy pred koncom 1. polčasu R. Hric našiel A. Milčíka a ten sa prekrásne zorientoval, loptu si prebral, ako keby vedel hrať futbal a poslal lídra tabuľky do vedenia 2:3.

V 17min. zasa pálil svojou opakovačkou, ľavačkou A. Domiňák, ale Filip opäť aj za cenu modrín po týchto strelách zem-zem bol na mieste. V zápätí sa chcel ukázať aj R. Pobežka, že, čo to z futbalového umenia vie, ale S. Dovec bol na mieste. V 18min. prišiel azda najkrajší moment tohto zápasu, keď obranu domácich vykrútil, ako na svadobnej tancovačke z 500 hosťami M. Mecele a pätičkou rutinérsky poslal obhajcu už do dvoj gólového vedenia. O 2min. to už pravda nebola, pretože F. Gordulič našiel pohotového J. Beracka, ktorý svojím 2 gólom upravil stav zápasu na 3:4. V 23min. videl opäť faul len rozhodca a z 11m kopu sa nemýlil V. Širáň 3:5. V 24min. A. Milčík vysunul M. Meceleho a ten ukázal zasa všetkým, že futsal je jeho silná stránka a upravil už na 3:6 pre favorita. V 26min. kopali 11m kop aj domáci, ale S. Harach neskorigoval stav zápasu. V 27min. bomba R Hrica skončila na brvne. V 28min. mal gól na kopačke najskôr R. Hric , nedal a hneď z protiútoku sa nepresadil ani D. Bahno. Ešte v tej istej minúte  pálil na 2x krát A. Milčík, ale tiež bezúspešne. V poslednej minúte ešte prišiel mohutný tlak domácich, čo výsledkom boli 2 góly S. Haracha, ale na zvrátenie resp. vyrovnanie zápasu už neostal čas a tak CELEBRITY sú stále bez prehry a zatiaľ neohrozene kráčajú za obhajobou titulu. V drese domácich hral výborne J. Beracko, ktorý sa presadil 3 kanadskými bodmi (2+1) a v drese hostí to bol vysmiaty a skvelý pizzaman A. Milčík, ktorý mal tiež v zápase 3 body za 2 góly a 1 asistenciu.

MIESIČI : SOLIČI = 5:2 (3:2)

Góly a asistencie: S. Gulička 1+1, L. Gulička 1+0, P. Abrahám 1+2, A. Šimko 1+1, T. Hudec 1+0, M. Paller 0+1 —– M. Pálenčár 1+0, B. Mánik 0+1, M. Poliak 1+0, rozhodca: M. Barboriak

Od úvodných minút prebrali taktovku zápasu do rúk domáci, ale z počiatočného tlaku nevydolovali žiadnu úrodu v podobe gólov. Za to v 3min. z prvého vážnejšieho ohrozenia domácej brány hneď zahrmelo, keď loptu potiahol po ľavej strane potiahol rýchlik z Kopernice B. Mánik nahral prudko pred bránku, tam našiel M. Poliaka a bolo 0:1. V 5min. pálil L. Gulička len do tyče hosťujúcej brány. V 6min. svojou individuálnou akciou zvýšil na hrozivých 0:2 M. Pálenčár. Následne sa prebrali konečne aj domáci a na palubovke to bolo cítiť a začalo horieť. V 8min. pálil A. Šimko, D. Zliechovský bol na mieste, ale na dorážku P. Abraháma už bol bezmocný 1:2. V 10min. oku-lahodiaca akcia bratského dua, nahrával S. Gulička a skóroval nekompromisne L. Gulička 2:2. V 11min. sa pripomenul aj robustný Srb S. Markovič, keď prízemnou strelou opečiatkoval žrď hosťujúcej bránky. V 15min. nahrával P. Abrahám a A. Šimko otočil nepriaznivý stav stretnutia v prospech domácich 3:2.

V 19min. pálil do tyče M. Pálenčár a v 23min. ho napodobnil na druhej strane S. Gulička. V 24min. opäť agilný M. Pálenčár strieľal, ale brankár bol na mieste. V 25min. M. Paller pálil bombou do tyčky a k odrazenej lopte sa dostal S. Gulička a ten ju poslal fajnšmekrovsky pod brvno za chrbát bezmocného D. Zliechovského 4:2. To nebolo ešte zo strany domácich všetko a 2min. pred koncom sa presadil T. Hudec po nezištnej prihrávke P. Abraháma a bolo 5:2.

V drese domácich sa mne osobne páčil výkon ľavonohého zakončovateľa A. Šimka (v zápase 1+1) a v drese hostí sa vo výbornom svetle predviedol M. Pálenčár (v zápase 1+0).

MLADÉ PUŠKY : DIVIACI = 2:7 (0:4)

Góly a asistencie: V. Číž 0+1, T. Janšík 0+1, E. Škriniar 1+0, A. Kollár 1+0 —– Matúš Hric 4+2, J. Rafaelis 0+1, L. Rafaelis 1+0, P. Barboriak 1+1, Marek Hric 1+2, rozdodca: M. Barboriak

V 3. zápase hracieho dňa proti sebe nastúpili 2 tímy, ktoré poškuľujú po najvyšších priečkach. V 3min. sa bombou ako z dela prezentoval T. Imrich, ale V. Číž bol na mieste. V 4min. sa Matúš Hric, mimochodom momentálne hráč s najlepšou formou, pohral s obranou súpera a loptu zasunul za chrbát brankára 0:1. V 8min. už mohlo byť vyrovnané, ale T. Janšík po prihrávke E. Škriniara trafil len tyč úplne odkrytej brány. V 13min. nám peknú kombináciu predviedli bratranci Marek a Matúš z pokolenia Hricovcov a druhý menovaný upravil už na 0:2. Hneď z rozohrávky vypichol Matúš Hric loptu vysunul P. Barboriaka a ten bombou zavesil na 0:3. V posledných sekundách 1. polčasu gala-predstavenie Matúša Hrica pokračovalo, prihral L. Rafaelisovi a bolo 0:4.

Do 2. polčasu nastúpili mladé pušky odhodlaní niečo zo zápasom urobiť. V 16min. po prihrávke V. Číža pálil T. Imrich, ale J. Hric presunul betóny a strelu vykryl. Od 17min. hrali presilovku, za veľa hráčov na palubovke flinty, začali dobíjať bránku hostí, strieľali ako pri Waterloo a táto snaha bola korunovaná, keď E. Škriniar upravil stav duelu na 1:4. V 20min. T. Janšík vysunul kolmicou A. Kollára a bolo zrazu už len 2:4. Ale hneď v tej istej minúte si nedali pozor pri rozohrávke, J. Rafaelis našiel Mareka Hrica a bolo už 2:5. V 25min. pálil 2x T. Janšík, ale J. Hric bol stále pevný ako skala. V 27min. v rozmedzí pár desiatok sekúnd zarezal domácich dvoma zlepenými gólmi megaborec Matúš Hric, keď mu na oba prihral Marek Hric 2:7.

Najlepší v drese domácich bol ľavonohý, rýchly a s výbornou strelou kopajúci E. Škriniar. V drese hostí to nemôže byť nik iný ako strojca úspechu Diviakov a autor 6 kanadských bodov (4+2) Matúš Hric.

FK SAMPONSKO : OFK ŠTART PRENČOV = 3:5 (1:1)

Góly a asistencie: Karásek 0+1, P. Karásek 2+0, I. Mriška 1+0, T. Bodor 0+1, D. Koneracký 0+1 —– R. Blahút 2+0, P. Blahút 2+1, F. Blahút 0+1, A. Chovan 1+0, rozhodca: M. Barboriak

Domáci stále čakajú na prvé body a čakať budú aj naďalej, keď tentoraz nestačili na ambiciózneho nováčika z Prenčova. Pritom domáci hrajú pekný a ľúbivý futsal, ale šance nie a nie premieňať. Ale pri takomto snažení tie body určite prídu. Od úvodných minút priniesol zápas veľký tlak hostí (mimochodom títo dvaja súperi sa streli aj minulý týždeň v žiarskej zimnej lige) čoho korunou bol gól v 7min. R. Blahúta, ten skoro roztrhol sieť na bránke, taká to bola bomba 0:1. V 9min. špicom skúšal pozornosť Z. Webera P. Karásek, ale ten bol namieste. V 11min. našiel peknou prihrávkou, ktorá mala oči D. Koneracký P. Karáska a ten dloubákom ala Karel Poborský vyrovnal na 1:1. V 13min. Š. Beňovic nabral takú rýchlosť, ako kedysi A. Prost vo formuli 1, prebehol celú dĺžku telocvične, ale odkrytú bránku domácich tesne minul. V 14min. sa ocitol sám pred brankárom hostí T. Bodor, ale zaváhal.

V 17min. poslal hostí znova do vedenia P. Blahút, keď mu prihrával F. Blahút 1:2. V 21min. vyslal ba hosťujúceho brankára utešenú strelu P. Karásek, ale Z. Weber bol na svojom mieste. V 22min. sa rútil sám na bránku domácich R. Blahút, ale tiež nepochodil. V 24min. už bolo vyrovnané, keď T. Bodor našiel P. Karáska 2:2. V 25min. kopali hostia priamy kop a P. Blahút prestreli aj múr a upravil tak stav stretnutia na 2:3. O pár sekúnd nato prihral P. Blahút A. Chovanovi a bolo 2:4. V 26min. ukázal svoje majstrovské futbalové umenie R. Blahút, preštrikoval sa cez všetkých čo mu stáli v ceste a bol 2:5. V 27min. si D. Karásek  ťukol loptu s I. Mriškom a ten znížil na 3:5. Po tomto momente prišiel doslova uragán v podobe mohutného tlaku domácich, ktorí boli hladní po prvých bodoch v tejto sezóne, ako gróf Dracula po krvi bezbranných obetí, ale šance T. Bodora a 2x D. Karáska zostali nevyužité, hlavne tá posledná pätička z tvorivej dielne D. Karáska si pýtala gól.

Najlepší v drese domácich bol tento krát P. Karásek, strelec 2 gólov a v drese hostí robili najväčší vietor 3 ks Blahútovcov, menovite Rasťo, Peťo a Filip.