5. kolo

Zimná halová liga Stará Kremnička 2018/19

Konečne som sa dostal k podkladom k 5. kolu po mojej minulotýždňovej absencii, už to vyzeralo tak, že to sa skôr naučí plynulo rozprávať kapitán Andrej ako sa ja k týmto dôležitým papierom dostanem, ale mám ich a to je dôležité. Potešil som sa tak, ako, keď som v roku 1982 behal holý po Balatóne a mama mi kúpila cukrovú vatu. Ej veruže to bolo radosti. K niektorým zápasom mám poznámky a k niektorým nemám, ale aj tak to skúsim podľa môjho najlepšieho vedomia a svedomia nejako pekne napísať. Tak poďme pekne po poriadku.

1. zápas

MLADÉ PUŠKY : FK SAMPONSKO = 10:2 (6:1)

Góly a asistencie: V. Číž 1+1, T. Janšík 4+0, E. Škriniar 2+3, M. Mucha 0+1, A. Barboriak 3+0, —- P. Karásek 0+1, D. Karásek 1+0, R. Kúštik 1+1, rozhodca: M. Barboriak.

Zápas skončil vysokým víťazstvom domácich a hostia pokračujú v trápení. Neviem, čím to asi môže byť však za nich hrajú výborní futbalisti. Z môjho pohľadu asi tým ,že každý zápas hrajú v inom zložení. Veď na súpiske majú už viac hráčov, ako má Slovan cudzincov. A to je čo povedať. V 4min. poslal domácich do vedenia nekompromisne A. Barboriak 1:0. V 5min. mali veľkú šancu na vyrovnanie hostia, ale zoči-voči brankárovi nepochodil D. Karásek.  V 6min. domáci predviedli krásnu akciu ako z učebnice po osi Číž, Janšík, Barboriak, ale tiež bezúspešne. V 8min. dostal bol vylúčený P. Karásek a hostia v oslabení vyrovnali na 1:1, keď sa presadil R. Kúštik po nahrávke D. Karáska. V 10min. udreli domáci a na 2:1 zvýšila legenda legiend, brankár, ktorý je tvrdší ako skala V. Číž 2:1. Hneď o minútu ukázal svoje futbalové umenie T. Janšík a zrazu bolo 3:1 a z hosťami to pomaličky, ale isto išlo dole z kopca. Do konca 1. polčasu ostávalo necelých 5 minút a hostia inkasovali ešte 3 krát, keď sa postupne ukázali a presadili v najlepšom svetle značky Phillips A. Barboriak 4:1, T. Janšík 5:1 a E. Škriniar 6:1. Hostia si cez polčas museli trošku prečistiť hlavy, ale povedzme si úprimne takýto stav by už nezvrátila ani FC Barcelona (keď v sezóne 2016/2017 vyradila Paríž Saint-Germain po výsledkoch 0:4 vonku a práve 6:1 doma). V 17 min. ešte vykresali iskierku nádeje ťahúni mužstva, súrodenecké duo P. a D. Karáskovci, keď druhý menovaný po nahrávke prvého menovaného upravil na 6:2, ale mladučké flinty mali tento zápas, ešte dosť nábojov a nepripustili už žiadnu drámu a v rozpätí 10 minút pridali 4 góly, 2 krát skóroval T. Janšík a raz A. Barboriak a E. Škriniar. A to ešte posledne menovaný nepremenil 11m kop. V drese domáci hralo výborne celé mužstvo, ale vyzdvihnúť treba hlavne trojicu, ktorá bola strojcom tohto víťazstva a to menovite T. Janšík (v zápase 4+0), E. Škriniar (v zápase 2+3) s A. Barboriak (v zápase 3+0).

2. zápas

SOLIČI : OFK ŠTART PRENČOV = 2:6 (1:2)

Góly a asistencie: N. Dovčík 0+1, B. Mánik 1+0, D. Rajčan 1+0 —- R. Blahút 5+0, P. Blahút 0+1, F. Blahút 1+0, A. Chovan 0+1, rozhodca: M. Barboriak

Tento zápas by sa dal označiť, ako kedysi keď sme boli malí a na ihrisku sme sa rozvolili systémom ja sám a vy všetci. R. Blahút rozobral domácich Soličov, ako v roku 1988 John McClane teroristov v Los Angeles v budove firmy Nakatomi. Svoje neskutočné galapredstavenie Ein Kessel Buntes, kde kedysi hosťoval aj božský Kája začal už v 2min. a bolo 0:1. V 7min. bombou z vlastnej polovice, ktorá sa jednoducho nedala chytiť, pretože keby sa do dráhy tejto strely niekto položil tak by pravdepodobne zomrel upravil už na 0:2. V 9 min. sa z bdelej kómy na chvíľu prebrali aj domáci, keď svoje futbalové schopnosti ukázal veselý chlapec z Kopernice B. Mánik 1:2. Potom sa strelci na necelých 11 minút odmlčali, ale prítomní diváci sa mali na čo pozerať. V 22 min. prešiel ako pomedzi kuželky už vyššie spomínaný R. Blahút a bolo 1:3. Hneď o minútu už bolo 1:4, keď R. Blahút potrestal zaváhanie domáceho brankára. V 24min. predviedli peknú akciu A. Chovan s F. Blahútom a druhý menovaný upravil už na 1:5. Ešte v tej istej minúte sa po rodinnej kombinácii presadil D. Rajčan, keď mu prihrával N. Dovčík 2:5. V 28min. uzavrel stav zápasu, kto iný, ako R. Blahút, keď si bude pravdepodobne musieť nechať patentovať dávanie jasličiek, ako svoju značku 2:6. V drese domácich stojí za všimnutie bojovný výkon D. Rajčana (v zápase 1+0). A v drese hostí to už asi nemusím písať, všetkým, ktorí si prečítali tento článok to musí byť jasné, tak ako to, že vlaky, obedy a ďalšie výnimočné opatrenia z dielne našej vlády nie sú zadarmo. Samozrejme je to R. Blahút, ktorý skóroval 5 krát a bol to hlavne on čo sa postaral o 2 víťazstvo nováčika z Prenčova.

3. zápas

DIVIACI : TOPIČI = 1:1 (0:1)

Góly a asistencie: J. Rafaelis 1+0, —– S. Harach 1+0, S. Dovec 0+1, rozhodca: M. Barboriak

Zápas v ktorom videli diváci najmenej gólov sa hral v o vysokom tempe. Obrany prevyšovali útoky a preto sa strelci v obidvoch mužstvách nevedeli presadiť. V 1. polčase mali viac z hry hostia a v 12min. pripomenuli hostia štátny útvar Slovanov v strednej Európe zhruba v rokoch 623 – 658. Viedol ho franský kupec Samo. A práve dvaja Samovia sa presadili aj v tejto minúte. Nahrával Samo Dovec a gól strelil Samo Harach 0:1. 2. polčas mali zasa navrch domáci, ktorí chceli minimálne vyrovnať. Domácim citeľne chýbal Matúš Hric, momentálne najlepší strelec a najproduktívnejší hráč ligy. V 19 min. sa predsa domáci dočkali a po skrumáži pred hosťujúcou bránkou sa najlepšie zorientoval J. Rafaelis a upravil na konečných 1:1. V drese domácich musím vyzdvihnúť výkon práve strelca vyrovnávajúceho gólu J. Rafaelisa a v drese hostí do bol v zadných radoch s prehľadom hrajúci S. Dovec.

4. zápas

CELEBRITY : MIESIČI = 5:2 (3:0)

Góly a asistencie: F. Mezei 1+0, A. Milčík 1+0, R. Pobežka 1+1, J. Haluška 2+0, J. Dovčík 0+3, —- P. Abrahám 0+1, R. Paraj 0+1, L. Gulička 1+0, S. Markovič 1+0, rozhodca: M. Barboriak

K tomuto zápasu nemám žiadne poznámky, pretože obidvaja moji zástupcovia boli aktérmi tohto derby a duelu na ostrie noža. Z vyprávania prítomných som sa dozvedel, že sa iskrilo hneď od úvodných minút. Obidve mužstvá sa dokonale poznajú a nič si nikdy nedarujú. V drese domácich, čo hráč  to kapacita a zahanbiť sa nedali ani hostia a svoj tím vystužili stredopoliarom FK Pohronie R. Parajom, ktorý spolu s P. Abrahámom predstavovali pre domácich hrozbu s veľkým H, takú snáď nepredstavuje ani malý rakeťák Kim Čong-Un pre celý svet. Hostia ale nezachytili 1. polčas nenaordinovali platnú taktiku a to sa ukázalo, ako rozhodujúce. Skúsenejší domáci to patrične využili a naďalej neohrozene kráčajú za obhajobou titulu. Najlepší v drese domácich bol chlap, ktorý ma koleno rozbité tak, ako máme na Slovensku cesty a nedal by ho do kopy asi ani majster Geppetto, ktorý tak pekne vystrúhal Pinocchia R. Pobežka, ten k 1 gólu pridal aj 1 asistenciu. V drese hostí to bol rýchlonohý forward miestneho OŠK a výborný elektrikár L. Gulička, ktorý skóroval raz.

5. zápas – dohrávka 1. kola

OFK ŠTART PRENČOV : MLADÉ PUŠKY = 5:3 (2:0)

Góly a asistencie: R. Blahút 3+1, P. Blahút 0+1, F. Blahút 2+0, —- T. Janšík 1+0, A. Kríž 2+0, rozhodca: M. Barboriak

Piaty zápas hracieho dňa bola dohrávka 1. kola po vylúčení mužstva NO NAME TEAM a streli sa v ňom ozaj výborné mančafty a zápas svojim nábojom musel prítomných dvíhať zo sedadiel resp. z lavičiek. Súrodenecké kvarteto Blahútovcov opäť ukázalo a dokázalo, akí sú dôležití pre svoj tím. A to majú ešte 2 mladších bratov. No chráň nás Boh, keď začnú hrať aj oni, tak to bude masaker aký zažil adoptívny syn Winnetoua Taschunko Sapa v Čejenskej osade. V 1. polčase to bol o každý milimeter našej veľkej a studenej telocvične. Presadili sa len domáci a to konkrétne F. Blahút 1:0 a R. Blahút 2:0.V 2. polčase hostia zapli svoje obrátky hádam aj na piaty stupeň a skóre vyrovnali T. Janšík 2:1 a A. Kríž 2:2. V 19 min. predviedol R. Blahút, že aj majster Miyagi, ktorý trénoval mladého Daniela v legendárnom filme Karate Kid, sa utne a nepremenil 11m kop. Všetko si ale vynahradil v minúte 20. a krásnou strelou poslal domácich opäť do vedenia 3:2. Samozrejme sa nedali zahanbiť ani hostia a A. Kríž hneď o minútu svojim druhým gólom vyrovnal na 3:3. Tieto minúty zápasu boli doslova a do písmena, ako v kanadsko-americkej NHL. Hralo sa hore dole, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú, bol to jedným slovom balzam na dušu. V 22min. zas a opakovane skóroval R. Blahút a bolo 4:3. Hostia za snažili opäť vyrovnať, ale svojim druhým gólom ich, ako ošípané na farme Zbrojníky zarezal F. Blahút 5:3. Ale bezpochyby to bol pravdepodobne najlepší duel 5 hracieho dňa. Na strane domácich hral výborne, kto iný ako Blahút, ale tento krát Filip, strelec 2 gólov a na strane hostí to bol tiež autor 2 gólov A. Kríž.