6. kolo

Zimná halová liga Stará Kremnička 2018/19

Ani sme sa nenazdali a máme za sebou už skoro polovicu súťaže. V 6. kole sa odohrali opäť veľmi kvalitné a bojovné stretnutia, ktoré zniesli aj tie najprísnejšie dedinské kritériá. Malou škvrnou tohto kola bolo, že SOLIČI na svoj zápas o prvé body s FK SAMPONSKO nenastúpili resp. sa nedostavili. No raz darmo napadol nám sneh a chlapci asi toľko solili tie naše krásne cesty, ktoré sú deravé ako ústa starej ženy, že pravdepodobne zabudli nastúpiť na svoj duel. No nič ide sa ďalej. Ale ostatné zápasy stáli zato a prítomní diváci sa mali na čo pozerať. Takže poďme postupne.

OFK ŠTART PRENČOV : CELEBRITY = 1:4 (0:1)

Góly a asistencie: R. Blahút 1+0, B. Beňovic 0+1 —– M. Mecele 1+2, A. Milčík 3+1, rozhodca: M. Barboriak

Šláger kola sa hral pred vypredaným hľadiskom v telocvični. Ha-ha. Nie, žartujem, nebolo vypredané. Ale zápas to bol ako remeň. V 1min. strieľal P. Blahút, ale F. Mezei bol na mieste a po vrazenej lopte sa sám na Z. Webera rútil J. Dovčík, ale taktiež nepochodil. V 5min. pálil, ako z dela R. Blahút, ale zasa bol proti F. Mezei. V 7min. sa snaži P. Blahút špicom prekvapiť Filipa, ale ten opäť potvrdil svojim robustným telom, že ho je takmer nemožné prekonať. Prvé minúty tak patrili domácim, ale prišla 8min. a chybička krásy Z. Webera, ktorú potrestal jemný technik Adriáno Milčík a bolo 0:1. v 13min. mal tiež gól na kopačke tento večne usmievavý kuchtík, ale Z. Weber tento krát zatiahol oponu. V 15min. mohol vyrovnať v tutovke P. Blahút, Fiťo opäť svoj tím podržal a z následnej vyrazenej lopty B. Beňovic tiahlou strelou napálil do brvna. 1. polčas tak skončil 0:1 a všetko bolo otvorené. Domáci, ale nezachytili začiatok polčasu č. 2 a prakticky bolo vymaľované. V 16min. predviedli akciu ako zo šlabikára futbalu muži zápasu, nahrával A. Milčík a skóre zvýšil M. Mecele 0:2. Hneď o pár sekúnd ešte v tej istej minúte si to títo ihraví chlapíci vymenili, nahrával M. Mecele a skóroval A. Milčík 0:3. V 18min. mohol znížiť agilný P. Blahút no zas stroskotal na F. Mezeiovi. V 21min. prišla najkrajšia akcia večera, keď A. Milčík pätičkou našiel M. Meceleho, ten mu loptu po obídení 2 hráčov vrátil, ako na tanieri a pre A. Milčíka to už bolo ľahšie, ako zobrať malému dieťaťu lízatko 0:4. V 23min. mal veľkú šancu R. Blahút no Filip reflexívne vyrazil. Po tomto momente prišla ofenzíva domácich, ktorú by som prirovnal k nemeckej jarnej ofenzíve v 1. svetovej vojne z roku 1918, tí búšili do hostí ale gól v ten večer nepriestrelnému mníchovi F. Mezeiovi nie a nie dať. Podarilo sa to až minútu pred koncom a to nikomu inému ako najlepšiemu strelcovi ligy R. Blahútovi 1:4. Najlepší v drese domácich bol z veľkou chuťou hrajúci a v nespočetne šanciach sa vyskytujúci P. Blahút a v drese hostí to bola už spomenutá dvojica, vynikajúci kuchár A. Milčík a výborný ekonóm M. Mecele.

TOPIČI : MLADÉ PUŠKY = 1:4 (0:1)

Góly  a asistencie: D. Bahno 1+0, S. Harach 0+1 —- T. Janšík 1+2, M. Mucha 1+1, T. Imrich 1+0, A. Kollár 1+0, rozhodca: M. Barboriak

2. zápas hracieho dňa priniesol súboj dvoch mladých a výborných mužstiev. Zápas začali lepšie mladé medveďobíky, keď v 3min. T. Janšík našiel svojou kolmicou T. Imricha a ten efektne pätičkou poslal hostí do vedenia 0:1. Potom to bol boj o každý centimeter ihriska resp. telocvične, chlapci si nič nedarovali, hrali, behali, bojovali, strieľali, jednoducho sa hral totálny futbal-futsal. 1. polčas tak skončil šťastnejšie pre hostí. Domáci boli odhodlaní niečo v 2. polčase s výsledkom spraviť, tá chuť z nich sršala viac, ako z kapitána Andreja chuť byť dôveryhodný politik. No prišla 18min. a pekná nahrávka M. Muchu našla hbitého pantera T. Janšíka a bolo už 0:2. V 19min. išiel sám na brankára hostí A. Domiňák, ale tentoraz ho jeho čarovná ľavačka sklamala a odkrytú bránku hostí minul. Táto šanca sa  ukázala ako zlomová, pretože s následného protiútoku T. Janšík našiel A. Kollára a ten loptu zavesil pod brvno a bolo 0:3. V 24min. prišla krásna akcia domácich, keď S. Harach našiel D. Bahna a ten znížil 1:3. Potom prišiel enormný tlak domácich, skúsiť s výsledkom niečo spraviť, vyvinuli tlak, ako na hydraulickom lise, ale E. Škriniar v bránke hostí čaroval doslova, ako Harry Potter. Pri tomto tlaku však zabudli na zadné dvierka a M. Mucha lišiacky vypichol loptu S. Dovcovi a pohodlne rozhodol o tomto bratovražednom dueli 1:4. Najlepší za domácich bol podľa môjho skromného úsudku malý, čiperný D. Bahno a v drese hostí svojou hrou všetkých ohuroval T. Janšík.

FK SAMPONSKO : SOLIČI = 5:0 – Kontumačne. Hostia kvôli pracovným povinnostiam (solenie ciest v žiarskom okrese pri snehových kalamitách) sa na zápas nedostavili.

MIESIČI : DIVIACI = 5:8 (3:4)

Góly a asistencie: M. Paller 1+1, T. Bugár 1+0, P. Abrahám 2+1, R. Paraj 1+1 —- Marek Hric 3+3, Matúš Hric 4+0, J. Rafaelis 1+2, rozhodca: M. Barboriak

Toto bol asi najlepší zápas večera za ktorý by sa nehanbil ani čerstvo vyhodený a večne nahnevaný Jose Mourinho. Veď, ale čo sa čudujem, keď v týchto mužstvách hrajú klenoty okresného a v niektorých prípadoch aj celoslovenského futbalu. V 1min. mal gól na kopačke resp. hálovke R. Paraj, ktorého krásne vysunul L. Gulička, ale minul. V 2min. J. Rafaelis pálil a T. Bugár bol na mieste. V 4min. svoje nesmierne kvality ukázala kremničkárska superstar P. Abrahám, ktorý individuálne otvoril skóre 1:0. Hneď z protiútoku pálil Marek Hric ale T. Bugár kryl jeho strelu. V 7min. sa po kurióznom odrazení lopty od železného nosníka dostal do tutovky Matúš Hric a bolo 1:1.  V 9min. predviedli krásnu akciu aj dračie dvojčatá J. a L. Rafaelisovci, ale bezúspešne. V 10min. bol opäť v tutovke Matúš Hric, ale nepochodil. Nedáš, dostaneš sa zasa raz potvrdilo a M. Paller po nahrávke R. Paraj rozvlnil sieť 2:1. O minútu domáci opäť oslavovali, keď chybu v rozohrávke P. Barboriaka potrestal všadebol P. Abrahám 3:1. Po tomto momente sa zdalo, že domáci majú zápas pevne v rukách, ale opak bol pravdou. Tento moment hostí pokropil svätenou vodou priamo z Louvru a začali sa diať veci. V 13min. Marek Hric krásnou strelou znížil na 3:2 a pár sekúnd ukázal hrdina doterajšieho priebehu ligy ako sa hrá futbal, vycvičil domácu obranu, tak ako kriminalista R. Moser Komisára Rexa a bolo 3:3. A to ešte v 1. polčase nebolo zo strany divých svíň všetko. Dokonalý obrat dokonal po nahrávke Mareka Hrica J. Rafaelis 3:4. 2. polčas začali hostia tak ako prvý skončili a v 16min. Marek Hric  zvýšil už na 3:5. V 17min. sa po útlme prebrali aj domáci a v šanci sa ocitol R. Paraj, ale P. Barboriak bol proti a šancu mu zmaril. V 19min. prišla ďalšia šanca Matúša Hrica, ale bezúspešne. V 20min. T. Bugár vyviezol loptu z vlastnej polovice, narazil si s P. Abrahámom a zdramatizoval tento výborný duel 4:5. V 23min. prišla pravdepodobne zlomová chybička domácich, keď si malú domov nešťastne zrazil do svojej svätyne T. Bugár 4:6 (ako už býva zvykom, vlastné góly neevidujem, takže ho pripíšem najbližšiemu hráčovi čo bol pri akcii a tým bol Matúš Hric). V 24min. Marek Hric svojou slabšou nohou ľavačkou prepálil všetko čo mu stálo v ceste a bolo už 4:7. V 27min. mohol znížiť R. Paraj, ale prázdnu bránku trestuhodne minul. O minútku sa už tešil, keď ho našiel M. Paller a R. Paraj sa konečne dočkal 5:7. V posledných sekundách zavŕšil túto nevídanú kanonádu, kto iný ako Matúš Hric 5:8. Najlepší v drese domácich bol El prezidento OŠK M. Paller a v drese hostí žiarili bratranci Matúš a Marek Hricovci.

TOPIČI : OFK ŠTART PRENČOV = 4:2 (3:1)

Góly  a asistencie: D. Bahno 2+0, M. Poničan 0+1, S. Harach 0+1, J. Beracko 0+1, F. Gordulič 1+0, A. Domiňák 1+0 —- R. Blahút 1+0, P. Blahút 0+1, A. Chovan 1+0, rozhodca: M. Barboriak

Dohrávka 2. kola sa hral vo vysokom tempe a boli to domáci, ktorí hneď v 25 sekunde otvorili skóre, keď M. Poničan našiel D. Bahna a ten sa nemýlil 1:0. Po tomto momente sa hra vyrovnala a bolo to kto z koho. Prišla však 10min. a po osi J. Beracko A. Domiňák, druhý menovaný svojou slabšou nohou pravačkou poslal domácich už do dvojgólového vedenia 2:0. V 12min. sa v plnej kráse predviedol R. Blahút, keď svojou individuálnou akciou stanovil na 2:1. Ale domáci sa nenechali zahanbiť a o minútku svojim druhým gólom upravil po peknej prihrávke S. Haracha D.Bahno na 3:1. 2. polčas začal ako inak náporom Vikingov z Prenčova, čoho výsledkom bol gól z kopačky A. Chovana. Ten vymietol pavučinku úplne ukážkovo a nabíjal mu P. Blahút 3:2. V zápätí mal vyrovnanie na nohe P. Blahút, ale S. Dovec bol proti. Hneď z proti útoku mohol zvýšiť F. Gordulič, ale nepochodil. Dočkal sa až v 29min. keď samostatným únikom rozhodol tento vyrovnaný zápas a stanovil konečný rezultát na 4:2. Najlepší v drese domácich bol s veľkým prehľadom a s veľkou ľahkosťou hrajúci S. Harach a v drese hostí to bol captain Jack A. Chovan.

AKTUÁLNA LIGOVÁ TABUĽKA