Celebrity zdolané, Diviaci sa dotiahli na 4 body – zimná liga v Starej Kremničke

FK SAMPONSKO : CELEBRITY = 0:5 Kontumačne

Domáci pre virózu v mužstve na svoj zápas nenastúpili.

TOPIČI : MIESIČI = 1:6 (0:0)

Góly a asistencie: A. Domiňák 1+0 —- M. Paller 1+0, P. Abrahám 0+3, S. Gulička 1+1, L. Gulička 3+0, J. Bugár 0+1, T. Hudec 1+1, rozhodca: M. Barboriak

Zápas o 3. flek priniesol hneď o úvodného hvizdu vysoko taktický boj. Obidve mužstvá čakali na chybu svojho súpera, ale tá nie a nie prísť. V 5min. sa bombou prezentoval F. Gordulič, ale M. Paller v bránke hostí bol na mieste. V 8min. sa pripomenul prítomným divákom aj P. Abrahám, no jeho strelu zastavila tyčka domácej bránky. V 9min. strieľal pekne S. Harach. V tej istej minúte sa prekľučkoval celou obranou hostí F. Gordulič, ale M. Paller bol opäť pozorný. V 11min. špicom pálil D. Bahno, M. Paller bol na mieste. V 2. dejstve sa, ale s gólmi roztrhlo vrece. Hneď po zmene strán jedovkou skúšal M. Pallera prekvapiť A. Domiňák, ale ten špičkou pravej nohy loptu s námahou vyrazil. V 18min. vysunul P. Abrahám T. Hudeca a ten vymietol pavučinku v domácej bránke 0:1. V 20min. sa vybral na výlet M. Paller, ale J. Beracko ho vychytal. V 22mim. sa predstavila v najlepšom svetle pokrvná bratská dvojica S. a L. Guličkovci, prvý menovaný nahrával a druhý menovaný začal svoj strelecký koncert 0:2. V 23min. ukázal svoj veľký prehľad T. Hudec, keď krásnou nahrávkou cez celú telocvičňu našiel S. Guličku, ale ten sa tentoraz pomýlil a trafil len konštrukciu bránky domácich. V tej istej minúte podnikol zo svojej svätyne výlet č. 2 M. Paller, narazil si loptu s T. Hudecom a nezadržateľne skóroval 0:3. V 25min. predviedol niečo pre oko diváka aj trucker a príležitostný cestár R. Abrahám, ktorý si kopol loptu do vlastného brucha a následne ruky. Nezabudnuteľný moment. Hneď v zápätí jeho brat P. Abrahám trošku s loptou pobicykloval ako kedysi Pavol Gostič v Slovane Bratislava za krásnej éry Petra Dubovského, kde chodilo na zápasy 30000 ľudí (kde sú tie časy???), chcel nasadiť gajdy J. Berackovi, ale ten tiež ukázal, že niečo z tej futbalovej abecedy ovláda a zámer mu zmaril. V 27min. tento večer dvorný nahrávač P. Abrahám našiel svojou nahrávkou L. Guličku a bolo 0:4. V 28min. zaštrikoval v domácej obrane J. Fico Bugár, priťukol L. Guličkovi a ten zavŕšil svoj hattrick 0:5. V 29min. prišla konečne chvíľa domácich, keď A. Domiňák takmer roztrhol sieť 1:5. 15 sekúnd pred koncom predviedol parádičku, akú svojho času robieval nedávno zosnulý J. Adamec, sám Paťo ostal prekvapený ako mu táto parádička vyšla, našiel voľného S. Guličku a ten spečatil tento výborný duel 1:6. Najlepší v drese domácich bol strelec čestného úspech A. Domiňák a v drese hostí autor 3 gólov L. Gulička.

DIVIACI : SOLIČI = 8:2 (4:1)

Góly a asistencie: Marek Hric 3+1, L. Rafaelis 2+2, J. Rafaelis 1+1, P. Barboriak 0+2, L. Hric 2+0 —- M. Poliak 0+1, M. Pálenčár 2+0, rozhodca: M. Barboriak

V prvých troch minútach to bola prestrelka ako pri O.K. Coralle, padli až 3 góly, na domácej strane sa zapísali do streleckej knihy J. Rafaelis a Marek Hric a na strane hostí M. Pálenčár 2:1. V 5min. pálil Marek Hric, ale Hafan strýčka Guiseppeho D. Zliechovský bol na mieste. V 6min. skúšal pozornosť J. Hrica M. Poliak, ale ten bol pozorný. V 7min. ponúkol svojou chybnou rozohrávkou šancu na zvýšenie domácim Hafan, ale predviedol super zákrok, tzv. roznožku ala J. C. Van Damme v Krvavom športe, keď meditoval na posteli a svoju chybu odčinil. V 12min. prišla krásna kombinácia domácich, nahrával P. Barboriak a skóre zvyšoval Marek Hric 3:1. Hneď po rozohrávke, vypichol loptu L. Rafaelis a individuálnym prienikom zvýšil už na 4:1. V 15min. sa prekrásne uvoľnil P. Mudrončík, hviezda minulého kola, ale tesne minul. V 17min. potiahol loptu s chuťou hrajúci L. Rafaelis našiel pred bránkou Mareka Hrica a bolo už 5:1. V týchto minútach zápasu domáci hostí doslova valcovali. V 19min. J. Rafaelis našiel L. Hrica 6:1. V 22min. L. Rafaelis vypichol rozohrávku hostí as špicom upravil na 7:1. V 23min. Marek Hric nahral L. Rafaelisovi a bolo už hrozivých 8:1. Po tomto momente domáci poľavili, zaradili nižší rýchlostný stupeň a dovolili hosťom skorigovať stav stretnutia. 3 tutovky mal M. Poliak a jednu mal M. Pálenčár. Tomu to vyšlo až v 29min., keď stanovil stav zápasu na 8:2. Najlepší v drese domácich boli Marek Hric (v zápase 3+1) a L. Rafaelis (v zápase 2+2), na strane hostí to bol autor 2 presných zásahov M. Pálenčár.

MLADÉ PUŠKY : OFK ŠTART PRENČOV = 1:2 (0:1)

Góly a asistencie: A. Barboriak 0+1, A. Kollár 1+0 —- R. Blahút 2+0, F. Blahút 0+1, A. Chovan 0+1, rozhodca: M. Barboriak

Obidva mančafty nastúpili v čiernych dresoch a ani jedno mužstvo nechcelo rozlišovačky. Tak to vyzeralo ako v Primorsku na pláži pri čiernom mori. Zo začiatku to bol boj na ostrie noža, útoky sa striedali z jednej strany na druhú. V 5min. mal tutovku na 2 krát, minulý týždeň absentujúci R. Blahút, ale nepochodil. V 8min. sa sám pred Z. Weberom ocitol E. Škriniar, ale ten bol na správnom mieste. Bojovný futbal pokračoval aj v ďalších minútach, šance sa striedali, ako piesok v presýpacích hodinách. V 14min. sa v plnej paráde predviedol R. Blahút, keď zúžitkoval nahrávku svojho brata F. Blahúta a otvoril stav stretnutia 0:1. V 16min. kombinácia bratskej dvojice P. a R. Blahútovcov, lopta sa odrazilo od jednej tyčky do druhej a späť do poľa. Pravidlo nedáš, dostaneš sa zase raz potvrdilo a A. Kollár po nahrávke A. Barboriaka vyrovnal na 1:1. V 19min. sa sám po nahrávke T. Janšíka ocitol pred Z. Weberom A. Barboriak, ale trestuhodne svoju šancu zahodil. Boj o každý milimeter telocvične pokračoval aj v ďalších minútach. V 26min. všadebol R. Blahút zužitkoval nahrávku A. Chovana a rozhodol tento skvelý duel 1:2. 12 sekúnd pred koncom mal vyrovnanie na nohe, ako na ZOH 2010 vo Vancouveri v semifinále s Kanadou náš národný hokejový hrdina P. Demitra, T. Imrich, ale tiež sa mu vyrovnať nepodarilo a zápas tak skončil víťazstvom hostí z Prenčova. Najlepší v drese domácich bol strelec gólu A. Kollár a v drese hostí to nemôže byť nikto iný, ako autor 2 presných zásahov R. Blahút.

DIVIACI : CELEBRITY = 3:1 (1:0)

Góly a asistencie: L. Hric 1+0, Marek Hric 0+1, J. Rafaelis 1+0, T. Kollár 1+0 —- R. Pobežka 1+0, R. Hric 0+1, rozhodca: M. Barboriak

A na záver to najlepšie. Prišla zlatá tehla večera. Prvých 5min. to bol okulahodiaci a balzam na dušudávajúci futbal, ktorý sa musel všetkým prizerajúcim páčiť. V 5min. mal šancu A. Milčík, ale nepochodil. Hneď z protiútoku sa rútil sám na F. Mezeia Marek Hric, ale ten predviedol doslova čarovný zákrok. V 8min. pálil jedovate J. Dovčík, ale J. Hric v bráne domácich sa nenechal zaskočiť. Totálny futbal pokračoval aj naďalej, pre toto sa to oplatí robiť. Super. V 12min. urobil nedovolený zákrok F. Mezei a z následného 11m kopu sa L. Hric nepomýlil 1:0. 36 sekúnd pred 1. polčasovou sirénou mohol autor prvého gólu zvýšiť, ale svoju šancu tentoraz neotiahol do úspešného konca. Zároveň zo sirénou mahol zvýšiť L. Rafaelis, ale F. Mezei svoju chybu odčinil. Tak isto, ako prvý polčas začal, aj druhý polčas. Šance som nestíhal zapisovať a to som mal na strednej škole aj stenografiu. V 20min. našiel Marek Hric voľného T. Kollára a ten už vedel čo má robiť s ponúknutou príležitosťou 2:0. Hneď po rozohrávke našiel R. Hric svoju dvojičku R. Pobežku a bolo 2:1. Doteraz najlepší zápas ligy pokračoval ďalej, Hralo sa rýchlo, technicky a bojovne na oboch stranách, šanca na jednej strane striedala šancu na druhej strane. Jedným slovom nádhera. 50 sekúnd pred koncom mal vyrovnanie na teniske R. Hric, ale zaváhal. To sa stalo hosťom osudným, pretože 30 sekúnd pred koncom vypichol loptu J. Rafaelis vo svojom obrannom pásme a poslal loptu cez celú telocvičňu do siete hosťujúcej bránky 3:1. Najlepší v drese domácich bol strelec posledného gólu a veľký bojovník J. Rafaelis a v drese hostí to bol autor čestného úspechu R. kellner Pobežka.