Hokejisti v generálke zdolali Prievidzu

O týždeň v Sobotu odštartuje 2. hokejová liga, ktorej účastníkom bude po dlhých desiatich rokoch aj tím zo Žiaru nad Hronom. Hokejisti tvrdo trénovali na suchu, aj na ľade a odohrali dva prípravné duely. V prvom nestačili na vysokoškolákov z Banskej Bystrice, v druhom si však vychutnali aj víťazstvo.

Druhý a zároveň posledný zápas prípravy na sezónu odohrali indiáni v neďalekej Prievidzi. Tréneri poskladali mužstvo z hráčov, ktorí sa pripravovali počas celej letnej prípravy a nedostali sa do zostavy v prvom zápase.

Mužstvo na ľade viedol ako kapitán Ivan Jakubík, do brány sa od začiatku postavil Peter Ševela a po drobnom zranení sa vrátil Zdenko Tóth. Hráči dostali na ľade dostatočne veľký priestor, aby presvedčili trénerov o svojom mieste v zostave tímu, ktorý už o týždeň vykorčuľuje na súťažný ľad.

Úvodná tretina bola v réžii indiánov. Od začiatku si vytvárali tlak, dobre kombinovali a dostávali sa do nebezpečných príležitostí. V bráne bol veľkou oporou Peter Ševela, ktorý zneškodnil viacero šancí Prievidze. Najväčšie problémy robil domácej obrane prvý žiarsky útok, Jakubík, Dobrý, Daniš. Tieto mená boli aj pri úvodných góloch zápasu. V 15. minúte sa v prečíslení dvaja na jedného rútil do útočného pásma Dobrý, prihral Danišovi a ten v situácii, kedy každý čakal prihrávku, chladnokrvne zakončil. Puk sa odrazom od žrde dostal za chrbát Cabaníka. V 18. minúte pálil z pravej strany opäť Daniš, k odrazenému puku sa dostal Dobrý a lišiacky strelou ponad lapačku zvýšil zblízka na 0:2.

Domácim sa podarilo odpovedať v 34. minúte, kedy ostal puk na bránkovej čiare, za ležiacim brankárom. Kovalík bol rýchlejší, ako žiarska obrana a pohodlne dopravil puk za bránkovú čiaru.

Do 3. tretiny vstúpili domáci hokejisti aktívne, s cieľom čo najskôr vyrovnať a pokúsiť sa o zvrat. V 46. minúte, Jakubík neustražil Revesza a ten bombou spomedzi kruhov dokonale vymietol ľavý horný roh, čím vyrovnal stav stretnutia na 2:2. Ubúdajúcimi minútami sa hra pritvrdila a na ľade sa objavovalo čoraz viac tvrdých osobných súbojov. V 48. minúte spôsobili vzruch na tribúnach Káčer s Dankom, ktorí si v pästnom súboji vysvetlili predchádzajúci súboj na ľade. V 56. minúte sa po ukážkovej kombinácii s Gondom a Srnkom dostal k puku Lesko a popri ležiacom brankárovi zvýšil na 2:3, čím uzavrel skóre stretnutia.

HC Prievidza – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Góly: 34. Kovalík, 46. Revesz – 15. Daniš, 18 Dobrý, 56. Lesko

HC Prievidza: Cabaník, Danko, Chudý, Hegli, Humaj, Pavlíček, Batora, Macháč, Kováč, Revesz, Baran, Geschner, Kovalík, Kohút, Čičmanec, Uhliar, Ďuriš

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Pospíšil, Janovský, Debnár, Srnka, Daniš, Pluhár, Tóth, Gonda, Doletina, Štefanec, Dobrý, Káčer, Pohanka, Bitala, Jakubík, Baran, Lesko, Bubaj, Pukač, Ševela, Dúbravský