Indiáni sa tešia z prvého víťazstva

Hokejisti Žiaru nad Hronom sa po desiatich rokoch vrátili na hokejovú scénu. Prvý zápas odohrali na domácom ľade so skúseným účastníkom súťaže HK Brezno a fanúšikov potešili zaslúženým víťazstvom.

Do zápasu vstúpili gólovo v 13. minúte, kedy sa presadil zblízka Tatár. Hostia dokázali odpovedať na začiatku druhej tretiny, ale v 32. minúte ich opäť schladil druhým gólom v zápase aktívny Tatár. V 38. minúte zaúradovala najskúsenejšia prvá formácia. Káčer sa rutinérsky zbavil obrancu a naservíroval puk pred odkrytú bránu Dobrému, ktorý zvýšil už na 3:1. O minútu neskôr Jakubík prestrelil Stieranku a Žiar viedol už trojgólovým rozdielom. Hosťom sa podarilo znížiť, ale opäť sa dostala k slovu prvá formácia. Mihálik prešiel obranou Brezna ako nôž maslom a pridal piaty gól indiánov. Gólovú bodku za stretnutím pridal Jakubík, ktorý zblízka dorazil puk po delovke Tomašku.

Zápas si pozrelo v hľadisku viac ako 1000 divákov, ktorí určite odchádzali spokojní s výsledkom, aj predvedenou hrou.

HK MŠK Žiar nad HronomHK Brezno6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Góly: 13., 32. Tatár, 38. Dobrý, 39., 57. Jakubík, 53. Mihálik
Vylúčenia: 9:9, Presilovky: 2:1, Oslabenia: 2:1

HK MŠK Žiar nad Hronom: Ševela – Molnár, Káčer, Pohanka, Tomaška, Porkoláb, Janovský, Tóth – Mihálik, Stümpel, Dobrý, Daniš, Jakubík, Tatár, Iždinský, Lesko, Petro, Heckl, Paška, Baran, Bitala

HK Brezno: Stieranka – Guttmann, Podkonický, Lupták, Vais, Burčík, Rajčan – Laubert, Šmálik, Znak, Koštial, Bauer, Šebest, Štubňa, Kováčik, Pinka, Matzenauer, Faško, Magura