Patrik Abrahám prežíva v Skalici úspešné futbalové obdobie!

Patrik Abrahám zo Starej Kremničky aktuálne pôsobí v Skalici, kam prišiel ako predsezónna posila z prvoligovej Nitry. MFK Skalica ako bývalý účastník najvyššej súťaže určite túži po návrate medzi futbalovú elitu, čo potvrdzuje výkonmi v súťaži, ale aj v pohári. Aktuálne vedú tabuľku druhej ligy s dvojbodovým náskokom pred Pohroním.

Postup do ďalšieho kola Slovenského pohára

Včera sa Paťo predstavil v základnej zostave pohárového stretnutia na domácom trávniku proti prvoligovému AS Trenčín a aj keď sa zápas pre nich od úvodu nevyvíjal najlepšie, dokázali favorita prekvapiť, zápas otočili a víťazstvom 2:1 si zabezpečili postup do ďalšieho kola. V tíme tak vládne veľká spokojnosť a určite aj pohoda v kabíne. „Kolektív je neskutočne silný, všetci si prajeme, veríme jeden druhému a to je najväčšia sila! V kabíne je super atmosféra, po tréningu sa nikto neponáhľa domov a to o niečom svedčí.“

Postupová radosť v šatni Skalice, po víťazstve nad AS Trenčín:

 
Paťo patrí medzi skúsené opory tímu

Po odchode z Pohronia pôsobil v najvyššej súťaži v drese Spartaka Myjava, odkiaľ sa po klubových problémoch presťahoval do Nitry. V Skalici patrí medzi skúsených hráčov a pravidelne nastupuje v základnej zostave bielo-zelených. V prebiehajúcej sezóne už odohral 1489 zápasových minút.

Počas pôsobenia v Pohroní sme ho poznali ako nebezpečného útočníka a strelca. V Skalici si však vyskúšal aj iné posty: „Začínal som v ľavej obrane, ale tréner zistil, že mám útočné chúťky, tak som sa posunul do ľavej zálohy.“

Zápas proti bývalým spoluhráčom

Jeho štart v zápase proti Pohroniu bol ohrozený, pretože v závere zápasu s Interom Bratislava dostal červenú kartu. Rozhodca vyhodnotil jeho počínanie ako zdržiavanie hry a po predchádzajúcej žltej karte nasledovala červená. Keďže išlo o situáciu, ktorá nevyplynula priamo z hry, Skalica podala proti verdiktu protest. „Neskutočne ma to mrzelo, pretože to bola moja prvá červená karta v živote a zrovna pred zápasom s Pohroním, na ktorý som sa tešil.“ Pripravoval si sa nejako špeciálne na tento zápas? „Nie, pripravoval som sa úplne rovnako, ako na každý iný zápas.“ Na základe protestu Paťovi trest nakoniec zrušili a odohral tak proti svojim bývalým spoluhráčom a kamarátom celých 90 minút. Pohronie v zápase zvíťazilo 2:0, gólmi Frimmela a Košudu.

Patrikovi budeme držať palce v jeho ďalšom pôsobení a budeme ho naďalej sledovať. Prajeme mu, aby sa mu vyhýbali zranenia a naďalej mohol napredovať v jeho futbalovej kariére.

Foto: mfkskalica.sk
Video: archív Patrika Abraháma