Pohronie zabojuje na ťažkom teréne o prvé domáce víťazstvo

Dnes čaká futbalistov Pohronia ďalší majstrovský zápas, ktorý sérii zápasov na ihriskách súperov opäť odohrajú na domácom štadióne. Na ťažkom, premočenom teréne privítajú súpera z Michaloviec.

MFK Zemplín Michalovce, ktorých vedie Anton Šoltis, si aktuálne držia 8. priečku tabuľky a doteraz nazbierali 11 ligových bodov, čo je len o 5 bodov viac ako Pohronie. V predchádzajúcom zápase podľahli Ružomberku na domácej pôde 0:1. Zvíťaziť dokázali na domácom trávniku nad Senicou a Trenčínom, tretie víťazstvo si vybojovali v Nitre. Remízový bod získali v Dunajskej Strede a doma proti Seredi.

Káder Zemplína je tvorený nielen slovenskými hráčmi, ale aj skúsenými legionármi. Najlepším kanonierom Michaloviec je nigerský útočník Sidibe Modibo, ktorý sa gólovo presadil trikrát.

Pohronie sa po nevydarenom zápase v Senici, ktorej podľahlo tesným výsledkom 0:1, prepadlo na posledné miesto tabuľky. V dnešnom zápase budú mať výhodu domáceho prostredia, ktoré by im malo pomôcť k trojbodovému víťazstvu. Zápas začína o 17-tej hodine na futbalovom štadióne v Žiari nad Hronom. Veríme, že Pohronie využije domácu výhodu, ako aj podporu fanúšikov a v ťažkom boji sa budú tešiť z prvého domáceho triumfu v sezóne!