Porozprávali sme sa s trénerom, ktorý doviedol Zvolen k historicky prvému titulu, Ernestom Bokrošom


Keď 6. februára 2000 prevzal Ernest Bokroš hokejový tím Zvolena, nikto nevedel, aké úspechy s ním v budúcich sezónach zažije. Ihneď vo svojej prvej sezóne sa s tímom zo stredu Slovenska dostal až do finále, kde však jeho mužstvo prehralo so Slovanom Bratislava 2:3 na zápasy. V ďalšej sezóne sa mu podarilo vo Zvolene stmeliť vynikajúci kolektív, ktorý vo finálovej bitke zdolal hviezdami nabitú Duklu Trenčín 3:1 na zápasy. Ernest Bokroš sa odvtedy vryl do pamäti všetkých zvolenských hokejových fanúšikov. Tento 57-ročný tréner pôsobí momentálne na lavičke reprezentačného výberu do 20 rokov, ktorý sa predstavil na tohtoročnom memoriáli Pavla Zábojníka. Práve tam sa nám túto trénerskú legendu podarilo vyspovedať.

Dvadsiatka na poslednú chvíľu doplnila menoslov účastníkov na Memoriáli Pavla Zábojníka: „ Áno, všetko to bolo na poslednú chvíľu, pretože Zvolenu odmietol Brašov, tak nám volalo vedenie zo Zvolena, či by sme im nepomohli, pretože by sa im narušil celý hrací systém. My sme momentálne v inom programe, ale pre dobré vzťahy so Zvolenom sme súhlasili a prišli sme na tento turnaj,“ rozhovoril sa o účasti reprezentácie Ernest Bokroš.

Skúsený tréner po minulej sezóne povedal, že už pri reprezentácii do 20 rokov pôsobiť nebude, no napokon sa to všetko zvrtlo: „ Angažmán, ktoré som mal pripravené mi nevyšlo, takže som bol voľný tréner a keď ma pán Šatan oslovil, či by som nechcel s touto dvadsiatkou pokračovať ďalej, tak som súhlasil,“ povedal Ernest Bokroš.

O tohtoročnej dvadsiatke Ernest Bokroš povedal: „ My sme mali možnosť vidieť dva výbery. Ten prvý sa predstavil na turnaji v Žiline, kde boli väčšinou chlapci, ktorí odchádzajú do zahraničia. Tu na memoriáli máme výber chlapcov, ktorí zostanú doma. Mix z týchto dvoch družstiev budeme vyberať do záverečnej prípravy,“ reprezentačný tréner spomenul aj zvolenských hráčov: „ Vo Zvolene máme Miša Ivana a Miloša Kelemena, takisto by som ešte spomenul aj Marcineka. Samozrejme počítame so všetkými, rozhodne potom výkonnosť pred šampionátom,“ povedal o talentoch zvolenského hokeja.

Pred šestnástimi rokmi vyhral so Zvolenom titul, aký bol jeho návrat na tento štadión: „ Príjemný, do Zvolena sa vždy rád vraciam, mám tu veľmi veľa priateľov.“ Na lavičke reprezentačnej dvadsiatky už strávil niekoľko sezón, preto sme sa spýtali, či netúži po návrate na klubovú úroveň:  Ja ako tréneri, ako aj hráči musím rozmýšlať z roka na rok. Momentálne som ďalej reprezentačný tréner, no možno budúci rok budem klubový, všetko záleží od ponuky, aká príde,“ zakončil rozhovor Ernest Bokroš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *