Poznáme najlepšiu futbalovú jedenástku roka 2018

V Sobotu 19. januára 2019 sa konal v hoteli Termál vo Vyhniach slávnostný galavečer Jedenástka roka 2018, ktorý už tradične organizuje Oblastný futbalový zväz v Žiari nad Hronom. Bol to už 19. ročník tohto vydareného podujatia, ktorý sa konal po štvrtýkrát v reprezentatívnych priestoroch hotela Termál. O víťazoch ankety rozhodujú hlasovaním zástupcovia klubov pôsobiacich v oblastnej VI. lige dospelých, spolu s vedením súťaže.

Ako býva dobrým zvykom, ani teraz nechýbali vo Vyhniach vzácni hostia. Pozvanie prijali tréneri A tímu FK Pohronie Milan Nemec a Rastislav Urgela a spolu s nimi bývalý reprezentant Slovenska, dvojnásobný víťaz majstrovského titulu v drese MŠK Žilina, bývalý hráč Nitry, Spartaka Trnava a ďalších známych klubov v Česku a Poľsku, Róbert Jež.

Príjemnú atmosféru slávnostného večera zvýrazňoval aj tento rok hudobný hosť, ktorým bola hudobná skupina Arcon, zložená z hudobníkov zo Žarnovice a blízkeho okolia.

Podujatie otvoril krátkym príhovorom predseda Oblastného futbalového zväzu Ján Matonok a plynule sa pristúpilo k oceňovaniu v jednotlivých kategóriách.

Ako prví sa vzácneho ocenenia dočkali futbalové nádeje v kategórii mládež.

Najlepším futbalistom v kategórii žiaci U15 sa stal po druhýkrát hráč ŠKF Kremnica Matúš Vojtko. Najlepšou futbalistkou kategórie WU15 sa stala Michaela Karáčová z MFK Žarnovica a najlepším futbalistom v kategórii prípraviek U11 sa stal Miroslav Dobák z FK Sitno Banská Štiavnica.

Ocenenia svojej práce sa dočkali aj tréneri v kategórii mládež a dospelí.

Najlepším trénerom mládeže sa stal Roman Majer z OŠK Lutila a najlepším trénerom dospelých Michal Mecele z TJ Inter Horná Ves.

Najlepší hráči roka 2018 podľa hlasovania klubov

Brankár:
Vladimír Gašpír – TJ Sokol Repište

Obrancovia:
Róbert Hric – Tj Inter Horná Ves
Lukáš Nitško – MFK Žarnovica „B“
Tomáš Krnčok – OŠK Lutila
Mário Stančík – OŠK Hodruša Hámre

Záložníci:
Marián Dekíš – TJ PS Hliník nad Hronom
Pavel Ulbrík – TJ Sokol Repište
Nino Barák – FK Sitno Banská Štiavnica
Karol Šlavka – OŠK Brehy

Útočníci:
Peter Mikuška – ŠK Voznica
Dragan Karakačanov – OŠK Hodruša Hámre

Ocenenia udelili organizátori aj v kategóriách gól roka a najlepší strelec.

Autorom gólu roka 2018 sa stal Michal Kapusta z TJ Družstevník Lovčica – Trubín a najlepším strelcom sa stal Peter Mikuška z ŠK Voznica, ktorý nastrieľal súperom v kalendárnom roku 2018 až 36 gólov!

Všetkým oceneným gratulujeme, prajeme veľa športových úspechov a budeme pozorne sledovať ich výkony v roku 2019.