Rado Puliš si oblečie reprezentačný dres!

Radovan Puliš je 26-ročný hokejista z Hliníka nad Hronom a už niekoľko sezón patrí k najlepším hráčom hokejovej extraligy!

V aktuálnom ročníku pôsobí v Detve a darí sa mu veľmi dobre! Momentálne je najproduktívnejším hráčom tímu, v 17. zápasoch strelil súperom 7 gólov a na ďalších 10 prihral. Za svoje výkony si vyslúžil miestenku v nominácii reprezentačného trénera Craiga Ramseyho na blížiaci sa Nemecký pohár, kde bude reprezentovať nielen Slovensko, ale aj náš región!

Radovan Puliš: „Každý hokejista chce hrať v reprezentácii a je úplne jedno, či to je v Maďarsku, Macedónsku, alebo v Kanade. Je to snom každého hráča a mne sa to vďakabohu podarilo. Rok som nehral hokej, takže je to pre mňa veľký impulz sa po ročnej pauze dostať do reprezentácie a veľmi ma to teší!“

Rado hokejovo vyrastal v neďalekom Zvolene, kde pôsobil v mládežníckych tímoch až do sezóny 2008/09, kedy odišiel do Kanady, kde strávil tri sezóny. Odtiaľ sa vrátil opäť do Zvolena, kde v sezóne 2011/12 prvýkrát debutoval v seniorskom A tíme. Ďalšie tri sezóny hrával výlučne v materskom Zvolene, kde získal v sezóne 2012/13 majstrovský titul a mimoriadne úspešnou bola pre neho sezóna 2014/15, kedy v drese Zvolena nazbieral v 53. zápasoch 56 bodov a s 30. gólmi sa stal najlepším strelcom celej súťaže! Práve vďaka svojim výkonom tak zaznamenal aj prvý štart v reprezentačnom drese Slovenska. Doteraz ich má na konte 10, s bilanciou 1 + 1.

V nasledujúcej sezóne pôsobil v bratislavskom Slovane, kde si vychutnal atmosféru KHL. Celkovo nastúpil v belasom drese v piatich zápasoch a zaznamenal svoj 1. gól v druhej najprestížnejšej súťaži sveta.

Počas kariéry zavítal aj do Švajčiarska, kde odohral za EHC Winterthur 8 zápasov, strelil 6 gólov a na ďalšie 3 prihral.

Radove výkony v reprezentácii budeme pozorne sledovať, budeme mu držať palce, nech sa mu darí čo najlepšie a nech svojimi výkonmi robí radosť všetkým hokejovým fanúšikom. Veríme, že presvedčí trénera a celý realizačný tím, že mu reprezentačný dres právom patrí a budeme ho môcť sledovať aj počas budúcoročných majstrovstiev sveta, ktoré sa budú hrať na Slovensku, v Bratislave a Košiciach!