Repište rozhodlo o víťazstve v nadstavenom čase, hrdinom dvojgólový Ulbrík!

V zápase 6. ligy potvrdili domáci futbalisti TJ Sokol Repište úlohu favorita a zdolali TJ Inter Horná Ves 2:1.

Úvod prvého polčasu priniesol obojstranne vyrovnaný futbal, bez väčších gólových príležitostí. Obe mužstvá pozorne bránili a narúšali súperove rozohrávky už v strede poľa. Útočnú snahu domácich hostia viackrát zastavili len za cenu faulu pred pokutovým územím, ale štandardné situácie, ani rohové kopy gól nepriniesli. S blížiacim sa polčasom sa stále viac presadzovali futbalisti Repišťa. V najväčšej šanci prvého polčasu sa ocitol Slaný, ktorý sa od polovice ihriska rútil osamotený na bránu Interu, ale z hranice pokutového územia tesne minul. Do šatne tak odchádzali oba tímy za nerozhodného stavu 0:0.

Prvého gólu sa dočkali diváci až v 61. minúte, kedy v kontroverznej situácii po tom, čo ostal na zemi ležať hosťujúci Širáň, domáci ďalej pokračovali v hre a podarilo sa im nadvakrát prekonať hosťujúceho brankára Mikulu. Úvodný gól zaznamenal do odkrytej brány Pavel Ulbrík. Hostia sa snažili čo najskôr vrátiť do zápasu, ale skórovať sa im podarilo až v prvej minúte nadstaveného času, kedy využil chybu domácej obrany Sekereš a ponad vybiehajúceho Gašpíra vyrovnal na 1:1. Radosť z vytúženého bodu im trvala len minútu. Nakopnutá lopta do pokutového územia sa po nedôraznom odkope hostí dostala k Pavlovi Ulbríkovi a ten osamotený poslal ľavačkou loptu do brány Hornej Vsi, čím definitívne rozhodol o víťazstve svojho tímu a troch bodoch do ligovej tabuľky.

Repište si tak upevnilo pozíciu na vedúcej priečke s 6-bodovým náskokom pred druhou Hodrušou, Horná Ves sa posunula na 7. miesto.

TJ Sokol Repište – TJ Inter Horná Ves 2:1 (0:0)
Góly: 61., 90. P. Ulbrík – 90. Sekereš
ŽK: Krahulec, Ľ. Ulbrík – Širáň
Rozhodovali: Tapfer, Bujňáková, Hlaváčová

TJ Sokol Repište: Gašpír, Krahulec, Vincúr, Slaný, Kordík, Karvaš, Hurta, P. Ulbrík, Ľ. Ulbrík, E. Kmeť. M. Kmeť

TJ Inter Horná Ves: Mikula, Urgela, Považan, Hric, Kubík, Haluška, Sekereš, Širáň, Hovorič, Pobežka Neuschl