Detva prehrala vo Zvolene 5:4, po góle v záverečnej minúte!

Regionálne derby medzi Detvou a Zvolenom sa od úvodu nieslo v útočnom duchu.

Do stretnutia lepšie naskočili domáci hokejisti, ktorí sa v siedmej minúte po šanci Dziurzynskiho mohli ujať vedenia, no Larose, ktorý v dnešnom zápase kvôli menšiemu zraneniu Adama Nagya strážil svätyňu Detvy, bol pozorný. V 12. minúte sa detvanci dostali do vedenia, keď strelu Ladislava Sčurka dorazil za chrbát Climieho Dávid Videlka. Domáci však rýchlo odpovedali. Už o minútu neskôr sa k strele z ľavého kruhu dostal Petr Obdržálek a puk skončil za chrbtom detvianskeho gólmana. Zvolen mal o niekoľko minút neskôr šancu na zvrátenie tohto duelu, no v presilovej hre domácich paradoxne udrela Detva! Po chybe Coffmana sa hokejisti Detvy dostali do prečíslenia dvoch na jedného, ktoré po prihrávke Ladislava Sčurka dokázal využiť Rastislav Gašpar. Prvá tretina sa potom dohrala v pokojnom tempe.

Do druhej dvadsaťminútovky nastúpili aktívnejšie detvianski hokejisti, keď mal gól na hokejke Dávid Videlka, no trafil len pravú žrď. O pár minút neskôr bolo opäť vyrovnané, keď sa za domácich presadil Spencer Asuchak. Gólové hody vo Zvolene pokračovali ďalej, keď sa do samostatného úniku dostal Igor Halás, ktorý v koncovke nezaváhal. Do konca druhej tretiny padli ešte dva zásahy, najprv v 37. minúte vyrovnal zvolenčan Michal Chovan, no 21 sekúnd pred druhou sirénou poslal Detvu opäť do vedenia Dávid Gachulinec.

Tretia tretina sa niesla v znamení obrovského tlaku Zvolena. Detvianski hokejisti sa aj s mohutnou podporou fanúšikov, ktorí vycestovali do Zvolena v hojnom počte, statočne bránili. V 52. minúte však po ľavom krídle unikol Matúš Matis a bolo vyrovnané. V závere sa do dvoch fantastických príležitostí dostali hokejisti Detvy. Najprv v 53. minúte obrovskú príležitosť zahodil Rastislav Gašpar a o 5 minút neskôr sa v samostatnom úniku ocitol Igor Halás, no ďalší presný zásah sa mu pridať nepodarilo. Už-už to vyzeralo na remízu, no napokon v posledných sekundách udreli domáci, ktorí sa po góle Milana Kytnára tešia z troch bodov.

HKM Zvolen – HC 07 Orin Detva 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)
Góly: 13. Obdržálek (Michal Chovan, Coffman), 25. Asuchak (Bokroš, Dziurzynski), 37. Michal Chovan (Coffman, Obdržálek), 52. Matis (Ross, Kytnár), 60. Kytnár (Török, Matis) – 12. Videlka (Ščurko), 16. Gašpar (Ščurko), 27. Halás, 40. Gachulinec (Videlka). Rozhodcovia Kalina, Lauff – M. Korba, Rojík, vylúčení 5:7, navyše Žilka (Detva) 10 min za nešportové správanie, presilovky 1:1, v oslabení 0:1, 4080 divákov.

HKM Zvolen: Climie – Hraško, Ross, Ťavoda, Wharton, Drgoň, Ivan, Novák, Bokroš – Obdržálek, Coffman, Michal Chovan – Kelemen, Kytnár, Matis – Asuchak, L. Jurík, Dziurzynski – Török, Síkela, Ďaloga

HC 07 Orin Detva: Larose – Gachulinec, Šimon, F. Fekiač, Sládok, Strukoff, Macejko, Fedosov – Videlka, Gašpar, Ščurko – Milý, Matúš Chovan, Žilka – M. Surový, Murček, Halás – Ondris, Srnka, Huňady

Hlasy po zápase:

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Húževnatosťou, veľkou snahou a mobilizáciou v tretej tretine sa nám podarilo zápas otočiť. Je to kruté pre súpera, viem, ale taký býva šport, hlavne hokej. V tomto zápase nám chýbala ľahkosť, dynamickosť, viazla medzihra. Súpera sme nakoniec zlomili, pre nás je víťazstvo cennejšie o to viac, že sa zrodilo v závere, bolo to aj o morálnej sile, hlade po víťazstve po dvoch pokazených predchádzajúcich zápasoch.“

Miroslav Chudý, tréner Detvy: „Mne sa ťažko hovorí, zápas sme mali jednoznačne vyhrať. Neustále sme viedli, súper doťahoval, chlieb sa lámal v druhej tretine, keď sme mali súperovi odskočiť o viac ako gól. V tretej tretine sme nepremenili samostatný nájazd, súper vyrovnal z ničoho a gól, ktorý sme inkasovali v samom konci, bol pre nás krutý. Máme len jeden bod z troch celkom dobrých zápasov, zaslúžili sme si viac.“