Výsledky 4. kola INCITÉ zimnej ligy v Kremnici

Do haly v Kremnici si našlo cestu veľké množstvo divákov, ktorí sa rozhodne mali na čo pozerať. Zaujímavé momenty prinieslo hneď prvé stretnutie, v ktorom strelil brankár Marek Kollár gól cez celé ihrisko. Tento súboj priniesol tiež rozhodnutie Rastislava Kollára v poslednej sekunde. Aj v ďalších dvoch dueloch videli diváci krásne momenty, no nad útokmi dominovali obrany a „murárske“ práce priniesli nakoniec dve bezgólové remízy.

Olympic Ihráč – Parížania 4:3 (2:3)

Góly: M. Kollár, Kubík, Matuška, R. Kollár – A. Kollár 2, Varhaňovský

Ihráč: M. Kollár, R. Kollár, Trokšiar, Kováč, Kubík, Matuška, Krajčík

Parížania: O. Weiss, Reichmann, A. Kollár, Varhaňovský, M. Weiss, Podmanický, Straka

Zaujímavý a veľmi dôležitý súboj v boji o postup do semifinále sa hral hneď na úvod štvrtého hracieho dňa. Výborný vstup do zápasu mali Parížania, ktorí sa ujali vedenia zásluhou A. Kollára. Potom však prišiel kuriózny moment, keď brankár Ihráča Marek Kollár skóroval cez celé ihrisko. Hra sa potom prelievala zo strany na stranu, Parížania sa ujali vedenia, no Ihráč zas vyrovnal. Tesne pred polčasom Parížania upravili stav na 3:2 v ich prospech. Po zmene strán Ihráč dobíjal bránu súpera a dve minúty pred koncom vyrovnal na 3:3. Keď sa už zdalo, že si súperi body podelia, do útoku zavelil výborne hrajúci Rastislav Kollár a gólom v poslednej sekunde zabezpečil svojmu tímu plný bodový zisk. Po prvých dvoch kolách a vysokých prehrách bol Ihráč pasovaný do role fackovacieho panáka, no v ďalších dvoch predviedol výbornú hru a postup do semifinále mu zrejme neujde.

Horná Ves juniori – Hyeny 0:0

Horná Ves: Mezei, A. Urgela, D. Urgela, Hovorič, Sekereš, Mriška, Palík

Hyeny: Lachký, Kapšo, Žabka, Schmidt, Grossmann, Chrien, Ondrejka, Kvoriak, Chladný, Horváth

Po ofenzívnom divadle v prvom zápase videli diváci v Kremnici opatrný futsal. V prvom polčase si vytvorili tímy niekoľko pološancí, no brankári Mezei a Lachký chytali v tomto zápase skvele a svojich spoluhráčov viackrát podržali. V druhom polčase išli viac za víťazstvom mladíci z Hornej Vsi, no kremnické Hyeny výborne bránili. Kremničania si boli vedomí, že na udržanie prvého miesta im stačí aj remíza, a tak sa zbytočne do otvorenej hry nepúšťali. A táto taktika nakoniec slávila úspech, pretože juniori gól nestrelili a body sa nakoniec po bezgólovej remíze delili.

Old Boys – Belasí 0:0

Old Boys: Mikula, P. Širáň, B. Neuschl, T. Neuschl, Kubík, Považan, Tichý

Belasí: Šuta, T. Moravčík, L. Moravčík, Kádaši, Bielik, Šikula, Chrien

V tomto zápase mohlo vyhrať jedno aj druhé mužstvo. Viac z hry mali starí páni, ale Belasých držal nad vodou brankár Šuta. Viacero šancí mal Bystrík Neuschl, no vytúžený gól nestrelil. Ten mohol zavesiť aj Kubík, ale odkrytú bránu netrafil. A tak mohli starí páni pykať, pretože rýchlonohý Tomáš Moravčík robil obrancom problémy a mohol streliť aj gól. Najväčšiu šancu mal ale Bystrík Neuschl, ktorý však ponúknutú penaltu nepremenil, a tak aj po tomto zápase sa rozišli tímy zmierlivo. Tento duel napovedal, že o týždeň nás čaká veľmi zaujímavé posledné kolo v boji o postup do semifinále. Miestenku si totiž môže vybojovať jedno aj druhé mužstvo.

6. Parížania 4 0 0 4 4:11 0

Do semifinále postupujú prvé štyri tímy. V prípade rovnosti bodov rozhoduje o lepšej pozícii vzájomný zápas.

HVIEZDA KOLA

Najlepším hráčom štvrtého kola sa stal Rastislav Kollár z Ihráča, ktorý po celý zápas hýril aktivitou a ťahal mužstvo za výhrou. Keď sa už zdalo, že jeho tím získa len bod, zavelil do útoku a nádhernou strelou v poslednej sekunde rozhodol o triumfe svojho tímu. Rastislav Kollár získava poukážku v hodnote 10 eur na konzum v kaviarni INCITÉ, ktorá je hlavným partnerom Zimnej ligy v Kremnici.

PORADIE STRELCOV

1. miesto: Kapšo – 4 góly
  2. miesto: Mriška, Kubík, Matuška, V. Širáň , T. Moravčík, Žabka, B. Neusch, Mecele – 3 góly
  3. miesto: Trokšiar, Hovorič, Schmidt, A. Kollár – 2 góly
  4. miesto: Varhaňovský, M. Kollár, R. Kollár, Pobežka, Mezei, Sekereš, Hric, Grossmann, Kádaši, Bielik, Považan, P. Širáň, Straka, A. Urgela – 1 gól