Zachara vs. Šporar, súboj hrotov

Dnešný zápas Pohronia so Slovanom bude zároveň aj súbojom hrotových útočníkov. Na jednej strane hviezda belasých, ligový rekordér Andraž Šporar, oproti nemu domáca posila, mimoriadne ofenzívne ladený Mateusz Zachara.

V prvom kole Fortuna ligy Pohronie privíta Slovan, ktorý pricestuje s kádrom plným skúsených futbalistov. Jednou z hviezd je aj Andraž Šporar, pôvodom zo Slovinska a momentálne veľká opora útočných radov Slovana Bratislava. Tento 25-ročný zakončovateľ sa minulú sezónu stal s 29. gólmi najlepším strelcom ligy, čím zároveň vyrovnal rekord Róberta Semeníka (1. FC Košice), z ročníka 1995/1996. Vďaka dobrým výkonom u belasých si vydobyl aj miesto v slovinskej reprezentácii. Šporar má za sebou niekoľko sezón v kluboch ako je Interblock, Olimpia Ľubľana či FC Bazilej. K belasým prišiel v sezóne 2016 z Arminie Bielefeld.

Oproti nemu sa postaví nová posila Pohronia, hrotový útočník Mateusz Zachara. Tento 29-ročný poľský reprezentant je odchovancom tímu Raków Čenstochová. Svoje futbalové skúsenosti zbieral v tímoch poľskej Ekstraklasy Górnik  Zabrze, Wisla Krakow, ale aj v prvej portugalskej alebo čínskej Superlige. Z portugalskej prvoligovej Tondely sa vrátil naspäť do materského klubu Raków Čenstochová, kde s ním v uplynulej sezóne vybojoval postup a v nasledujúcom ročníku budú nováčikmi Ekstraklasy. Futbal mu chutí, čo je vidieť aj na tréningoch a v poslednom prípravnom stretnutí proti Banskej Bystrici sa prezentoval hetrikom.

Foto: gazetakrakowska.pl