16 gólov v sieti Budapešti, hetrikom sa opäť blysol Tatár

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – PHC Budapešť 16:2 (3:0, 7:1, 6:1)

Góly: 2. Tatár (Srnka), 4. Mihalík (Stümpel, Dobrý), 12. Stümpel (Dobrý), 23. Tatár (Magdolen, Srnka), 25. Goga (Jakubík, Uram), 33. Jakubík (Uram, Goga), 36. Srnka (Janovský, Iždinský), 38. Mihalík (Stümpel, Dobrý), 38. Goga (Jakubík, Uram), 40. Srnka (Magdolen, Tatár), 47. Tatár (Iždinský), 48. Molnár (Dobrý, Mihalík), 51. Stümpel (Mihalík, Molnár), 53. Baran (Daniš, Bitala), 54. Dobrý (Mihalík, Stümpel), 58. Jakubík (Goga, Uram)  – 24. Antal, 51. Hódi

Zostavy:
HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Höger – Molnár, Heckl, Dobrý, Stümpel, Mihalík, Nádašdi, Pohanka, Uram, Jakubík, Goga, Janovský, Iždinský, Magdolen, Srnka, Tatár, Bitala, Tomaška, Paška, Baran, Daniš

PHC Budapešť: Maros – Benke, Pozsár, Modok L., Stefánek, Szeredi, Dienes, Pálfi, Hódi, Huszár, Antal, Hegyi, Tóth, Szabó, Modok B., Dancsfalvi, Kocsondi, Fekecs, Kukucska

Už v prvej minúte indiáni darovali súperovi početnú výhodu po faule Heckla, no Srnkovi sa podarilo dostať do rýchleho protiútoku, presnou prihrávkou našiel Tatára a ten z prvej prekonal brankára hostí. O dve minúty na to vymyslel peknú akciu spoza brány Stümpel, ktorý nahral Dobrému a ten poslal puk na Mihalíka, ktorý nikým nebránený prudkou strelou z pravej strany zvýšil na 2:0. V polovici tretiny boli domáci krátko pod výrazným tlakom, počas ktorého sa hostia snažili využiť početnú výhodu, no indiáni sa dokázali tlaku ubrániť. V 12. minúte získali domáci až 4-minútovú početnú výhodu, počas ktorej si Dobrý nakorčuľoval za bránu prihral Stümpelovi a ten umiestnil puk k ľavej žrdi a poslal svoj tím do 3-gólového vedenia. Bol to jeho prvý presný zásah v žiarskom drese. V 16. minúte mohol pridať druhý gól Mihalík, keď ušiel hosťujúcim obrancom a sám sa rútil na Marosa, no jeho strela gólom neskončila. Od začiatku tretiny boli domáci hokejisti lepším tímom na ľade a dokázali si vytvárať nebezpečné gólové príležitosti. Hostia mali v závere tretiny problémy a nevedeli sa dostať do útočného pásma, no indiáni už gól nepridali.

V úvode druhej tretiny pozorný Maros viackrát vychytal strelecké pokusy domácich útočníkov. V 23. minúte prispel Tatár svojim druhým gólom k zvýšeniu náskoku indiánov. Vzápätí sa do útoku dostali hostia a Antal znížil na 4:1. Na inkasovaný gól rýchlo reagoval Goga, ktorý po peknej akcii Urama s Jakubíkom pridal piaty gól indiánov. Ďalší gól padol v 33. minúte, keď Jakubík krížnou prihrávkou našiel Urama, ten mu puk vrátil a Jakubík do prázdnej brány poslal indiánov do 5-gólového vedenia. Maros musel byť neustále v pozore, pretože na neho padalo niekoľko prudkých striel. V závere tretiny poslal puk za jeho chrbát Srnka, ktorý ho oklamal kľučkou do pravej strany. O minútu na to smerovala Stümpelova prihrávka na Mihalíka, ten sa nemýlil a druhým gólom zvýšil už na 8:1. O pár sekúnd na to Maros opäť inkasoval po góle Gogu, 9:1. Debakel sa pár sekúnd pred koncom zaokrúhlil aj na 10. gól, ktorý pridal Srnka.

Tretiu tretinu začali hostia agresívnejšie. Z brány odišiel Maros a nahradil ho Bozso. Domácich to však neodradilo, stále boli pri streleckej chuti a ohrozovali bránu súpera. V 47. minúte tlak domácich vyvrcholil gólom z hokejky Tatára, ktorý dostal prihrávku z pravej strany a na dvakrát sa mu podarilo dostať puk za chrbát Bozsoa. Po 11. góle indiánov vymenil Högera Gonda. Veľmi podobný gól strelil v tej istej minúte Molnár, ktorý pálil z blízkosti brány PHC, 12:1. V 51. minúte sa sám na Gondu rútil Hódi a podarilo sa mu znížiť na 12:2. Hneď na to 13. gól indiánov strelil Stümpel po prihrávke Mihalíka. V 53. minúte strelou z otočky prispel gólom Baran. O pár sekúnd na to sa k puku dostal Dobrý a aj on sa dokázal strelecky presadiť. Domáci sa už len zabávali a navzájom si vymieňali puk na hokejke. V závere tretiny ešte Uram našiel Jakubíka, ktorý definitívne spečatil jednoznačné víťazstvo žiarskeho tímu. Domáci hokejisti mali zápas pod kontrolou a doslova si so súperom robili čo chceli. Zaslúžene vyhrali a pripísali si 3 body do ligovej tabuľky.