Rytieri sú len krôčik od 3. titulu, podarí sa im už dnes zodvihnúť pohár nad hlavu?

Hokejisti Zvolena vyhrali dlhodobú základnú časť hokejovej Tipos extraligy, v play off hladko zdolali Nové Zámky 4:0, so Slovanom stratili len jeden bod a v spanilej jazde pokračujú aj vo finále proti Popradu!

Na domácom ľade pokorili kamzíkov v oboch dueloch a triumfovali aj vo včerajšom zápase pod Tatrami. Posledný krok ich delí k zavŕšeniu sériu a zisku tretieho majstrovského titulu. Podarí sa im to už dnes?

Popradčanom vo Zvolene chýbali najväčšie opory, Lukáš Handlovský, v úvodnej tretine prvého zápasu odstúpil top kanonier súťaže Marcel Haščák a po nastrelení puku do tváre predčasne odstúpil aj Dávid Skokan, čím sa úplne rozpadla najofenzívnejšia formácia kamzíkov.

Pred včerajším duelom sa všetky opory vrátili a naopak s absenciami sa trápil Zvolen. Po nešetrnom zákroku Ulrycha skončila sezóna predčasne pre kapitána Radovana Puliša, zlomenina ruky vyhnala na tribúnu Petra Zuzina a kvôli chorobe vynechal výlet do Popradu aj Miloš Kelemen.

Ich miesta v zostave ale zaplátali mladíci, ktorí svoju šancu využili na 100% a rytieri sa tak aj v citeľne oslabenej zostave tešili z tretieho víťazstva.

Ako sa hovorí, posledný krok býva najťažší! Zvolenčania majú tri zápasy na to, aby zvíťazili a zodvihli nad hlavu pohár Vladimíra Dzurillu. Ten prvý ich čaká už dnes o 18:00 a určite to nebudú mať jednoduché. Kamzíci nemajú čo stratiť a jediná šanca ako ešte zabojovať a sériu zdramatizovať, je vyhrať dnešný zápas!

V zostave zostali ešte dvaja zástupcovia nášho regiónu, obrancovia Jakub Meliško a Michal Ivan. Držíme im palce a veríme, že historický moment v ich kariére si vychutnajú už dnes!

Foto: Vladimír Chramazda