Dva góly Stümpela, prvé žiarske zásahy Nociara a Chlepčoka. Indiáni vedú nad Kubínom 2:0!

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – MHK Dolný Kubín 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Góly: 1. Stümpel (Jaško), 11. Jakubík (Nádašdi), 26. Chlepčok (Halama, Iždinský), 31. Stümpel (Dobrý, Jaško), 39. Nociar (Magdolen, Tatár) – 47. Záň (Jonák, Sluka)

Zostavy:
HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimko – Dubina, Molnár, Dobrý, Stümpel, Jaško – Nociar, Nádašdi, Uram, Jakubík, Goga – Pohanka, Tomaška, Magdolen, Srnka, Tatár -Iždinský, Guttmann, Chlepčok, Heckl, Halama

MHK Dolný Kubín: Bachan (26. Poburíni) – Jendroľ, Polerecký, Záň, Šugár, Šeliga Jur. – Šeliga J., Sluka, Hricko, Nátny, Hančiak – Lupták J., Lupták T., Jonák, Bukna, Maňúch – Okoličáni, Ladňák, Sitek

Už v prvej minúte sa indiánom podarilo dostať do vedenia rýchlym gólom kapitána Stümpela. Domácich rýchly gól nabudil a od úvodu boli lepším tímom. V 5. minúte mohol z pravej strany pridať druhý gól Tatár, no puk sa odrazil len od bočnej siete. O pár minút na to sa v rýchlom protiútoku pokúšal Jonák prekonať Šimka prudkou strelou z ľavej strany, ale puk v bráne neskončil. Vzápätí sa dostal k puku Magdolen a nikým nebránený pálil od modrej čiary, ale pozorný Bachan si so strelou poradil. V 11. minúte poslal Nádašdi na Bachana prudkú strelu z diaľky a Jakubíkovi sa podarilo zvýšiť na 2:0, keď odrazený puk od výstroje brankára dopravil za jeho chrbát. Prvá tretina sa nezaobišla bez menších roztržiek a tvrdých osobných súbojov. Pár minút pred koncom tretiny oslabil domácich Dobrý, ale indiáni sa dokázali ubrániť a udržali si tak dvojgólové vedenie.

Do druhej tretiny vstúpili indiáni s početnou výhodou po faule Siteka, ale nedokázali sa dlhšie udržať v útočnom pásme. Obrovskú príležitosť pridať tretí gól mal v 22. minúte Pohanka, ktorý stál v tesnej blízkosti Bachana a pokúšal sa z prvej skórovať, no puk mu na strelu nesadol. V 25. minúte nebezpečne nahodil puk pred bránu hostí Jakubík, ale Bachan ho prikryl lapačkou. O minútu neskôr Halama nahodil puk od modrej čiary presne do protipohybu Bachana a do poloodkrytej brány tečom zvýšil Chlepčok na 3:0. Po treťom inkasovanom góle Bachana vymenil Poburíni. V 31. minúte našiel Dobrý prihrávkou spoza brány Stümpela, ktorý strelou z prvej svojim druhým gólom v zápase zvýšil už na 4:0. Hostia si len ťažko vytvárali gólové príležitosti. Hančiakovi sa podarilo trafiť žrď, no na zníženie skóre to nestačilo. V 34. minúte sa do samostatného nájazdu dostal Hricko, no Šimka prekonať nedokázal. V závere tretiny pridal piaty gól Nociar, ktorý si nakorčuľoval na úroveň brány hostí a z diaľky rozvlnil sieť Poburíniho. Bol to jeho prvý gól v indiánskom drese. Aj v druhej tretine sa domáci predviedli lepším výkonom čo sa prejavilo 5-gólovým náskokom.

Posledná tretina začala pokojným úvodom. Po prvých minútach tretiny boli hostia zatlačení vo vlastnom pásme a na Poburíniho smerovalo niekoľko prudkých striel, s ktorými si ale dokázal poradiť. Hostia boli značne pod tlakom a nevedeli si vytvoriť väčšie gólové príležitosti. Indiáni si 5-gólový náskok užívali a navzájom si posúvali strelecké pokusy. Hostia sa napokon v 47.  minúte dostali do útočného pásma a po Šimkovom vyrazení puku hokejkou znížil na 5:1 Záň. V 51. minúte sa v hre pokračovalo 4 na 3 po viacerých fauloch, no stav zostal aj napriek tomu nezmenený. V závere si indiáni hladní po góloch vytvárali ešte väčší tlak, ale hostí dobrými zákrokmi podržal brankár Poburíni. Šimko už do konca zápasu neinkasoval a indiáni sa tak tešili z druhého domáceho víťazstva a zvýšili svoj náskok v sérii play off už na 2:0!