„My sa nemôžeme rovnať so žiarskym tímom“

Indiáni zvíťazili v oboch dueloch semifinále play off, v ktorých sa v súboji druhého s tretím stretli s Dolným Kubínom. Hostia ukázali svoju kvalitu najmä v úvodnom zápase, ktorý rozhodlo až predĺženie. Nedeľný zápas žiarčania ovládli a zvíťazili výsledkom 5:1. Radoslav Bielečka, tréner kubínskych medveďov, po zápase uznal kvalitu žiarskeho tímu.

„Prvý zápas bol vyrovnaný, v druhom už bolo vidieť kde je kvalita a viac natrénované. My sa nemôžeme rovnať so žiarskym tímom, sú tam hráči, ktorí majú úplne iný tréningový proces, úplne inú záťaž a bolo to krásne vidieť.“

Kubín sa v Žiari prezentoval kvalitným a bojovným výkonom. Najmä v sobotu mali medvede na dosah prvý bod v play off. V druhom zápase sa už prejavila väčšia zohratosť indiánov s čerstvými posilami a rovnako aj taktika nových trénerov.

„Od začiatku sme prišli bojovať, chceli sme to zopakovať aj v druhom zápase, ale ten rozdiel bol viditeľný.“

V druhom zápase indiáni od začiatku ovládli vývoj stretnutia a po dvoch tretinách viedli už 5:0. Do záverečnej tretiny už niektorí hráči Kubína nezasiahli. Zaujímalo nás, či si to vynútili zranenia, alebo to bol zámer trénerov.

„V tom zápase už o nič nešlo, v podstate som ich šetril. Dostali príležitosť chalani, ktorí nehrali v prvom zápase, rovnako juniori, nech si zahrajú, nech nasajú atmosféru, ale najmä, aby sa hráči šetrili.“

Indiáni vedú v sérii 2:0 a najbližšiu príležitosť rozhodnúť majú už v sobotu v Dolnom Kubíne. Play off sa hrá na tri víťazné zápasy.