Hliník potvrdil úlohu favorita, Štiavnicu zdolal vysoko 4:0

„B“ tím Banskej Štiavnice pricestoval na posledný zápas jesennej časti do Hliníka v oklieštenej zostave, doplnený o mladých hráčov, pre ktorých bol zápas veľkou futbalovou školou. Kvalitu zápasu ovplyvnil aj ťažký terén, ktorému zimná prestávka tiež príde vhod.

Domáci nenechali nič na náhodu. Od prvých minút si vytvárali neustály tlak a nebezpečné príležitosti. Počas celého zápasu mali územnú prevahu a nedovolili hosťom žiadny náznak šance na ohrozenie brány.

Prvú gólovú príležitosť si vytvorili v 9. minúte, keď sa k strele spoza šestnástky odhodlal Krčmárik, ale lopta z jeho kopačky letela vysoko ponad bránu Štiavnice. Rovnako nepochodil o tri minúty neskôr ani mimoriadne aktívny Minyu. V obrovskej príležitosti sa ocitol na hranici päťky Polc, ale jeho pokus o volej brankár Kraják vyrazil. Skóre sa mohlo meniť po priamom kope, tesne za hranicou pokutového územia, ale po Krčmárikovom obstrelení múru bol Kraják opäť na svojom mieste. Prvého gólu sa diváci dočkali v 31. minúte, keď Minyu využil chybu obrancu Štiavnice, nacentroval loptu do pokutového územia a tam ju nekrytý Tököly usmernil do brány. Zvýšiť mohol Kaprálik, ale jeho strela z otočky na hranici pokutového územia len tesne minula bránu. V 42. minúte poslal loptu medzi obrancov opäť aktívny Minyu, kde našiel nabiehajúceho Tatára a ten poľahky zvýšil na 2:0, čím aj uzavrel polčasové skóre zápasu.

Prvú príležitosť zvýšiť náskok mal v druhom polčase na kopačke domáci ostrostrelec Krčmárik, ale jeho strela z prvej po prihrávke Dekiša skončila nad bránou hostí. Neuspel ani po svojom nastrelení hosťujúcim Juchom, kedy zachraňoval až brankár Kraják. Do listiny strelcov sa mohol zapísať aj Glezgo, ktorý po ukážkovej kombinácii a prihrávke Dekiša vyslal len propagačnú strelu, s ktorou brankár nemal veľké problémy. Gólu sa dočkali v 54. minúte, kedy Tatár našiel voľného Krčmárika a ten bez problémov zvýšil na 3:0. Krčmárik mohol pridať vzápätí aj svoj ďalší gól, ale zblízka stroskotal na pozornom Krajákovi. Dočkal sa v 79. minúte, kedy hrajúci tréner Jaroslav Mališ poslal dlhú loptu do pokutového územia, Krčmárik sa pohral s obranou hostí a svojim druhým gólom pohodlne zvýšil na 4:0. Bodku za stretnutím mohol dať ešte v úplnom závere Polc, ale jeho lopta z priameho kopu iba opečiatkovala brvno.

Domáci predĺžili šnúru víťazných zápasov už na šesť a bol to už ich piaty zápas bez inkasovaného gólu v sezóne! Výsledkom 4:0 dali symbolický darček svojmu brankárovi Marošovi Pažoutovi, ktorý oslavuje práve dnes svoje 40. narodeniny.

TJ PS Hliník nad Hronom – FK Sitno Banská Štiavnica „B“ 4:0 (2:0)

Góly: 31. Tököly, 42. Tatár, 54., 79. Krčmárik
ŽK: 24. Javorský

TJ PS Hliník nad Hronom: Pažout – Fehérpataky, Dekiš, Kaprálik, Krčmárik, Glezgo (62. Mališ), Brašeň, Tököly (46. Števkov), Tatár, Polc, Minyu

FK Sitno Banská Štiavnica „B“: Kraják – Javorský, Jucha, Vilmon, Lupták (80. Ľ. Barák), Hrabko, Kuma, Hanusz (46. Kružlic), Mudrák, Gallo, N. Barák