Hliník v dôležitom zápase privíta Štiavnicu

Jesenná časť 6. regionálnej futbalovej ligy vyvrcholí 14. kolom, ktoré prinesie viacero zaujímavých zápasov.

Vybrali sme si súboj Hliníka nad Hronom, ktorý hostí na domácom trávniku rezervu Banskej Štiavnice.

TJ PS Hliník nad Hronom, vedený hrajúcim trénerom Jaroslavom Mališom, patrí medzi tímy, ktoré bojujú o čelo ligovej tabuľky. Aktuálne súperí s Hodrušou a Žarnovicou o lepšie umiestnenie, pretože všetky tri tímy majú zhodne 30 bodov, čo je len o 3 body menej ako nazbieralo vedúce Repište. Hliníku zatiaľ patrí za 10 výhier a 4 prehry tretia priečka, o skóre za Hodrušou. Zápas bude mimoriadne dôležitý aj z dôvodu, že v prípade zaváhania vedúceho Repišťa by sa Hliník bodovo dotiahol a mohol sa v kľude pripravovať na jarnú časť súťaže. Prípadná prehra by mohla znamenať prepad smerom nadol, čo určite v domácom prostredí nechcú dopustiť! 

V kádri Hliníka nájdeme skúsených, ale aj mladých hráčov. V zápase sa budú určite spoliehať najmä na svojich najlepších strelcov, 14-gólového Mariána Dekiša a 12-gólového Štefana Krčmárika, ktorí patria k piatim najlepším strelcom celej súťaže. Práve Štefan Krčmárik prispel v uplynulom kole gólom k tesnému víťazstvu 2:1 na Trnavou Horou. V bráne podáva stabilné výkony hlásateľ, hospodár a mládežnícky tréner Pohronia Maroš Pažout.

Pre FK Sitno Banská Štiavnica „B“ bude zápas rovnako dôležitý najmä kvôli postaveniu v tabuľke, pretože medzi deviatym a piatym tímom súťaže je rozdiel len tri body! Štiavnica doteraz osemkrát zvíťazila, päť zápasov prehrala a jedno stretnutie skončilo remízou, za čo im patrí v tabuľke so ziskom 25 bodov ôsma priečka, o skóre za Lovčicou-Trubín.

V širokom kádri sa spoliehajú na skúsené opory, ako aj mladých futbalistov. Ťahúňom tímu je hrajúci tréner Michal Kminiak, ktorý v tejto sezóne strelil už 9 gólov a dvomi presnými zásahmi sa postaral v minulom kole o víťazstvo 4:3 nad Lutilou.

TJ PS Hliník nad Hronom vs. FK Sitno Banská Štiavnica „B“

TJ PS Hliník nad Hronom – 3. miesto, 30 bodov
6. najlepší útok
4. najlepšia obrana

FK Sitno Banská Štiavnica „B“ – 8. miesto, 25 bodov
9. najlepší útok
7. najlepšia obrana

Pozorne budeme sledovať tento zaujímavý duel a prinesieme vám aj podrobnú zápasovú reportáž.

Aktuálna ligová tabuľka