Indiáni podľahli univerzitným majstrom, jediný gól strelil Jakubík

Nedeľný podvečer patril v Žiari nad Hronom hokeju. Viac ako 600 divákov si našlo cestu na zimný štadión, aby videli zápas domácich indiánov, proti vysokoškolákom z Banskej Bystrice.

Na domácej strane vzbudzovala rešpekt prvá formácia vedená kapitánom Jozefom Stümpelom, na strane hostí najmä dravosť a rýchlosť mladých hráčov. Pre domáci tím to bola prvá skúška zostaviť formácie z hráčov, ktorí sa zapojili do letnej prípravy a vyskúšať ako im to pôjde na ľade.

Úvod bol opatrný, oba tímy sa v prvej polovici úvodnej tretiny zoznamovali a indiáni si hneď od prvých minút vypracovali viacero dobrých príležitostí. Skóre zápasu otvoril na konci 10. minúty Jakubík. Najskôr sa pokúšal tečovať strelu Tatára, dostal sa k odrazenému puku v tesnej blízkosti pred brankárom Gašparovičom a pomedzi jeho nohy rozjasal žiarskych fanúšikov. Pri prvom góle si pripísal asistenciu aj kapitán Jozef Stümpel. Hosťom sa podarilo vyrovnať gólom do šatne v záverečnej minúte prvej tretiny. Novodomec našiel rozbehnutého Mendela a ten v samostatnom nájazde nedal blafákom Ševelovi žiadnu šancu. Brankár Peter Ševela bol výraznou oporou žiarskeho tímu a vychytal v zápase niekoľko obrovských gólových príležitostí súpera!

V druhej tretine mal 100%-nú príležitosť strhnúť vedenie na žiarsku stranu Dobrý, ale v úniku neuspel a len tesne minul horný roh bystrickej brány. Do vedenia poslal vysokoškolákov Bukovina. Leskov vyhodený puk zachytil na modrej čiare Belko, naservíroval ho Bukovinovi a ten v protipohybe pohotovo prekonal Ševelu. V 33. minúte odpískal rozhodca trestné strieľanie po faule Petra, ale Mendel ponúknutú príležitosť nevyužil. Ďalšiu tutovku hostí spálil Novodomec, ktorý sa od polovice klziska rútil na Ševelu, ale ten ho bravúrnym zákrokom vychytal.

Tretí gól pridal Sapar, ktorý sa v rohu otočkou zbavil Molnára, nakorčuľoval si priamo k bráne a švihom ponad plece Ševelu skóroval. Definitívnu gólovú bodku za stretnutím dal v 46. minúte Kamzík. Kácha nakorčuľoval po ľavom krídle do pásma, medzi kruhmi našiel osamoteného Kamzíka a ten bombou z prvej nekompromisne uzavrel skóre zápasu. V závere mali domáci možnosť upraviť skóre v presilovej hre o dvoch hráčov, ale nedokázali sa gólovo presadiť. Stümpel viackrát ukážkovo našiel Molnára, ale jeho bomby bez prípravy si nenašli cestu do bystrickej brány.

HK MŠK Indián Žiar nad Hronom – UMB Hockey Team Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 10. Jakubík – 20. Mendel, 29. Bukovina, 41. Sapar, 46. Kamzík

HK MŠK Indián Žiar nad Hronom: Ševela – Goga, Beňo, Petro, Stümpel, Srnka, Daniš, Porkoláb, Mačkovič, Tatár, Urgas, Molnár, Dobrý, Paška, Káčer, Pohanka, Bitala, Jakubík, Baran, Lesko, Pukač, Gonda

UMB Hockey Team Banská Bystrica: Gašparovič – Novodomec, Garay, Mendel, Švarc, Pavlikovský, Sapar, Koyš, Kamzík, Studený, Kadlečík, Bukovina, Čepišák, Kácha, Belko, Kucej, Tenkel, Jablonský, Pecník, Pinka, Petrik, Malatinec