Pohronie privíta Nitru v netradičnom čase, Abrahám nastúpi proti klubu, v ktorom pôsobil

Futbalisti Pohronia majú za sebou dôležitý zápas v Seredi, v ktorom dokázali vybojovať remízový bod. Po reprezentačnej prestávke privítajú na domácej pôde futbalistov spod Zobora. 

Nitre momentálne patrí v tabuľke predposledné miesto, s rovnakým počtom bodov ako posledná Senica. Nitrania majú na konte jedno víťazstvo, keď v 4. kole na domácom trávniku zdolali Sereď 3:2.

V poslednom zápase sa im podarilo uhrať remízu v Trenčíne a potrebujú každý bod, aby sa odlepili od dna. Takto naladení prídu určite aj do Žiaru.

Káder Nitry tvorí väčšina slovenských hráčov, no súčasťou tímu sú aj futbalisti z Kazachstanu, Chorvátska či Macedónska, ktorých vedie skúsený tréner Marián Süttö. Najlepším strelcom Nitry je útočník z Macedónska Milan Ristovski a najlepšie nahrávajúcim je obranca Lukáš Fabiš.

Pohroniu zatiaľ patrí 8. priečka tabuľky so 6-timi bodmi. Majú na konte výhru v Ružomberku, tri prehry a tri remízy. Káder sa aktuálne rozšíril o defenzívneho záložníka z Kamerunu, 18-ročného Michela Medu, ktorý sa pridal k legionárom v žiarskom tíme. 

Sobotňajší súboj bude špecifický hlavne pre najlepšieho strelca Pohronia, Patrika Abraháma, ktorý v drese Nitry pôsobil jednu sezónu. Zápas sa odohrá v Sobotu o 14:00 na domácom štadióne v Žiari nad Hronom a v priamom prenose ho bude vysielať RTVS na Dvojke.

Foto: fcnitra.com