Indiáni s prvou domácou prehrou, Púchov potvrdil úlohu favorita

Žiarski hokejisti, síce posilnení o majstra sveta Mareka Urama, nastúpili na zápas proti Púchovu s viacerými zmenami v zostave a výrazne oslabení o brankársku jednotku, Petra Ševelu, ktorého trápi choroba. Z hry indiánov bolo cítiť nezohratosť a zrejme ešte niekoľko zápasov potrvá, kým všetko dokonale zapadne.

Úvod prvej tretiny začal bojovným hokejom na oboch stranách. Prvú veľkú príležitosť mal v 4. minúte Mihalík, ktorý mohol z pravej strany doraziť odrazený puk. V 6. minúte sa podarilo otvoriť skóre Trenčanovi, ktorý z ľavej strany vystrelil na Luptáka, ktorému puk prepadol a skončil v bráne. Vyrovnanie na hokejke mal v 9. minúte Jakubík, ktorý si z ľavej strany nakorčuľoval až pred brankára, no jeho strela backhandom gólom neskončila. Druhú polovicu tretiny lepšie zvládali hostia, ktorí boli aktívnejší a vytvárali si viac gólových príležitostí. V 14. minúte na to indiáni doplatili, keď sa pred bránou Luptáka v rýchlosti nenápadne objavil Pšurný a tečom zvýšil na 0:2. Hostia z Púchova strieľali z každej príležitosti a boli na ľade aktívnejší. V závere tretiny domáci opäť inkasovali, keď Prus našiel Romanova a ten nikým nebránený z prvej vymietol ľavý roh siete Luptáka.

Do druhej tretiny vstúpili opäť lepšie Púchovčania, ktorí si domácich hráčov rozobrali pred vlastnou bránou a navzájom si ponúkali puk na gól, ktorý napokon do siete Luptáka poslal Božík. O tri minúty neskôr domáci opäť inkasovali, keď nikým nebránený Okuliar zvýšil už na 5:0 z pohľadu Púchova. V 27. minúte mal zníženie na hokejke Šimkovič, ktorý sa sám rútil na bránu hostí, no puk skončil len na zadnom plexiskle. O minútu na to sa do rýchleho protiútoku dostal Uram, ku ktorému sa pridal aj Jakubík, no Uramova strela v skončila v lapačke Hrušíka. V 33. minúte sa indiánom podarilo dostať hostí pod tlak a zatlačiť ich do vlastného pásma, no znížiť skóre sa im aj naďalej nedarilo. Peknú útočnú akciu vytvorili domáci v 35. minúte. Štümpel presnou prihrávkou našiel Mihalíka, ktorý čakal pred bránou a ten z prvej dorážal puk do brány. Pozorný Hrušík si ale svoju bránu postrážil. Do konca tretiny sa stav nezmenil a hostia viedli už 5-gólovým rozdielom. 

Do poslednej tretiny vstúpili domáci aktívnejšie a prvú nebezpečnú strelu na Hrušíka poslal Pohanka, ktorý pálil od modrej čiary. V 47. minúte indiáni získali prvú početnú výhodu po faule Pšurného, no nedokázali sa gólovo presadiť. V 51. minúte naopak na 0:6 prudkou strelou z pravej strany zvýšil Dmitriev, po prihrávke Romanova. V 55. minúte daroval súperovi početnú výhodu kapitán domácich, no indiáni sa dokázali ubrániť. V závere tretiny sa im podarilo skórovať a potešiť viac ako 1300 vynikajúcich fanúšikov. Šimkovič sa dostal k dorážke pred bránou súpera, kľučkou do pravej strany oklamal brankára a znížil na 1:6.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – MŠK Púchov 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Góly: 58. Šimkovič (Heckl)- 6. Trenčan (Augustín), 14. Pšurný (Zúbek, Mikuš), 18. Romanov (Prus, Dmitriev), 22. Božík (Dmitriev, Romanov), 23. Okuliar (Augustín), 50. Dmitriev (Romanov, Okuliar)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Lupták – Molnár, Nociar, Tóth, Pohanka, Heckl, Káčer – Dobrý, Štümpel, Mihálik, Tatár, Jakubík, Uram, Goga, Srnka, Petro, Baran, Bitala, Paška, Urgas, Šimkovič

MŠK Púchov: Hrušík – Panáček, Brňák, Kvocera, Okuliar, Božík, Mikuš, Augustín, Haluška – Jakubec, Romanov, Trenčan, Húska, Dmitriev, Pšurný, Prus, Zúbek