Novinka v regionálnom futbale! Hráč mesiaca dostane zaujímavú cenu

Oblastný futbalový zväz v Žiari nad Hronom pripravil pre hráčov regionálnych súťaží zaujímavú novinku. Populárna anketa o hráča mesiaca prichádza aj do nášho regiónu.

Predseda ObFZ Ján Matonok sa snaží o zatraktívnenie futbalu a motiváciu hráčov podávať na trávnikoch čo najlepšie výkony. V spolupráci so spoločnosťou FUTBALSHOP budú pravidelne oceňovaní najlepší hráči 6. a 7. ligy, ktorí od futbalshop.sk dostanú kvalitné kopačky.

Rozhodovať o výsledku budú samotní tréneri. „Po každom kole tréner určí najlepšieho hráča z tímu súpera. O tejto aktivite boli tréneri informovaní už od začiatku sezóny prostredníctvom vestníka.“ Ján Matonok však očakáva lepšiu spoluprácu zo strany klubov. „Chýba nám spätná väzba z klubov, aby sme dokázali objektívne ohodnotiť hráčov a oceniť tých najlepších. Chceme aj touto cestou vyzvať trénerov, aby nezabúdali, že takáto súťaž prebieha a informovali nás o kandidátoch na ocenenie.“

Ako prvý si prevzal kopačky od futbalshop.sk za mesiac August hráč Hornej Vsi, Igor Hovorič. ktorý v tejto sezóne nastrieľal súperom už 9 gólov. Hornoveský kanonier bol z ocenenia prekvapený. „Ani som nevedel, že sa niečo takéto organizuje. Dozvedel som sa to, až keď som vyhral.“ Igor je zatiaľ s priebehom sezóny spokojný. „Zatiaľ sa nám darí, sme prví v tabuľke a verím, že to takto bude pokračovať.“

Aktuálne prebieha sumarizácia výsledkov za mesiac September a už čoskoro vám predstavíme ďalšieho hráča, ktorý sa bude môcť pýšiť ocenením pre hráča mesiaca.