Ivan Jakubík: „Chýba nám drzosť v útočnom pásme!“

Po úvodných dvoch kolách, v ktorých žiarski hokejisti stratili len jeden bod, vycestovali v Sobotu do Partizánskeho, na ľad druhého tímu tabuľky. Domáci potvrdili v zápase svoje kvality a dotiahli zápas do víťazného konca. Jediným úspešným strelcom indiánov bol Ivan Jakubík.

„Zápas sa mi hodnotí ťažko, pretože už len samotný počet striel hovorí za všetko. Máme nastavené určité ciele, o ktorých sme vedeli, že nebudú ľahké, ale v takýchto zápasoch by sme mali ťahať za víťazný koniec. Súper hral viac obranným spôsobom, kde nás prakticky prehral v celom zápase a my sme za to pykali. Urobili sme tri chyby, z ktorých boli tri góly.

Ivan otvoril skóre zápasu už v 4. minúte, kedy mu ukážkovo naservíroval prihrávku Ján Tomaška.

„Pri zakladaní protiútoku mi to skvelo posunul Jano Tomaška a pomocou tej prihrávky dvaja partizánski hráči prepadli. Predomnou bol už len jeden obranca, ktorého som v rýchlosti prekorčuľoval a keď som sa ocitol sám pred bránou, vedel som, čo budem robiť.“

Žiarski hokejisti sa na súťažný ľad vrátili po 10-ročnej prestávke. Skladajú nový tím a majú pred sebou náročný cieľ, postup do vyššej súťaže. Káder sa neustále dopĺňa a úvodné zápasy odkryli slabiny, ktoré bude treba čo najrýchlejšie odstrániť.

„Treba nám popracovať na presilových hrách, ktoré nepremieňame tak, ako by sme mali, pretože máme dosť ofenzívne mužstvo a kreatívnych hráčov na to, aby sme ich premieňali. Ďalej čo nám chýba je dôraz v predbránkovom priestore. Chceme dávať pekné góly do prázdnej brány, ale musíme hru zjednodušiť! V obrane musíme hrať kompaktnejšie, nesmieme prepadávať, pomáhať si viac a viac pomáhať nášmu brankárovi, ktorý nás podržal v každom jednom zápase.“

Zápas v Partizánskom, kam cestovali indiáni odhodlaní zvíťaziť a pobiť sa o čelo tabuľky, nakoniec nevyšiel podľa predstáv hráčov, ani trénerov. V čom vidí príčiny prehry Ivan Jakubík?

„Prišlo mi to, akoby sme súpera podcenili, pretože niektorí hráči začali od začiatku akoby sa nič nemohlo stať. Slabý dôraz pred bránou, málo sme sa pred ňu tlačili a viacmenej sme strieľali z bezpečnej vzdialenosti pre brankára a keď už sme sa dostali k nejakej dorážke a vyloženej šanci, nepristupovali sme k tomu s dôrazom. Takzvane nám chýba drzosť v útočnom pásme.“

V najbližšom zápase privítajú na domácom štadióne Púchov, ktorý zatiaľ kraľuje ligovej tabuľke, bez straty jediného bodu. Do zápasu by už mala zasiahnuť aj najnovšia hviezdna posila, majster sveta Marek Uram. Zápas je na programe v Sobotu 12.10.2019 o 18:00!