Indiáni sa vezú na víťaznej vlne

Dva zápasy, 15 strelených a len dva inkasované góly. To je aktuálna štatistika posledných dvoch zápasov žiarskych hokejistov s Budapešťou a Bratislavským hokejovým klubom. Na hernom prejave cítiť väčšiu zohratosť každým zápasom a žiarsky tím je na správnej ceste za postupovými priečkami do play off.

Naozaj parádna bilancia, pod ktorú sa podpísali okrem domácich hráčov, aj skúsené opory, ktoré doplnili tím v uplynulých týždňoch. Lídrom produktivity a zároveň najlepšie prihrávajúcim hráčom je Ivan Jakubík, ktorý má na konte 12 kanadských bodov za 5 gólov a 7 asistencií. Najlepším strelcom je Jakub Tatár, ktorý strelil už 7 gólov a je aj najlepším v štatistike +/-.

Výraznými oporami sa podľa očakávania stali Marek Uram a Tomáš Nádašdi. Dlhovlasý majster sveta odohral v indiánskom drese len dva zápasy, ale nazbieral v nich 7 bodov za gól a 6 asistencií. Vyšvihol sa tým na tretiu priečku produktivity za Jakubíka a Tatára.

Skúsený „bek“ Tomáš Nádašdi má na konte dva body za gól a asistenciu, ale je na ľade veľkým prínosom o čom svedčí aj jeho bilancia 7 bodov v štatistike +/-.

Marek Pač, čerstvá posila z extraligovej Detvy hneď vo svojom prvom vystúpení v Bratislave zaznamenal bod za prihrávku Jozefovi Mihalíkovi na úvodný gól zápasu.

V sobotu čaká indiánov ďalší domáci zápas proti Senici, ktorý bude zároveň jediným zápasom v mesiaci november. Aj preto očakávame na štadióne opäť vynikajúcu atmosféru. Žiarski fanúšikovia sú svojim povzbudzovaním ozdobou súťaže a návštevnosť, ktorá býva vyššia, ako na niektorých štadiónoch v Tipsport lige, doslova trhá rekordy každého kola.