Ivan Mriška opustil majstrovskú Janovu Lehotu, oblečie dres prievidzkých baníkov

Dnes štartujú regionálne futbalové súťaže a k prípavám na sezónu patria aj zmeny v zostavách. K veľkej zmene došlo v kádri Janovej Lehoty, ktorú opustila významná opora, brankár Ivan Mriška, ktorý mal výraznú zásluhu na postupe Lehoty do 6. ligy.

Ivan Mriška je v regióne známy ako brankár, ktorý chytával v Hornej Vsi, Kremnici či v Janovej Lehote. Od novej sezóny však bude obliekať dres FC Baník Prievidza. „Áno, je pravda, že som vždy chytal a pohyboval sa len v okrese Žiar nad Hronom. Pred pár rokmi som však začal pracovať na pozícii športového redaktora v Prievidzi a región hornej Nitry som si neskutočne obľúbil. Pre neustále cestovanie sme sa s manželkou dokonca presťahovali do Handlovej a zaujímavosťou je, že krátko na to prišla ponuka z FC Baník Prievidza. S miestnym prezidentom a trénerom sa už roky poznám, preto som sa rozhodol ju prijať. Chcem vyskúšať niečo nové.

V minulej sezóne sa Janovej Lehote podarilo vybojovať prvé miesto a postúpiť tak do vyššej súťaže, Ivan bol pri tom, no aj napriek tomu svoje rozhodnutie neľutuje. „V živote som spravil množstvo rozhodnutí a nikdy som nič neľutoval. Po čase sa v mojom živote ukázalo všetko ako správne. V každom prípade, bude to pre mňa nová skúsenosť, ktorá mi dá do života veľa.

So spoluhráčmi v Janovej Lehote boli perfektne zohratí a odchádzalo sa mu veľmi ťažko. „To áno, pretože sme počas majstrovskej sezóny vytvorili skvelú partiu. Prostredie v Janovej Lehote je výborné, kamarátske, sú tam pohostinní a dobrí ľudia. Preto verím, že si za tento tím ešte v budúcnosti zahrám. Dúfam, že sa chlapcom vo vyššej súťaži bude dariť a pohybovať sa budú na popredných priečkach tabuľky, pretože kvalitu na to rozhodne majú. Pri tejto otázke by som však rád spomenul aj chlapcov z Hornej Vsi, s ktorými mám výborný vzťah a rád sa s nimi stretávam na akciách futbalového či iného charakteru. Nikdy nezabudnem, z kade som vyšiel a kde som si po prvýkrát obul kopačky. S manželkou sa plánujeme do tejto obce vrátiť a mať tu malý domček. A možno tak ma zaveje späť aj do Interu. V najbližšej sezóne prajem chalanom takisto veľa úspechov.

Pre Ivana bude zápas Janova Lehota – Horná Ves veľmi špecifický, pretože v obocj tímoch odohral množstvo zápasov, no ťažšie pre neho bude rozhodnutie, ktorú stranu má povzbudzovať. Tak to teda áno. Je to piate kolo a dúfam, že my v tom čase nebudeme hrať tiež, aby som sa mohol prísť pozrieť. Vždy držím palce Hornej Vsi a Janovej Lehote, no v tomto zápase budem fandiť dobrému futbalu.

Prezradil, aké podmienky a atmosféra ho čakali po prestupe do Prievidze.Zatiaľ veľmi dobre, podmienky na rozvoj sú tu výborné. Trénujeme štyrikrát do týždňa, na čo som nebol naučený, ale pomaly si zvykám. Je tu výborná partia chalanov, veľmi sa mi páči, že nás na tréningy chodí aj 20, čo je v súčasnosti na dedinách prakticky nemožné. Verím, že mi tento tréningový proces dá veľa a trochu sa zlepším.

Každý klub ponúka iné možnosti a podmienky. Mriška si svoj prestup veľmi pochvaľuje. „Je to rozdiel vo všetkom, to sa nedá ani porovnať. Sauny, maséri, kvalifikovaní tréneri, brankárske tréningy, proste všetko. Som rád, že som dostal túto šancu pôsobiť vo vyššom futbale, veľmi si ju vážim a verím, že nesklamem.“

Prezradil nám, čo od nového klubu očakáva a čo s ním chce dosiahnuť. V tíme pôsobím ako brankárska dvojka po boku výborného brankára a chalana Michala Bolfíka, s ktorým sa poznáme už veľmi dlho. Mojím cieľom je potiahnuť sa popri ňom, zlepšiť sa a odchytať na jeseň aspoň niekoľko minút v ligovej súťaži. Verím, že sa mi to podarí a dostanem priestor. V každom prípade, ešte raz ďakujem za túto šancu, je pre mňa hrdosť obliekať dres takého klubu ako je FC Baník Prievidza.

Verí, že aj jehozásluhou sa prievidzský futbal opäť viac zviditeľní. „Prievidza bola vždy futbalová bašta a hrali sa tu najvyššiesúťaže. Ligu si tu zahral napríklad aj súčasný tréner Pohronia – Rastislav Urgela. Len pred pár rokmi tu prehral Spartak Trnava 0:3 a sledovalo to cez 7 000 divákov. Ľudia na hornej Nitre futbal jednoducho milujú, čo potvrdili svojou účasťou na nedávnej oslave storočnici prievidzského futbalu – KUCO team vs ŠKRŤO team. Viem, že to nebude hneď, ale dúfam, že sa prievidzský futbal raz vráti na tie méty, kde bol v minulosti.

Foto: Ladislav Szibilla

Reportáž zo zápasu Janovej Lehoty s Kremnicou