Lutila privíta v derby Janovu Lehotu

Futbal sa dnes vracia po dlhej prestávke aj do malých miest a obcí, kde je na programe 1. kolo 6. a 7. regionálnej ligy.

Vybrali sme si pre vás súboj Lutily s nováčikom z neďalekej Janovej Lehoty. Zápas, ktorý priláka určite množstvo futbalových fanúšikov začína o 16:30 a privíta v ňom stabilný účastník súťaže vlaňajšieho majstra 7. ligy.

Počas prestávky došlo v oboch kádroch k zmenám a všetci očakávame, ako sa odrazia na kvalite a hernom prejave súperov. Lutila zapracovala do zostavy mladých hráčov, ale opiera sa najmä o skúsenosti stabilných opôr.

Janova Lehota je tím založený na zohratosti a tímovom duchu. Pravidelne sa stretávajú, trénujú a „dobrá partia“ bola kľúčom k úspechu aj v minulom ročníku. Veľkou stratou je odchod brankára Ivana Mrišku, ktorý si pevne zastával svoje miesto medzi tromi žrďami a bol veľkou oporou Lehoty. Sami sme zvedaví, ako sa dokázali počas prestávky s touto stratou vysporiadať.

Dnešný duel bude aj súbojom Karáskovcov. Na strane Janovej Lehoty Dušan Karásek mladší, ktorý v drese Lutily odohral niekoľko sezón, na strane Lutily jeho otec Dušan Karásek starší v úlohe trénera a na ihrisku brat Patrik. Aj toto je jeden z dôvodov, pre ktorý sme sa rozhodli tento zápas navštíviť a prinesieme vám z neho pozápasovú reportáž.