Lukáš Pelegríni : „Chceme na tento krásny štadión pritiahnuť čo najviac divákov!”
Zatiaľ jediným úspešným strelcom na novom futbalovom štadióne v Žiari nad Hronom je Lukáš Pelegríni. Po zápase s Popradom sa nám tohto šikovného stredopoliara, ktorý disponuje kvalitným zahrávaním štandartných sitúacií, podarilo vyspovedať.

Lukáš, ako hodnotíš dnešné stretnutie s Popradom?

„Druhý polčas hodnotím veľmi pozitívne. Prvý polčas sme mali veľký rešpekt pred súperom, predsa Poprad má ambiciózne mužstvo. V kabíne sme si však cez polčas niečo povedali a zlepšili sme svoju hru. Tak asi musí vyzerať naša hra, ako sme prezentovali druhý polčas. Hrali sme nebojácne, išli sme za každou loptou, nič nebolo stratené, takto si získame aj fanúšikov. Gól sme nedali, to však nevadí, pretože prídu druhé zápasy, ale takáto hra musí byť náš trend.“

Na tomto štadióne si dnes nastúpil len na druhý zápas, opäť prišla slušná divácka kulisa. Ako sa ti hrá na novom štadióne?

„Vynikajúco, je radosť tu hrať, no najmä je to obrovská česť. Predtým, keď sme hrávali v Dolnej Ždani, tak neboli také podmienky, ako sú teraz. My si to neskutočne vážime a práve preto musíme aj jazdiť a každý si vážiť, že môžeme na to ihrisko vykročiť.”

V druhom polčase si mal množstvo šancí, čo tomu chýbalo?

„Kúsok, kúsok šťastia. Jednak oni majú kvalitného brankára, Janka Maleca, ktorý je fakt dobrý brankár. Chýbalo ozaj len kúsok šťastia, popritom sme mali ozaj vyložené šance, či išiel Garaj sám na brankára, či ja som mal z tých priamych kopov, ale vravím podržal ich brankár.”

Na záver otázka na celé mužstvo. Aké má Pohronie ambície v tejto sezóne?

„Do každého zápasu ísť na plno. Na nás nieje tlak na postup. My musíme hrať tak, aby sme na tento krásny štadión priviedli fanúšikov. My ideme od každého zápasu postupne.”

Foto: Dušan Pethö

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *