FK Pohronie s obrovskou posilou. Vracia sa SAMIR NURKOVIĆ!Tesne pred koncom prestupového obdobia sa Pohronie výrazne posilnilo, keď pred pár dňami dotiahlo na polročné hosťovanie skúseného legionára, Samira Nurkovića.

Tento Srb pôsobil na začiatku minulej sezóny práve v Pohroní, kde strelecky exceloval, keď v 19-tich stretnutiach strelil 9 gólov. Vďaka dobrým výkonom si ho všimli Zlaté Moravce, v ktorých drese uplynulú sezónu napokon dohral. Nurković pôsobil v minulosti aj v iných kluboch Fortuna ligy, napríklad v Dunajskej Strede a Košiciach. Za sebou má aj úspešné pôsobenie v Šali, kde patril medzi najlepších strelcov mužstva. Nám sa tohto srbského legionára podarilo tesne po príchode vyspovedať.

Samir vítame ťa u nás naspäť, aké sú tvoje pocity po návrate?

„ Som rád, že som sa vrátil do Pohronia. Je to môj druhý domov. Teším sa na každý zápas, ktorý budem za toto mužstvo hrať.”

Predtým si hrával v zápasy na maličkom štadióne v Dolnej Ždani, teraz ťa čaká úplne nový štadión v Žiari nad Hronom. Mal si možnosť ho vidieť?

„ Samozrejme, videl som ho aj cez internet a ihneď po príchode som sa bol na neho pozrieť. Je to výborný štadión, vyzerá naozaj nádherne. Myslím, že bude radosť hrať na takom krásnom štadióne.”

Na oba doterajšie domáce zápasy Pohronia sa prišla pozrieť slušná divácka kulisa, čo na to hovoríš?

„ Je veľmi dobré, že na tento štadión chodí veľa divákov a dúfam, že aj na budúci zápas prídu v takom počte, v akom boli na predošlých zápasoch, pretože keď máme dobrú podporu z tribún, tak nás to vyhecuje k lepším výkonom.”

O novej posile sa rozhovoril aj tréner Miloš Foltán : „ Samir bol dostupný a voľný na prestupovom trhu, tak sme po ňom ihneď siahli. Jeho schopností sú tie, že vie pracovať na hrote pre mužstvo s tým, že druhá vlna môže dostúpiť a jeho práca je viditeľná nielen v tom, že vie dávať góly, ale vie aj pripravovať príležitosti pre svojich spoluhráčov, takže si od neho sľubujeme veľa. K dispozícii bude už na piatkový zápas proti Trebišovu.”

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *