Pohronie doma vygumovalo Trebišov! Foltán: „Pre nás je každý domáci zápas futbalovým sviatkom.”

Pohronie odohralo tretí zápas na novom štadióne. Proti Trebišovu podalo fantastický výkon a štyrmi gólmi v sieti hostí potešilo takmer tisícku fanúšikov na tribúnach.

Zápas sa od úvodu niesol v dominancii Pohronia, ktoré sa prezentovalo mnohými zaujímavými útočnými akciami. Do prvej vyloženej šance sa dostala dvojica Frimmel-Ďungel, prvý menovaný najprv vystrelil z hranice šestnástky, jeho pokus vypadol brankárovi hostí a loptu sa za jeho chrbát snažil zasunúť Ďungel, no gólovú koncovku mu zblokoval jeden z obrancov hostí. Prvý gól v stretnutí mohli diváci vidieť v 13-tej minúte, keď pokutový kop bezpečne premenil Marek Frimmel. Diváci sa nestihli ani poriadne usadiť a opäť sa radovali z presného zásahu. Lukáš Garaj vypálil z 20-tich metrov a strelou k pravej žrdi prekonal Kolbasa. Tempo zápasu potom mierne upadlo, no aktívnejší bol stále domáci tím. V 36-tej minúte sa krásnou strelou prezentoval Nurković. Jeho pokus Kolbas len vyrazil pred seba, kde sa lopta dostala na kopačku Ďungela, no aj jeho dorážku dokázal Kolbas zneškodniť. Aktívny Ďungel sa minútu pred koncom prvého polčasu dostal do samostatného úniku, keď ho krásnou prihrávkou do behu našiel Župa. Kolbas však opäť predviedol fantastický zákrok.

Druhý polčas sa ani poriadne nezačal a už bolo 3:0. Frimmel potiahol loptu po ľavom krídle a presnou prihrávkou našiel Ďungela, ktorý sa tentokrát v koncovke nemýlil. V 55-tej minúte Pohronie opäť dostalo výhodu pokutového kopu, ktorý tvrdou strelo pod brvno premenil Nurković. Pohronie tak viedlo 4:0 a už sa nemuselo nikam hrnúť, taktovku stretnutia tak do svojich rúk prebral Trebišov. Domáci brankár Lukáš Urmiský sa v 73-tej minúte prezentoval fantastickým zákrokom, keď vychytal hlavičkové zakončenie Kushtu. V stretnutí sa potom už nič zaujímavé neodohralo. Pohronie tak poľahky dokráčalo k trom bodom a v tabuľke druhej ligy priebežne poskočilo na deviate miesto.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – Slavoj Trebišov 4:0

Góly: 13. Frimmel, 16. Garaj, 49. Ďungel, 55. Nurković

Karty: 72. Garaj (POH) – 13. Bellás (SLT), 89. Mujković (SLT)

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Urmiský – Župa, Nosko, Pittner, Prikryl – Ďungel, Frimmel, Garaj, Sojka – Nurković, Paraj
Náhradníci: Sekereš, Pelegríni, Pavúk, Hudák, Nepšinský, Blahút, Packo
Slavoj Trebišov: Kolbas – Kražel, Vojtek, Šuľák, Kolesár – Kolbas, Da Silva, Jacko, Starosta – Vajs, Bellás
Náhradníci: Mujković, Šuľák, Kushta, Zöllei, Giertl
Diváci: 864

Hlasy po zápase:

Miloš Foltán (tréner domácich): „Mali sme ťažký týždeň, na Interi sme dostali gól v nastavenom čase a celý týždeň sme sa dávali psychicky do poriadku. Pomohol nám rýchly gól, takisto sme dosť skoro išli do vedenia 2:0. Stále sme však nemali pokoj na kopačkách, hra sa nám v prvom polčase nedarila. V druhom polčase sme to prelomili tým tretím gólom a odvtedy sme kontrolovali hru a dotiahli zápas do víťazného konca. Zápas sa nám výsledkovo vydaril. Pre nás je každý domáci zápas futbalovým sviatkom a sme vďační za to, že to dnes takto skončilo.

Vladimír Rusnák (tréner hostí): „V prvom rade blahoželám trénerovi Pohronia k víťazstvu. Myslím si, že súper vyhral zaslúžene, dal štyri pekné góly. Je pravda, že niektoré po našich hrubých chybách. Zápas nebudem veľmi rozoberať, z minulého týždňa nám chýbali piati hráči zo základnej zostavy, ale to nás určite neospravedlňuje. Momentálne som plný emócií po zápase, preto to nechcem rozoberať. Nehnevajte sa na mňa, jednak zo zdravotného stavu a jednak by som možno niečo povedal, čo by som potom ľutoval.”