Návrat k veľkému finálovému dňu zimnej ligy v Žiari nad Hronom

Uplynulý víkend bol v znamení vyvrcholenia 9, ročníka zimnej futsalovej ligy v Žiari nad Hronom. Finálový deň ponúkol divákom štyri kvalitné zápasy, v ktorých sa najskôr bojovalo o finálové miestenky a neskôr o konečné umiestnenie.

Oba semifinálové zápasy priniesli úžasné futsalové divadlo, neuveriteľné obraty a pekné športové momenty.

Semifinále

V prvom semifinále na seba narazili Wartburgovci a Perla. Do zápasu vstúpili lepšie hráči Perly, výborne kombinovali a darilo sa im pozornou hrou v obrane likvidovať rodiace sa príležitosti súpera. Wartburgovci sa navyše trápili v koncovke a Perla si vytvorila štyrmi gólmi pohodlný náskok. Wartburgovci skórovali v prvom polčase len jediný krát, na čom mal zásluhu aj výborne chytajúci brankár Perly, Lehocký.

V druhom polčase sa ale obraz hry úplne zmenil. Wartburgovci zlepšili pohyb, z čoho vznikali aj chyby v obrane Perly a konečne pretrhli streleckú smolu. Perla hrozila najmä z rýchlych protiútokov, ale výraznou postavou druhého dejstva bol Radovan Tatár v bráne Wartburgovcov. Tí sa sériou gólov razom vrátili do hry, dokázali zápas otočiť a rozhodujúcim gólom vybojovali zo zdanlivo strateného zápasu miestenku do finále.

Wartburgovci – Perla 8:7 (1:5)

Góly: Čamaj 3, Bien 2, Beňo, Žiak, Páleník M. – Haluška 3, Túri Ju. 2, Debnár, Cvejkuš

Wartburgovci: Tatár – Páleník F., Páleník M., Žiak, Beňo, Golha, Orság, Čamaj, Debnár, Bien, Neuschl
Perla: Lehocký – Túri Ju. Kliman D., Kliman M., Meliš, Haluška, Cvejkuš, Túri Jo., Debnár, Ivan

V druhom semifinále nastúpili proti sebe obhajcovia minuloročného titulu Driapači a trojnásobní turnajoví šampióni Galaktikos.

Driapači od úvodu potvrdzovali postavenie papierového favorita a za stavu 5:0 nikto nepredpokladal o ich neúčasti vo finále. V tom sa však dokázali Galaktikos zmobilizovať, keď do útoku zavelil ostrostrelec Hliníka nad Hronom Štefan Krčmárik a sériou piatich gólov vyrovnal stav stretnutia na 5:5! V závere polčasu dokonca dokázali pridať gól, ktorým doslova šokovali favorizovaných Driapačov a vyhrali polčas 6:5.

Pribúdajúcimi minútami sa zápas čoraz viac dramatizoval, na palubovke rástlo napätie, emócie a vyhrotené súboje. Dtuhý polčas priniesol futsal so zabezpečenou obranou na oboch stranách, čo sa odrazilo aj na počte gólov. Na konci zápasu svietilo na ukazovateli skóre 8:8 a o druhom finalistovi tak rozhodli až pokutové kopy. Galaktikos stavili na taktiku a v bráne vystriedal Ondríka Polc. Aj to bol možno moment, ktorý rozhodol o víťazstve Galaktikos a postupe do finále.

Driapači – Galaktikos 8:8 (5:6) – 3:4 po pok. kopoch

Góly: Hudák 3, Budinský D. 2, Drexler, Lupták, Vician – Krčmárik 5, Rapčan 2, Dekíš

Driapači: Kalíšek – Budinský D., Drexler, Lupták, Hudák, Cibula, Vician, Pastier I., Pastier M.
Galaktikos: Ondrík – Krčmárik, Rapčan, Dekíš, Polc, Čakovský, Rybár, Šebeň, Budinský S.

Zápas o 3. miesto

V zápase porazených semifinalistov sa očakával vyrovnaný súboj, v ktorom si chceli Driapači, ktorí suverénne bez prehry vyhrali základnú časť, napraviť chuť po nevydarenom semifinále. Perla však od úvodu nenechala nič na náhodu a razom sa dostala do vedenia 4:0. Od tohto momentu však akoby poľavili a Driapači prevzali iniciatívu. Do polčasu dokázali stretnutie zdramatizovať a sériou troch presných zásahov znížili do polčasu na 3:4.

Druhý polčas sa dá nazvať aj „one man show“ Juraja Túriho. Ten šiestimi gólmi v zápase rozhodol o víťazstve Perly 11:7 a o celkovom 3. mieste v 9. ročníku zimnej ligy.

Driapači – Perla 7:11 (3:4)

Góly: Drexler 3, Budinský D. 2, Hudák, Cibula – Túri Ju. 6, Túri Jo. 2, Cvejkuš 2, Meliš

Finále

Vo finále sa vo veľkom, tradičnom derby stretli Wartburgovci a Galaktikos. Oba tímy boli pred zápasom držiteľmi troch turnajových titulov a všetci boli zvedaví, na ktorú stranu sa tentokrát priklonia pomyselné misky váh.

Výraznou osobnosťou prvého polčasu bol „šéf“ turnaja Michal Bien, ktorý otvoril skóre stretnutia. Wartburgovci v úvode dominovali a v polovici polčasu už viedli 4:1. Galaktikos ale zvýšili aktivitu, dokázali sa presadiť, čím zdramatizovali priebeh polčasu a vyrovnať skóre. Wartburgovci, ale naďalej pokračovali v dobýjaní súperovej brány, čo im zabezpečilo polčasové víťazstvo 7:4, najmä vďaka štyrom presným zásahom Michala Biena.

Druhý polčas bol opäť mimoriadne vyrovnaný. „Hluché“ bezgólové pasáže rýchlo striedali góly na oboch stranách a aj napriek víťaznému druhému polčasu z pohľadu Galaktikos, rozhodla o víťazovi lepšia strelecká efektivita z prvého polčasu. Pozornou a taktickou hrou v závere si Wartburgovci výsledok ustrážili a tešili sa zo zisku štvrtého turnajového titulu po výhre 9:7.

Wartburgovci – Galaktikos 9:7 (7:4)

Góly: Bien 4, Čamaj 2, Beňo, Žiak, Páleník M. – Rapčan 3, Polc, Dekíš, Šebeň, Krčmárik

Konečné poradie na prvých priečkach a individuálne ocenenia

1. Wartburgovci
  2. Galaktikos
  3. Perla

Najlepší hráč finálového dňa: Juraj Túri (Perla)

Najlepší brankár: Radovan Tatár (Wartburgovci)

Najlepší strelec turnaja: Michal Páleník (Wartburgovci)

Sme veľmi radi, že prostredníctvom priameho prenosu z finálového dňa sme mohli byť súčasťou tohto výnimočného podujatia, ďakujeme divákom, ktorí online sledovali vyvrcholenie turnaja nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí a tešíme sa na ďalšie priame prenosy, ktorými vám budeme môcť sprostredkovať nezabudnuteľné momenty zo športového diania v regióne.