Obrat v úplnom závere, o víťazstve rozhodol Tatár

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – MHK Dolný Kubín 4:3 pp (1:1, 1:2, 1:0, 1:0)
Góly: 10. Srnka (Molnár), 32. Dobrý (Mihálik, Stümpel ), 58. Mihálik ( Stümpel , Molnár), Tatár (Tomaška)  – 1. Michalica (Jonák), 21. Jonák (Lupták), 26. Hricko (Bukna, Šeliga)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Ševela – Molnár, Káčer, Tomaška, Pohanka, Janovský, Tóth, Heckl, Porkoláb – Stümpel , Dobrý, Mihálik, Tatár, Jakubík, Daniš, Petro, Goga, Srnka, Bitala, Baran, Paška

MHK Dolný Kubín: Bachan – Lupták, Sluka, Šeliga, Javorka, Lupták, Telúch – Jonák, Hricko, Michalica, Záň, Bukna, Hančiak, Sitek, Had, Ladňák

Hokejisti Dolného Kubína vstúpili do zápasu veľmi aktívne a už v prvej minúte viedli 0:1. Puk zachytil Michalica a osamotený pred Ševelom dostal svoj tím do vedenia. Indiáni sa pokúšali rýchlymi protiútokmi vrátiť späť do zápasu, no nedarilo sa im to. V 4. minúte našiel Jakubík Tomašku, ale jeho strelu brankár kryl. V 10. minúte využili indiáni presilovú hru. Prudkú strelu od modrej čiary poslal na bránu Molnár a Srnka ju z ľavej strany tečoval do brány, 1:1. Obrovskú príležitosť dostať indiánov do vedenia mal v 16. minúte na hokejke Jakubík, ktorý sa ocitol pred bránou hostí, no jeho strelu z otočky hosťujúci brankár lapačkou vyrazil. Gól na hokejke mohol mať Molnár, ktorý prudkou strelou z ľavej strany ohrozil bránu hostí, no puk skončil len v bočnej sieti.

Druhá tretina začala podobne ako prvá a indiáni opäť inkasovali hneď v úvodnej minúte, keď sa pred Ševelom objavil Jonák a poslal svoj tím do vedenia. Peknú útočnú akciu vymyslel Jakubík, ktorý sa dostal do rýchleho protiútoku, zastavil si puk a prihrávkou našiel Daniša, ktorý si v rýchlosti nakorčuľoval pred bránu súpera, no gól z toho nebol. Vzápätí sa do pritiútoku dostali medvede a rýchlu útočnú akciu premenil na gól Hricko. V 32. minúte sa podarilo indiánom znížiť skóre, keď si za bránu hostí nakorčuľoval Mihálik a presnou prihrávkou našiel Dobrého, ktorý z prvej poslal puk za chrbát Bachana. Obrovskú príležitosť na vyrovnanie mal dve minúty pred koncom tretiny Tatár, keď puk ležal v bránkovisku, no Bachan ho stihol zakryť lapačkou. Stav stretnutia sa ani napriek tlaku domácich v závere nezmenil a hostia tak ukončili druhú tretinu s jednogólovým náskokom.

Tretia tretina začala presilovou hrou indiánov, ktorú im ešte v závere druhej tretiny faulom daroval Lupták. Domáci ale nedokázali využiť početnú výhodu. Bachan  bol pozorný a predviedol sa niekoľkými dobrými zákrokmi, čím pomohol svojmu tímu. V polovici tretiny sme videli vyrovnaný hokej zo strany na stranu a aj väčšiu roztržku vedľa brány hostí, po ktorej bol vylúčený Sluka. Indiáni početnú výhodu nevyužili a aj naďalej sa strelecky trápili. V 55. minúte mohol vyrovnať Dobrý, ktorý sa po prihrávke Mihálika vystrelil, no puk skončil len na zadnom plexiskle. V 58. minpte sa indiánom nakoniec podarilo skórovať. Mihálik si potiahol puk z ľavej strany a vymietol pravý horný roh brány, čím vyrovnal skóre stretnutia a zápas poslal do predĺženia.

Predĺženie sa začalo v oslabení indiánov po faule Mihálika, no početnej výhode hostí sa dokázali ubrániť. V závere predĺženia rozhodol Jakub Tatár, ktorý zblízka rozhodujúcim gólom rozhodol o druhom domácom víťazstve indiánov.