Pohronie odohrá mimoriadne dôležitý zápas v Senici

Futbalistov Pohronia dnes opäť čaká zápas na súperovej pôde. 6-bodový zápas 10. kola odohrajú v Senici, ktorá je momentálne s jednou výhrou a dvomi remízami na poslednom 12. mieste ligovej tabuľky a majú len o jeden bod menej, ako Pohronie. Dnešný zápas rozhodne o tom, komu bude patriť tabuľkové dno a kto sa od neho odpúta.

V predchádzajúcom zápase sa im podarilo remízovať s trnavským Spartakom 0:0 a druhú remízu 2:2 si vybojovali v 5. kole na domácom štadióne proti Ružomberku. Jedinú výhru si pripísali hneď v prvom kole, keď zdolali Trenčín na domácej pôde 3:1. Dokopy sa im podarilo streliť 7 gólov do siete súpera.

Káder Senice je zložený prevažne zo zahraničných hráčov. Najlepším je útočník Frank Castaneda pôvodom z Kolumbie, ktorému sa podarilo 4-krát skórovať. Senicu momentálne vedie tréner Michal Ščasný.

Pohronie má za sebou ťažký zápas v Žiline, ktorý skončil tesným výsledkom 2:1. Skórovať sa podarilo v 78. minúte Klecovi, ale na výhru to nestačilo. Futbalisti Senice síce budú mať výhodu domáceho prostredia, no Pohronie bude aj napriek tomu bojovať o plný bodový zisk! Zápas začína o 19:00 na štadióne v Senici.

Foto: facebook.com/fksenica