Originálny a zábavný komentár Maroša Petruša

Maroš Petruš, organizátor zimnej halovej ligy v Starej Kremničke, dokazuje svoje nevídané schopnosti nielen ako hráč, ale aj ako športový „reportér“. Prečítajte si jeho originálny komentár zápasov 4. kola, pri ktorom sa nielen pobavíte, ale možno sa dozviete aj to, čo ste určite nečakali. Dozviete sa okrem futbalu aj o krvilačnom Draculovi, ako sa strieľalo pri Waterloo, koho nazval pizza manom, či megaborcom a mnoho ďalších skvostov z jeho pera 😀

Ani sme sa nenazdali a máme za sebou už 4. kolo tejto najkvalitnejšej ligy v širokom okolí. Ako už iste všetci zainteresovaní viete došlo k maličkej kozmetickej úprave. NO NAME TEAM nahradili v lige veselí chlapci  a výborní futbalisti z bájneho Prenčova. 4. kolo prinieslo zas a opakovane výborné zápasy s bojovnosťou až na ostrie noža, krásnymi súbojmi a ešte krajšími gólmi. Ale poďme pekne po poriadku.

TOPIČI : CELEBRITY = 5:6 (2:3)

Góly a asistencie: S. Harach 2+0, M. Poničan 0+1, F. Gordulič 1+2, D. Bahno 0+1, J. Beracko 2+1 —– A. Milčík 2+1, M. Mecele 2+1, R. Hric 0+2, R. Pobežka 1+0, V. Širáň 1+1, rozhodca : M. Barboriak

Zápas prvých dvoch tímov tabuľky začal, ako inak oťukávaním. Každý jeden hráč hral zodpovedne a nechcel spraviť chybu. V 4. min. to už nevydržal F. Mezei a poslal na S. Dovca jedovatú strelu, ale tá skončila nad bránkou domácich. Hneď z protiútoku sa krásne uvoľnil J. Beracko, ešte krajšie našiel F. Gorduliča a ten nedal Filipovi ani najmenšiu šancu 1:0. v 5. min. mal gól na kopačke malý cisár V. Širáň, ale na mieste bol skvelý S. Dovec. V 6. min to už neplatilo, keď sa preštrikoval obranou domácich opäť V. Širáň pred bránou našiel super Adriána Milčíka a ten vyrovnal na 1:1. V 8min. skvele hrajúci M. Mecele našiel svojou nahrávkou R. Pobežku a ten sa nemýlil 1:2. Kúrenári sa nedali zahanbiť a v tej istej minúte D. Bahno našiel kolmicou J. Beracka a ten bombou stanovil na 2:2. V 11min. sa svojou ľavačkou pripomenul najlepší strelec domácich A. Domiňák, ale jeho strela skončila na brvne. V 13min. trestuhodne zahodil prihrávku J. Dovčíka R. Pobežka, keď sám pred bránkou pálil nad. 4 sekundy pred koncom 1. polčasu R. Hric našiel A. Milčíka a ten sa prekrásne zorientoval, loptu si prebral, ako keby vedel hrať futbal a poslal lídra tabuľky do vedenia 2:3.

V 17min. zasa pálil svojou opakovačkou, ľavačkou A. Domiňák, ale Filip opäť aj za cenu modrín po týchto strelách zem-zem bol na mieste. V zápätí sa chcel ukázať aj R. Pobežka, že, čo to z futbalového umenia vie, ale S. Dovec bol na mieste. V 18min. prišiel azda najkrajší moment tohto zápasu, keď obranu domácich vykrútil, ako na svadobnej tancovačke z 500 hosťami M. Mecele a pätičkou rutinérsky poslal obhajcu už do dvoj gólového vedenia. O 2min. to už pravda nebola, pretože F. Gordulič našiel pohotového J. Beracka, ktorý svojím 2 gólom upravil stav zápasu na 3:4. V 23min. videl opäť faul len rozhodca a z 11m kopu sa nemýlil V. Širáň 3:5. V 24min. A. Milčík vysunul M. Meceleho a ten ukázal zasa všetkým, že futsal je jeho silná stránka a upravil už na 3:6 pre favorita. V 26min. kopali 11m kop aj domáci, ale S. Harach neskorigoval stav zápasu. V 27min. bomba R Hrica skončila na brvne. V 28min. mal gól na kopačke najskôr R. Hric , nedal a hneď z protiútoku sa nepresadil ani D. Bahno. Ešte v tej istej minúte  pálil na 2x krát A. Milčík, ale tiež bezúspešne. V poslednej minúte ešte prišiel mohutný tlak domácich, čo výsledkom boli 2 góly S. Haracha, ale na zvrátenie resp. vyrovnanie zápasu už neostal čas a tak CELEBRITY sú stále bez prehry a zatiaľ neohrozene kráčajú za obhajobou titulu. V drese domácich hral výborne J. Beracko, ktorý sa presadil 3 kanadskými bodmi (2+1) a v drese hostí to bol vysmiaty a skvelý pizzaman A. Milčík, ktorý mal tiež v zápase 3 body za 2 góly a 1 asistenciu.

MIESIČI : SOLIČI = 5:2 (3:2)

Góly a asistencie: S. Gulička 1+1, L. Gulička 1+0, P. Abrahám 1+2, A. Šimko 1+1, T. Hudec 1+0, M. Paller 0+1 —– M. Pálenčár 1+0, B. Mánik 0+1, M. Poliak 1+0, rozhodca: M. Barboriak

Od úvodných minút prebrali taktovku zápasu do rúk domáci, ale z počiatočného tlaku nevydolovali žiadnu úrodu v podobe gólov. Za to v 3min. z prvého vážnejšieho ohrozenia domácej brány hneď zahrmelo, keď loptu potiahol po ľavej strane potiahol rýchlik z Kopernice B. Mánik nahral prudko pred bránku, tam našiel M. Poliaka a bolo 0:1. V 5min. pálil L. Gulička len do tyče hosťujúcej brány. V 6min. svojou individuálnou akciou zvýšil na hrozivých 0:2 M. Pálenčár. Následne sa prebrali konečne aj domáci a na palubovke to bolo cítiť a začalo horieť. V 8min. pálil A. Šimko, D. Zliechovský bol na mieste, ale na dorážku P. Abraháma už bol bezmocný 1:2. V 10min. oku-lahodiaca akcia bratského dua, nahrával S. Gulička a skóroval nekompromisne L. Gulička 2:2. V 11min. sa pripomenul aj robustný Srb S. Markovič, keď prízemnou strelou opečiatkoval žrď hosťujúcej bránky. V 15min. nahrával P. Abrahám a A. Šimko otočil nepriaznivý stav stretnutia v prospech domácich 3:2.

V 19min. pálil do tyče M. Pálenčár a v 23min. ho napodobnil na druhej strane S. Gulička. V 24min. opäť agilný M. Pálenčár strieľal, ale brankár bol na mieste. V 25min. M. Paller pálil bombou do tyčky a k odrazenej lopte sa dostal S. Gulička a ten ju poslal fajnšmekrovsky pod brvno za chrbát bezmocného D. Zliechovského 4:2. To nebolo ešte zo strany domácich všetko a 2min. pred koncom sa presadil T. Hudec po nezištnej prihrávke P. Abraháma a bolo 5:2.

V drese domácich sa mne osobne páčil výkon ľavonohého zakončovateľa A. Šimka (v zápase 1+1) a v drese hostí sa vo výbornom svetle predviedol M. Pálenčár (v zápase 1+0).

MLADÉ PUŠKY : DIVIACI = 2:7 (0:4)

Góly a asistencie: V. Číž 0+1, T. Janšík 0+1, E. Škriniar 1+0, A. Kollár 1+0 —– Matúš Hric 4+2, J. Rafaelis 0+1, L. Rafaelis 1+0, P. Barboriak 1+1, Marek Hric 1+2, rozdodca: M. Barboriak

V 3. zápase hracieho dňa proti sebe nastúpili 2 tímy, ktoré poškuľujú po najvyšších priečkach. V 3min. sa bombou ako z dela prezentoval T. Imrich, ale V. Číž bol na mieste. V 4min. sa Matúš Hric, mimochodom momentálne hráč s najlepšou formou, pohral s obranou súpera a loptu zasunul za chrbát brankára 0:1. V 8min. už mohlo byť vyrovnané, ale T. Janšík po prihrávke E. Škriniara trafil len tyč úplne odkrytej brány. V 13min. nám peknú kombináciu predviedli bratranci Marek a Matúš z pokolenia Hricovcov a druhý menovaný upravil už na 0:2. Hneď z rozohrávky vypichol Matúš Hric loptu vysunul P. Barboriaka a ten bombou zavesil na 0:3. V posledných sekundách 1. polčasu gala-predstavenie Matúša Hrica pokračovalo, prihral L. Rafaelisovi a bolo 0:4.

Do 2. polčasu nastúpili mladé pušky odhodlaní niečo zo zápasom urobiť. V 16min. po prihrávke V. Číža pálil T. Imrich, ale J. Hric presunul betóny a strelu vykryl. Od 17min. hrali presilovku, za veľa hráčov na palubovke flinty, začali dobíjať bránku hostí, strieľali ako pri Waterloo a táto snaha bola korunovaná, keď E. Škriniar upravil stav duelu na 1:4. V 20min. T. Janšík vysunul kolmicou A. Kollára a bolo zrazu už len 2:4. Ale hneď v tej istej minúte si nedali pozor pri rozohrávke, J. Rafaelis našiel Mareka Hrica a bolo už 2:5. V 25min. pálil 2x T. Janšík, ale J. Hric bol stále pevný ako skala. V 27min. v rozmedzí pár desiatok sekúnd zarezal domácich dvoma zlepenými gólmi megaborec Matúš Hric, keď mu na oba prihral Marek Hric 2:7.

Najlepší v drese domácich bol ľavonohý, rýchly a s výbornou strelou kopajúci E. Škriniar. V drese hostí to nemôže byť nik iný ako strojca úspechu Diviakov a autor 6 kanadských bodov (4+2) Matúš Hric.

FK SAMPONSKO : OFK ŠTART PRENČOV = 3:5 (1:1)

Góly a asistencie: Karásek 0+1, P. Karásek 2+0, I. Mriška 1+0, T. Bodor 0+1, D. Koneracký 0+1 —– R. Blahút 2+0, P. Blahút 2+1, F. Blahút 0+1, A. Chovan 1+0, rozhodca: M. Barboriak

Domáci stále čakajú na prvé body a čakať budú aj naďalej, keď tentoraz nestačili na ambiciózneho nováčika z Prenčova. Pritom domáci hrajú pekný a ľúbivý futsal, ale šance nie a nie premieňať. Ale pri takomto snažení tie body určite prídu. Od úvodných minút priniesol zápas veľký tlak hostí (mimochodom títo dvaja súperi sa streli aj minulý týždeň v žiarskej zimnej lige) čoho korunou bol gól v 7min. R. Blahúta, ten skoro roztrhol sieť na bránke, taká to bola bomba 0:1. V 9min. špicom skúšal pozornosť Z. Webera P. Karásek, ale ten bol namieste. V 11min. našiel peknou prihrávkou, ktorá mala oči D. Koneracký P. Karáska a ten dloubákom ala Karel Poborský vyrovnal na 1:1. V 13min. Š. Beňovic nabral takú rýchlosť, ako kedysi A. Prost vo formuli 1, prebehol celú dĺžku telocvične, ale odkrytú bránku domácich tesne minul. V 14min. sa ocitol sám pred brankárom hostí T. Bodor, ale zaváhal.

V 17min. poslal hostí znova do vedenia P. Blahút, keď mu prihrával F. Blahút 1:2. V 21min. vyslal ba hosťujúceho brankára utešenú strelu P. Karásek, ale Z. Weber bol na svojom mieste. V 22min. sa rútil sám na bránku domácich R. Blahút, ale tiež nepochodil. V 24min. už bolo vyrovnané, keď T. Bodor našiel P. Karáska 2:2. V 25min. kopali hostia priamy kop a P. Blahút prestreli aj múr a upravil tak stav stretnutia na 2:3. O pár sekúnd nato prihral P. Blahút A. Chovanovi a bolo 2:4. V 26min. ukázal svoje majstrovské futbalové umenie R. Blahút, preštrikoval sa cez všetkých čo mu stáli v ceste a bol 2:5. V 27min. si D. Karásek  ťukol loptu s I. Mriškom a ten znížil na 3:5. Po tomto momente prišiel doslova uragán v podobe mohutného tlaku domácich, ktorí boli hladní po prvých bodoch v tejto sezóne, ako gróf Dracula po krvi bezbranných obetí, ale šance T. Bodora a 2x D. Karáska zostali nevyužité, hlavne tá posledná pätička z tvorivej dielne D. Karáska si pýtala gól.

Najlepší v drese domácich bol tento krát P. Karásek, strelec 2 gólov a v drese hostí robili najväčší vietor 3 ks Blahútovcov, menovite Rasťo, Peťo a Filip.

Majso

Všetky Marošove vtipné komentáre nájdete vždy v menu Zimná liga Stará Kremnička, v sekcii VÝSLEDKY.

Aktuálna ligová tabuľka

 

Text: Maroš Petruš
Ilustračné foto: blog.cardsdirect.com