Pohronie hneď od začiatku bojuje proti najväčším favoritom

Nemilosrdný žreb, alebo to najlepšie na úvod?

Predsezónne rozlosovanie je lotériou, ktorá rozhoduje o tom, kto a kedy sa v súťaži stretne. Pohronie ako nováčika súťaže čakajú neľahké chvíle, pretože hneď v úvodných kolách sú konfrontovaní s tým najlepším, čo v lige momentálne máme.

Generálku so Slovanom Bratislava majú žiarski futbalisti úspešne za sebou, ale nemôžu si vydýchnuť, pretože už v najbližšom kole na nich čaká na rozpálenej futbalovej pôde DAC Dunajská Streda. Po Slovane, ktorý po neúspechu v Lige majstrov pokračuje v európskej lige, čaká nováčika ďalší pohárový zástupca. A nie posledný! Od futbalu si Žiar nad Hronom oddýchne celé dva týždne, pretože zápas 3. kola sa hrá opäť vonku, na trávniku Ružomberka, ktorý rovnako reprezentoval slovenský futbal v európskej lige, avšak po prehre so Sofiou sa už naplno koncentruje na domácu súťaž.

Na záver to najlepšie? Pekelný úvod súťaže „uzavrie“ domáci zápas proti ďalšiemu legendárnemu klubu, Spartaku Trnava. Pre fanúšika určite lákadlo, ale pre hráčov ďalší tím, ktorý vzbudzuje veľký rešpekt.

Žlto-modrí nesklamali ani v zápase proti Slovanu, ukázali, že vedia hrať futbal a dokázali súpera zatlačiť, čo priznal po zápase aj brankár belasých Dominik Greif . Podobný herný prejav určite môže znamenať prekvapenie a body proti favoritom. Výhodou je, že nároční súperi dokonale preveria kvality Pohronia, hráči budú mať priestor dostať sa do zápasového tempa a lepšiu možnosť pripraviť sa na ďalších súperov.