VIDEO: Prvý tréning absolvovali žiarski hokejisti na futbalovom trávniku

V pondelok podvečer sa na tréningovej ploche futbalového štadióna stretli nádejní hokejisti, ktorí zabojujú v letnej príprave o miesto v zostave novovznikajúceho hokejového klubu HK MŠK Žiar nad Hronom. Trénerská dvojica Pavel Igríni a Štefan Stripaj budú s hráčmi tvrdo pracovať na kondičnej príprave, ktorá bude zároveň úvodným „sitom“ pred prípravou na ľade.

Počas prvého tréningu nedali tréneri hráčom vydýchnuť. Po úvodnom rozbehaní a strečingu nasledoval futbal na zahriatie, ktorý vystriedali šprinty a silová časť.

Hlavný tréner Pavel Igríni podmienky na tréning hodnotil veľmi pozitívne. „Letná príprava prebieha vo vinikajúcich podmienkach, sám som milo prekvapený, aké sú v Žiari možnosti na prípravu.“ Hráčmi neobľúbená časť sezóny však nebude prebiehať len na trávniku. „Počas letnej prípravy budeme využívať všetky dostupné možnosti, športovú halu, park a futbalové ihrisko. Zameriame sa hlavne na rozvoj pohybových schopností. V predsúťažnom období postupne prejdeme na ľad a budeme to kombinovať so suchou prípravou. Celá príprava vyvrcholí prípravnými zápasmi.

Káder, ktorý nakoniec oblečie dresy HK MŠK ešte nepoznáme a bude sa formovať postupne. „Z chlapcov, ktorí prišli poznám len niektorých, ktorí prešli vo Zvolene mládežníckymi kategóriami. Dnes som bol veľmi milo prekvapený, ako chlapci, ktorí prejavili záujem zapojiť sa, pristúpili k prvému tréningu.“

Formujúca sa zostava bude zložená prevažne z hráčov, ktorí popri hokeji študujú, alebo pracujú, čomu bude musieť byť prispôsobený aj tréningový proces. „Netrénujeme v profesionálnych podmienkach, takže tréningy budú prebiehať najmä vo večerných hodinách a nie je vylúčené, že teraz v lete pristúpime aj k viacfázovým tréningom. Všetko ale prispôsobíme kvalite a úrovni hráčov a samozrejme ich pracovnému zaťaženiu.

Fotoalbum z prvého tréningu letnej prípravy si môžete pozrieť na našom Facebooku.