Pohronie proti DAC neuspelo, rozhodli legionári, smutným hrdinom Vantruba

Súboj nováčika so skúseným tímom DAC gólovo rozhodli legionári. Domáci sa pustili do Pohronia, ktoré debutovalo v čiernych dresoch s chuťou a už od prvých minút naznačili, že nič nenechajú na náhodu.

Skóre sa mohlo meniť už v prvých minútach, ale pozorný Vantruba držal Pohronie „nad vodou“. Prvýkrát si diváci zakričali gól v 4. minúte, kedy Vantruba vyrazil strelu Ronana, ale na dorážku K. Vidu už bol priktátky. V Ďalšom priebehu brankár Pohronia zneškodnil 5 veľmi dobrých streleckých príležitostí, ale v 30. minúte kapituloval, keď po pravej strane potiahol loptu Čmelík, našiel nebráneného Kalmára, ktorý sa tretím gólom v sezóne „vyšvihol“ na čelo tabuľky strelcov.

Prvá vážnejšia príležitosť Pohronia sa zrodila v 39. minúte, kedy Mészáros preveril strelou pozornosť brankára Jedličku.

Pohronie malo na začiatku druhého polčasu dve dobré príležitosti na návrat do zápasu. Najskôr však Jacko strieľal nad bránu a na Pellegríniho prihrávku bol Zachara prikrátky. Skóre sa menilo opäť v 54. minúte, kedy sa v 16-ke uvoľnil Taiwo a zvýšil už na 3:0. O dve minúty neskôr sa konečne dostali k slovu aj hostia. Po faule Oravca prekonal Jedličku Mazan. Dve výborné príležitosti mal na kopačke striedajúci Hrnčár, ktorý najskôr po šprinte od polovice ihriska mieril tesne vedľa a následne strelou natiahol Jedličku. V 72. minúte Zachara vybojoval rohový kop, ale Nosko hlavou nedokázal loptu umiestniť do siete. V 76. minúte na 4:1 zvýšil svojim druhým gólom K. Vida. Gólovú bodku za stretnutím dal v 88. minúte Ramirez. Po centri Ronana sa dostal medzi obrancov a hlavou spečatil konečný výsledok na 5:1.

Smutným hrdinom dnešného zápasu bol debutant v bráne Pohronia, Martin Vantruba, ktorý sa prezentoval fantastickými zákrokmi a zmaril niekoľko čistých gólových šancí DAC.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 5:1 (2:0)