Peklo na tribúnach DAC

Dnes o 19:00 nastúpia futbalisti Pohronia na horúcej pôde v Dunajskej Strede, proti miestnemu DAC. Zápasy v MOL aréne, ktorá ponúka bezmála 13000 miest na sedenie bývajú väčšinou vypredané, čo môžeme očakávať aj dnes, keď ich miláčikovia nastúpia na prvý domáci zápas sezóny.

DAC sa teší obrovskému záujmu divákov a atmosféra, ktorá na zápasoch vládne sa sa dá prirovnať k zápasom zahraničných súťaží. Pohronie čaká žlto-čierna masa fanúšikov, oblečených v dresoch, šály, niekoľkometrové vlajky, bubny a všetko čo k tomu patrí. Na začiatku nebude chýbať klubová hymna, ktorú spieva celý štadión, podobne ako pred domácim zápasom Liverpoolu. Počas celého zápasu neúnavne ženú plné tribún svoj tím dopredu spoločným povzbudzovaním.

Atmosféra, ktorá vyvoláva zimomriavky už pri vstupe na štadión, bude obrovským zážitkom, najmä pre hráčov, ktorí nemajú ligové skúsenosti a niečo podobné ešte v kariére nezažili. Obzvlášť ťažké to bude mať brankár, ktorý bude okrem útokov súpera neustále odolávať obrovskému tlaku burácajúcich tribún.

Pozrite si na videu atmosféru z nedávneho zápasu DAC, proti Cracovii a niečo podobné čaká dnes aj Pohronie.

Fanúšikovia DAC počas zápasu proti Cracovii

Foto: facebook.com/DAC 1904