DAC je silný, ale zdolateľný súper, veríme Pohroniu!

Už zajtra čaká Pohronie ďalšie kolo Fortunaligy, s veľmi náročným súperom. Dunajská Streda a celý región žije futbalom, čo je cítiť na každom kroku.

Klub založený v roku 1904 prežíva v posledných rokoch ozajstný boom. Nový majiteľ prispel nielen k vybudovaniu úžasnej futbalovej arény, ale v priľahlom okolí vybudoval množstvo tréningových plôch a jeho ambície vytvoriť z DAC veľký klub sa stávajú realitou. Štadión s kapacitou bezmála 13000 miest na sedenie býva pravidelne vypredaný.

Súčasný káder je zložený zo slovenských hráčov, ale aj skúsených legionárov. Brankárskou jednotkou je čech Martin Jedlička, ktorý je veľkou oporou medzi tromi žrďami. V obrane svoje úlohy dokonale plnia slovenskí reprezentanti Dominik Kružliak a Kristián Koštrna, ktorých v zápase Európskej ligy doplnil Matej Oravec. Na kraji obrany behá robustný pilier, reprezentant Panamy Eric Javier Grajales Davis.

Mužom číslo 1 v zálohe DAC je kapitán maďarského národného tímu Zsolt Kalmár, ktorý sa v prvom kole prezentoval dvomi gólmi a zabezpečil obratom víťazstvo nad Zlatými Moravcami. Po jeho boku mu na ihrisku asistuje krajan, reprezentant Maté Vida. Výrazným hráčom stredu poľa je írsky reprezentant Connor Patrick Ronan. Postavou malý, mimoriadne pohyblivý ryšavý strednopoliar je dirigentom hry v obrane, aj v útoku.

Útok posilnil príchodom zo Žiliny nebezpečný krídelník, slovenský reprezentant do 21 rokov, Lukáš Čmelík a na hrote sa spoliehajú na služby venezuelčana Ramireza. Napriek tomu sa v útoku trápia a chýba im hráč, ktorý dokáže rozhodovať zápasy, čo sa prejavilo aj v zápase Európskej ligy.

Aký bol zápas DAC v Zlatých Moraviach?

Dunajská Streda má na prvý pohľad skúsené mužstvo, ale napriek tomu je to zdolateľný súper. Duel úvodného kola sme sledovali naživo a napriek tomu, že sa DAC v závere tešili z víťazstva, nebol to jednoznačný zápas. Dunajskostredčania sú mimoriadne silní v útoku, dokážu súpera dostať pod enormný tlak, ale napriek tomu robia chyby v obrane a dávajú súperom šance na protiútok. Nebyť vynikajúceho gólmana Jedličku, mohli sa tešiť Moravce už do polčasu z trojgólového vedenia. Do druhého polčasu nastúpili hostia s jednoznačným cieľom otočiť vývoj zápasu, ale neustále sa dopúšťali chýb v obrane, ktoré „hasil“ Jedlička.

Pohronie sa proti Slovanu prezentovalo sympatickým výkonom a na silného protivníka sa pripravovali celý týždeň. Pokiaľ nepustia súpera k tlaku a rozumnou hrou v strede poľa budú číhať na diery v obrane, majú obrovskú šancu na úspech! Budeme im držať palce!

Foto: facebook.com/DAC 1904