Pohronie síce Slovanu podľahlo, ale hanbu si určite neurobilo

Úvodný zápas futbalistom Pohronia bodovo nevyšiel, ale stál proti nim viac než zdatný súper. Malý klub z malého mesta sa postavil proti klubu, ktorý nedávno oslávil sté výročie založenia, doslova nabitému hviezdami, s gigantickým rozpočtom.

Slovan v základnej zostave s jediným slovenským zástupcom v bráne v zápase dominoval, ale pre futbalistov Pohronia to bola veľká škola. Zápas ukázal hráčom, aj trénerom na čo sa musia v najvyššej súťaži pripraviť a na čom do budúceho kola, v ktorom ich čaká ďalšia skúška ohňom v Dunajskej Strede, pripraviť.

Zápas bol určite svojou návštevou ozdobou kola a fanúšikovia, ktorí zaplnili žiarsky futbalový štadión museli odísť spokojní. Pohronie bolo veľkému súperovi zdatným protivníkom. Nebáli sa útočiť a vytvorili si aj sľubné príležitosti, z ktorých mohol dobre chytajúci Greif kapitulovať. Výborne sa svojej šance chopili aj mladí hráči, najmä Patrik Blahút, ktorý na svoj prvý štart v najvyššej súťaži, v základnej zostave a proti Slovanu Bratislava bude určite navždy spomínať. Príležitosť dostali aj stálice, Ján Sojka, či Ján Nosko, ktorý mal v defenzíve počas celého zápasu plné ruky práce.

O výsledku rozhodli hráči, na ktorých sa Slovan spolieha najviac. Andraž Šporar strelil dva góly a na jeden prihral Čavričovi, ktorý mu gólovú prihrávku v závere zápasu vrátil.

Do histórie sa navždy zapíše 65. minúta, kedy po ľavej strane vnikol do pokutového územia Zachara, našiel nabiehajúceho Patrika Abraháma a ten pohotovo z prvej strelil prvý gól Pohronia v najvyššej súťaži.

FK Pohronie – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:1) 
Góly: 65. Abrahám – 8. Čavrič, 53. a 85. Šporar (prvý z 11 m). ŽK: Nosko, P. Jacko, Tesák – Dražič. Rozhodovali: Chmura – Benko, E. Weiss, 2602 divákov.

Pohronie: Jenčo – Hatok, P. Jacko, Nosko, Tesák – Sojka (61. Klec), Pellegrini – Blahút (73. D. Hrnčár), Badolo (29. Mészáros), Abrahám – Zachara

Slovan: Greif – Bajrič, Abena, Božikov, Suchockij – Nono – Dražič (86. Daniel), Holman (78. De Kamps), Ratao (72. Moha) – Čavrič, Šporar

Zostrih momentov zápasu:

Zdroj: huste.tv