Pohronie stále nenašlo premožiteľa, rozhodol Frimmel penaltou v nadstavenom čase

Pohronie dnes hostilo na domácom trávniku FC ŠTK Fluminense Šamorín. Hostia, ktorých spoluvlastníkom je známy brazílsky klub FC Fluminese pricestovali tradične s viacerými legionármi v zostave.

Úvod zápasu bol opatrný a mužstvá sa len sporadicky dostávali do lepších gólových príležitostí. V prvej sa ocitol kapitán Pelegríni, ale jeho strela z voleja v bráne neskončila. Pribúdajúcimi minútami získavalo Pohronie územnú prevahu a čoraz častejšie dostávalo Šamorín pod tlak. Stupňujúca aktivita domácich vyvrcholila v 20. minúte, keď sa úvodným gólom zápasu prezentoval Daniel Pavúk. Bol to jeho tretí gól v troch po sebe nasledujúcich zápasoch, vrátane pohárového proti Seredi. Domáci naďalej pokračovali v útočnej snahe, ale ich pokusy o zvýšenie náskoku končili na pozornej obrane hostí. Ďalšiu výbornú príležitosť si vypracovali v 26. minúte, ale Ďungel z hranice pokutového územia minul. Obrovskú príležitosť na vyrovnanie mali hostia v 28. minúte, kedy Tesák prihrával do bezpečia Jackovi, ten sa pošmykol a celú situáciu vyriešil pohotovým vybehnutím až brankár Jenčo. Vyrovnanie priniesla 30. minúta, kedy nakopnutá lopta z hĺbky obranného poľa Šamorína narobila problémy Tesákovi, po jeho nedôraznej hlavičke na Jenča sa dostal k zakončeniu osamotený Almaský a poľahky lobom vyrovnal. Viac príležitostí si hráči do počasu nevybojovali a do šatní sa tak odchádzalo za vyrovnaného stavu 1:1.

Do druhého polčasu prišli hostia s taktikou udržiavať skóre, ktoré by im prinieslo za aktuálneho stavu veľmi cenný bod z ihriska silného súpera. Stred poľa bol prehustený a brániaci Šamorín neumožňoval Pohroniu vytváranie si lepších gólových príležitostí. Domáci sa neustále snažili o nebezpečné protiútoky, ale tie väčšinou končili zblokované za bránkovou čiarou. Nedokázali sa presadiť ani z množstva rohových kopov, ktoré končili na hlavách hosťujúcich obrancov. V druhom polčase sa výrazne pritvrdilo a rozhodca vytiahol až 8 žltých kariet. Na neprimeraný dôraz doplatil brazílčan Peterson Silvino Da Cruz, ktorý videl v 81. minúte červenú kartu a výrazne tým oslabil svoj tím. Pohronie ale nedokázalo z početnej výhody vyťažiť rozhodujúci gól a zápas sa schyľoval k remíze, ktorá určite viac vyhovovala hosťujúcemu Šamorínu. V závere Pohronie vystupňovalo svoj tlak, lopta sa dostala k Pavúkovi, ktorý sa snažil o pohotové zakončenie z otočky. Tesne za čiarou pokutového územia ho sfauloval jeden z hosťujúcich obrancov a rozhodca nekompromisne ukázal na biely bod! K lopte sa postavil Frimmel a rutinérsky rozhodol o plnom bodovom zisku.

Góly: 20. D. Pavúk, 90. Frimmel (11m) – 33. Almaský
ŽK: Jacko, Nosko – Silvino Da Cruz, Štrbák, Pončák, Knotek
ČK: 81. Silvino Da Cruz (po 2. ŽK)
Rozhodoval: K. Horváth, 927 divákov
FK Pohronie: Jenčo – Nosko, Tesák, Pelegríni, Frimmel, Ďungel (82. Košuda), D. Pavúk, M. Jacko, Paraj, Blahút, Špyrka. Tréner: Milan Nemec
FC ŠTK Fluminense Šamorín: Rožník – Marič-Bjekič, Pončák,Štrbák, Knotek, Šmehyl, Souza Santos, Fuják, Almaský (76. L. Hruška),  Silvino Da Cruz, Pančík (86. Mezovský). Tréner: Sanjin Alagič