V šlágri kola 7. ligy privíta Janova Lehota Kremnicu

Dnes sme si vybrali zaujímavý zápas 13. kola 7. regionálnej ligy, v ktorom hostí líder súťaže a predčasný „jesenný majster“ TJ Družstevník Janova Lehota aktuálne 4. tím tabuľky ŠKF Kremnica.

TJ Družstevník Janova Lehota

Janova Lehota prešla oproti predchádzajúcim sezónam veľkou obmenou kádra, čo sa javí ako pozitívna zmena, pretože zatiaľ nenašli premožiteľa! V 12. odohratých zápasoch zaznamenali 11 víťazstiev a remizovali na trávniku Ihráča. V tíme vládne pohoda a v Lehote si všetci užívajú 5-bodový náskok na čele tabuľky pred Rudnom nad Hronom.

Janova Lehota sa môže pochváliť najlepšou obranou v lige, pretože rovnako ako Rudno nad Hronom inkasovali doteraz len 10 gólov. Kremnica sa zase pýši druhým najlepším útokom súťaže, ktorý zaťažil konto súperov 45-mi gólmi. Naznačuje to, že dnes nás čaká určite zaujímavý a veľmi vyrovnaný súboj! 

ŠKF Jantar – Wood Kremnica

Kremnici zatiaľ patrí 4. priečka ligovej tabuľky, o skóre za Lovčou B a za 9 víťazstiev majú na konte 27 bodov, čo je len o 7 bodov menej ako ich dnešný súper. Klub má bohatú futbalovú tradíciu a poznáme ich najmä z pôsobenia vo vyšších súťažiach. Pred sezónou došlo rovnako ako v Janovej Lehote k veľkej kádrovej výmene, mužstvo bolo doplnené o množstvo mladých futbalistov a Kremica sa preto rozhodla v aktuálnej sezóne štartovať v nižšej súťaži. Sledujú tým najmä stmelenie kádra, zapracovanie mladých hráčov do zostavy a zbieranie potrebných skúseností. Nič to však nemení na tom, že majú aj v tejto sezóne určite vysoké ambície a túžia po návrate do vyššej súťaže.

Na súpiske Kremnice nájdeme okrem mladých hráčov aj mimoriadne skúsené opory! Obranné rady vystužuje skúsený matador Jiří Netolický, ktorého si dobre pamätáme najmä z pôsobenia v slávnych časoch FK Žiar nad Hronom a neskôr v Ladomerskej Vieske. V zálohe sa spoliehajú na služby ďalšieho ostrieľaného harcovníka Petra Urgelu a rovnako skúseného Michala Chladného.

Dnešný zápas bude aj súbojom strelcov! Kremnica má na súpiske 3. najlepšieho strelca súťaže Petra Ďuricu s 11-mi presnými zásahmi, Lehota zase 7-gólového Michala Kačáka, ktorým určite vďačia aj za aktuálne umiestnenie v tabuľke.

Michal Kačák, najlepší strelec Janovej Lehoty

Zápas štartuje dnes o 14:30 na futbalovom ihrisku v Janovej Lehote, domáci pripravujú pre návštevníkov guláš, takže určite sa dnes oplatí prísť si pozrieť tento zaujímavý duel!

Foto: Facebook TJ Družstevník Janova Lehota, ŠKF Jantar-Wood Kremnica